גינון אקולוגי – מה זה ואיך הוא משרת אותנו?

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים ונחשפים יותר ויותר לכל מה שקשור לתחום של איכות סביבה על היבטיו השונים. כלומר, אנחנו שומעים יותר ויותר על דרכים שיכולות לעזור לנו לשמור על הסביבה, בין אם זה באופן כללי, ובין אם זה בהיבטים ספציפיים, למשל, שמירה על הקרקע, שמירה על המים ועל עוד שורה ארוכה של דברים. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא גינון אקולוגי. מדובר על גינון שמותאם לתנאי הסביבה, זאת על מנת שאנחנו לא נבזבז יותר מדי מים, או נשתמש בצורה לא נכונה בקרקע. אפשר למצוא היבטים של גינון אקולוגי, גם במקרים של גינות פרטיות וגם במקרים של גינות במבנים משותפים, גינות ציבוריות ועוד. צריך לומר, הרבה מאוד רשויות מקומיות ומוסדות ציבור, החלו ללמוד ולפתח את הנושא, מתוך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר לשמור על הסביבה היום. 

לפני שנסביר מה זה אומר ואיך זה משרת אותנו, חשוב לציין שיש לנו אפשרות ללמוד את הנושא באופן מקצועי ומסודר דרך שפע הטבע באמצעות קורסים שונים בתחום. 

איך גינון אקולוגי בא לידי ביטוי וכיצד הוא עוזר לנו?

גינון אקולוגי הוא למעשה גינון המותאם לתנאי הסביבה, וכזה שנועד לעזור לנצל בצורה טובה את התנאים, על מנת שלא נצטרך להשתמש במשאבים אחרים. למשל, מדובר על גינון שמשתמש באמצעים שונים שעוזרים לחסוך בצריכת מים, על מנת שלא נבזבז יתר על המידה. אנחנו יכולים לגדל צמחים מסוימים שמתאימים לתנאי מזג אוויר ותנאי קרקע, כך שנוכל להיעזר בכמות מים נמוכה באופן יחסי. 

כמו כן, אנחנו יכולים לגדל צמחים ופרחים שאינם דורשים הרבה אור, לכן נוכל להסתפק בשעות השמש ולא נצטרך עוד דברים בשביל לעזור להם לצמוח.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​