כיצד לטפל בדלקת לאחר טיפול שורש

לא מעט מטופלים אשר עוברים טיפול שורש, מוצאים את עצמם עם התהייה – כיצד לטפל בדלקת לאחר טיפול שורש? ברמת העיקרון, טיפול שורש שנעשה כהלכה, אינו אמור ליצור מצב דלקתי. כדי למנוע מראש את המצב הלא נעים הזה, הרופא המטפל רושם למטופלים שלו אנטיביוטיקה שיש לקחת לאחר הטיפול. האנטיביוטיקה אמורה למנוע דלקת וסיבוכים נוספים, ובכך לאפשר לכל האזור המטופל להחלים בצורה טובה ומהירה יותר. טיפול שורש נחשב לאחד מטיפולי השיניים השכיחים והמלחיצים ביותר, היות ורוב האנשים מוכנים לסבול מכאבים חזקים במיוחד, לפני שהם מחליטים להגיע לטיפול. מטרת הטיפול היא לשמר שיניים פגועות, על מנת למנוע את הכאבים החזקים שמהם סובל המטופל. חשוב לציין כי כל רופא שיניים רשאי לעשות טיפול שורש, אך מומלץ לגשת מראש לרופא שיניים שמתמחה בתחום, ויש לו לא מעט המלצות בנושא.

כל מה שחשוב לדעת לגבי שיקום השן לאחר טיפול שורש

טיפול שורש מתמקד במחלות מוך השן, כלומר הוא מתבצע באזור עצב השן וברקמת סב השורש. מדובר על טיפול לא נעים, שרוב האנשים נאלצים לעשות בשלב כזה או אחר בחייהם. לאחר ביצוע טיפול שורש, יש צורך לבצע מבנה וכתר חרסינה עבור השן המטופלת. המטרה היא לשמר על חומר השן הקיים ולסייע בתפקודי השן השונים. בצורה כזו, ניתן להבטיח כי השן תתפקד היטב בזמן לעיסה ובזמן נגיסה. בזמן טיפול השורש נעשית סתימה של שורש השן, דבר שבעצם אוטם את השורש ומונע מחיידקים לחדור פנימה וליצור מצב דלקתי. סתימת השורש עשויה מחומרים שיכולים להשפיע באופן שונה מאדם לאדם. ישנם אנשים רגישים יותר שיחוו כאבים חזקים, לעומת אנשים אחרים שלא ירגישו יותר מידי. לגוף לוקח זמן להסתגל לסתימת השורש, תקופה שעלולה להיות מאופיינת בכאבים. במידה ומתפתחת דלקת באזור, חשוב לפנות לרופא המטפל לקבלת אנטיביוטיקה מתאימה.

לסיכום, אין שום ספק כי טיפול שורש הינו טיפול לא נעים, אך רוב האנשים יאלצו לעבור אותו בשלב כזה או אחר בחייהם. השפעת הטיפול שונה מאדם אחד למשנהו, ותלויה ברמת הרגישות של האדם וביכולת של הגוף שלו להסתגל למצב.

איך לטפל בבטן נפוחה

אנשים רבים, בין אם זה גברים ובין אם זה נשים, מתמודדים עם בטן נפוחה, תחושה שהם חווים במהלך היום מסיבות שונות. מדובר על תחושה שיכולה להשפיע עליהם בצורות שונות על איכות החיים ועל דרך ההתנהלות שלהם במהלך היום.

יש דרכים שונות כיצד להתמודד עם בטן נפוחה, בין אם מדובר בהתמודדות אשר מתבצעת באמצעים פיזיים ובין אם מדובר בהתמודדות דרך שינוי הרגלי תזונה. לפני כל סוג טיפול שהוא, יש לבצע תהליך מקדים של ייעוץ עם איש מקצוע אשר יבחן את המצב ואת הסיבות שהובילו לכך. הוא ילמד על התסמינים השונים ורק לאחר מכן יחליט כיצד לייצר תוכנית טיפול מתאימה. מן הסתם, גברים ונשים מתמודדים בצורה שונה עם בטן נפוחה, גם בהתאם למבנה הגוף, גם בהתאם לגיל וכן למאפייני מין שונים.

בטן נפוחה נובעת כתוצאה מעבודה לא נכונה של מערכת העיכול, בסיטואציה כזו המזון לא מתעכל כמו שצריך ואז נשארים שאריות מזון בבטן, נשארים גזים והבטן מתנפחת. בדרך כלל, מדובר על מזון שכולל פחמימות, סוכר חלב, סוכר פירות, סיבים ומאפיינים אחרים.

לכן, הפתרון הראשון להתמודדות עם בטן נפוחה הוא שינוי בהרגלי התזונה. במקום לצרוך כמויות פחמימות גבוהות או סיבים, יש לצמצם את הכמות היומית, להשתמש בדיאטה דלת פחמימות וכך אפשר לטפל בנושא בצורה הרבה יותר אפקטיבית.

הפתרון השני שמתבצע במקביל, זו פעילות גופנית מתאימה אשר יכולה להקל על הנושא. מן הסתם, כמו בכל מקרה של פעילות גופנית, גם פה נדרש אישור של רופא לפני כן על מנת לוודא שהטיפול יתבצע בצורה אופטימלית ועל פי הצרכים שלנו.

צריך לציין עוד, שמלבד שני הפתרונות הנ"ל, ישנם גם תכשירים שונים שיכולים לעזור בעניין. מן הסתם, כל תכשיר שאנחנו מבקשים לקחת, עלינו לוודא שהוא מותר לנו מבחינה רפואית ובכלל שמדובר בתכשירים שיכולים להתאים לנו לסוג המקרה.

לפני סיום נציין, בטן נפוחה היא לא דבר בעייתי, לא מדובר בעניין שיש לו השפעות בריאותיות עלינו, זה אומנם לא תמיד נעים, אך אנחנו יכולים להתגבר על זה.

לצלם ברנטגן

סביר להניח שספורים האנשים שלא שמעו מעולם על המושג רנטגן. הצילום המתבצע בעזרתן של קרני הרנטגן מוביל להשתקפותם של עצמים צפופים על לוח הצילום. הוא מוכר לכולנו בעיקר מתחום הרפואה הודות לחשיבותו ותרומתו לצרכים הרפואיים. צילום הרנטגן מאפשר לאתר ולגלות בעיות, תקלות וממצאים פנימיים בגוף האדם, כאלו שלא ניתן לראותן בדרך הקונבנציונלית.

קצת על קרני הרנטגן

הדמיית הרנטגן שמישה בעיקר בתחום האורתופדי המסייע לאתר ממצאי נפילות, חבלות, שברים ותקלות בעצמות השלד ובתחום רפואת השיניים כדי לשקף את מצב חלל הפה, אליו הגישה כאמור די מוגבלת. מלבד אלו, צילומי רנטגן שמישים גם לצורך החזה, האגן, עמוד השדרה, הגפיים, הסינוסים ועוד.

קרני ה-X הידועות בתור קרני הרנטגן קרויות על שמו של וילהלם קונרד רנטגן, פיזיקאי גרמני וזוכה בפרס הנובל הראשון לפיזיקה. במהלך ניסויו, החל להשתמש בציוד טכני שפותח על ידי עמיתיו למקצוע ובאופן מפתיע לחלוטין גילה את קרני ה-X. תמונת ההדמיה הראשונה שנוצרה כתוצאה מקרני הרנטגן היא צילום עצמות כף ידה של אנה ברטה, אשתו של רנטגן.

MEDIX AT HOME  – בדיקות שנוח לבצע

קביעת התור לצילומי הרנטגן עשויה בדרך כלל לכלול השתרכות ארוכה ומייגעת בתורים הארוכים למכוני הצילום או בהמתנה מייגעת לתוצאות פיענוח ההדמיה. ובדיוק בשל כך, הושק שירות חדשני בישראל המאפשר למטופלים ליהנות מצילומי ופיענוחי בדיקות רנטגן ואולטרסאונד. הבדיקה החשובה שנועדה להאיר קרן אור (רנטגן) בנושא מצבם הרפואיים של המטופלים, הכרחית ביותר ואינה תמיד סובלת דיחוי, ובמצבים אלו השירות המהפכני יאפשר לאנשים ליהנות משירות זמין, מידי ומהיר. הצילום מתבצע בבית הלקוח או בכל מקום נגיש אחר לשביעות רצונו. פרק הזמן שבו הלקוח מקבל בחזרה את פיענוח הבדיקה הוא מהיר וקצרצר – בין 24 ל-48 שעות של זמן המתנה.

מדובר בפתרון מצוין עבור אנשים המתקשים בניוד ממקום למקום, שכן ייחסך מהם הצורך המייגע לצאת מהבית ולנסות להגיע אל המכון ואת הצורך להמתין בתור.

כל מה שחשוב לדעת

חשוב להבין שבניגוד לבדיקת האולטרסאונד שאינה דורשת הפנייה מרופא, בדיקת הרנטגן מחייבת הפניית רופא. הזמנת השירות מתבצעת באמצעות התקשרות עם נציג החברה, או באמצעות השארת פרטי התקשרות באתר כדי שהנציג הוא זה שיפנה אליכם. לאחר מכן, אתם מתאמים את מועד ביצוע הצילום בהתאם להעדפותיכם הן מבחינת הזמן והן מבחינת המקום. במועד זה, מגיע טכנאי רנטגן או אולטרסאונד מקצועי, מוסמך ומנוסה ומבצע את הצילום בהתאם לתקנים המחמירים של משרד הבריאות.

טיפול בסחרחורת

סיבות רבות קיימות לבעיית הסחרחורת. ברוב המקרים בעיית הסחרחורת נובעת משיבוש באוזן הפנימית. האוזן הפנימית נחשבת למערכת שיווי המשקל העיקרית למרות שהיא איננה עובדת לבדה. ישנם חמישה אלמנטים באוזן הפנימית והם כוללים: שלוש תעלות חצי קשתיות ושני תאים מלבניים המכילים את החיישנים של המערכת (שערות שיווי המשקל וגבישים הרגישים לתנועה). לצד המערכת של האוזן הפנימית הנקראת המערכת הוסטיבולרית ישנו שיתוף פעולה עם מערכת הראייה ומערכת השרירים והשלד. טיפול בסחרחורת חייבת להתייחס לכל המערכות הללו על מנת להבין היכן הבעיה העיקרית ומהן דרכי הטיפול הטובות ביותר?

לאחר זיהוי המערכת הלקוייה ביותר יש לנסות ליצור איתגור לאותה מערכת במטרה להתחיל לעבוד טוב ויעיל יותר עם המערכות האחרות. ברור שהגוף ירצה להמנע מלהפעיל את המערכת הלקוייה וינסה לעבוד עם המערכות האחרות כמפצות, אך, אי הפעלה של המערכת הלקויה בסופו של דבר מונע מהמטופל עפ"ר לשקם את אותה מערכת.

אבחון סחרחורת הינו אמנות, ראשית המפגש עם המטופל, שחושש מאד כי אינו רוצה לחוות את אותו התקף, שנית, האבחון עצמו המורכב מעשרות תתי בדיקות כדי לשלול בעיות נוירולוגיות, אא"ג, פזיותרפיה מסורתית הקשורה לשריר ושלד- מערכת וסטיבולרית וחרדה.

הטיפול בסחרחורת בדרך כלל נערך ע"י פיזיותרפיסטים וכולל תרגילים המותאמים באופן אישי לכל מטופל לפי מצבו. ישנם מקרים בהם הסחרחורת עלולה להחמיר לאחר תרגול, זאת בעיקר עלול לקרות בשל אי דיוק במתן התרגול הנכון לסחרחורת הספציפית.

איך לשמור על עור הפנים

עור הפנים שלנו הוא בעצם אחד הדברים הראשונים שאנחנו מציגים, ולכן חשוב שהוא יהיה שמור, בריא מטופח ורענן. בחיי היום יום קשה לשמור על עור פנים מושלם וזאת בשל מחלות עור שונות, זיהום אוויר וכמובן תהליכי ההתבגרות הטבעיים שאנו עוברים. ובכך זאת, כיצד ניתן לשמור ולהטיב עם עור הפנים? כמה טיפים טובים בממשך.

שמרו על היגיינת עור הפנים שלכם – חשוב תמיד לשמור על עור פנים נקי ורענן. נקו את עורכם בכל יום בסבון לפנים ומים חמימים והקפידו לנקות את האיפור. חשוב בנוסף להחליף ציפיות לכרית ולהשתמש במגבת פנים נקייה. בנוסף יש להשתמש במי פנים לניקוי העור, ובקרמים לניקוי הנקבוביות.

קרמים לטיפוח העור – השתמשו בקרמים שונים להזנה וטיפוח העור וודאו כי הם מתאימים לעורכם. כיום ישנם קרמים שמכלים קלוגן ובכך הוא שומרים על עור בריא ומעכבים את תהליך הזדקנותו. בנוסף חשוב להשתמש במסכות טובות לעור ובסרומים שמטפחים אותו. כיום ישנם קרמים פרא רפואיים נפלאים לטיפוח העור בצורה טבעית.

הצערת מראה העור – בגילאים 40 פלוס רבים האנשים שרוצים לקבל מראה עור צעיר יותר. הבשורות הטובות הן שכיום ניתן ליהנות ממתיחת פנים ללא ניתוח וזאת בעיקר באמצעות שיטת החוטים. טכניקה של מתיחת פנים באמצעות חוטים היא כזאת שבאמצעות חוטים העשויים מחומר טבעי ניתן להרים את הפנים ואת אזור הצוואר בטיפול שאינו פולשני והוא מאפשר החלמה והתאוששות קצרה. באמצעות החוטים מותחים את העור מעלימים סימני הזדקנות ונהנים ממראה עור מתוח וחלק.

איפור איכותי – חשוב להשתמש באיפור איכותי. השתמשו בקרם בסיס שמכיל מסנן קרינה ועל גביו מייק אפ איכותי שאינו מכיל פחם. חשוב להשתמש גם מסקרה איכותית שלא מעוררת רגישות או דלקות בעיניים, ובנוסף בשפתונים המעניקים לחות לשפתיים.

אם תעשו את כל זה, תוכלו ליהנות מעור פנים צעיר יותר, רענן גמיש ומתוח. בכך תוכלו לשמור על עור הפנים שלכם, וליהנות ממראה צעיר ורענן.

איך מונעים נשירת שיער?

 

כאשר השיער שלנו נושר אנחנו מרגישים רע. המצב רוח שלנו יורד, המראה הכללי שלנו לא טוב, ובכלל הגוף שלנו מאותת לנו שמשהו בתזונה שלנו לקוי. לכן חשוב להבין מדוע יש לנו נשירה ובמה חשוב לטפל. אז כיצד מונעים נשירת שיער נשים? וגם גברים בוודאי רוצים לדעת.

מחזקים את הגוף בתזונה נכונה – על מנת לחזק את השיער שלנו וגם את הגוף שלנו, חשוב להתחיל לאכול נכון. בדקו את הרגלי התזונה שלכם ואף התייעצו בתזונאי או במטפל ברפואה משלימה, כדי להבין האם הופר האיזון בחייכם עקב אכילה לא נכונה. חשוב להימנע מאכילת מזונות בהם חומרים משמרים, מאכילת קמחים לבנים, ולהתחיל לאזן את הגוף באכילת מאכלים שמכילים סידן, אבץ, מגנזיום, ברזל ושלל ויטמינים. בנוסף, הרבו באכילת פירות וירקות ירוקים. הוסיפו לתזונה שלכם דגים ובשר, ואם אתם צמחוניים או טבעוניים: הוסיפו לתפריט שלכם שקדים וקטניות.

גזירת השיער – על מנת לחזק את השיער חשוב לגזור אותו ולהקנות לו תספורת נכונה ומחזקת. פנו למעצב השיער שלכם והסבירו לו שאתם סובלים מנשירת שיער. נשים שסובלות מנשירת נוהגות להסתפר לפחות פעם בשלושה חודשים על מנת לחזק את שיערן ולהקנות לו מראה חזק יותר.

טיפול בדיקור – כיום ניתן להזרים את הדם בשורשי השיער ניתן לחזק את השיער באמצעות דיקור. דיקור סיני מזרים את הדם בקרקפת ובשורשי השיער ומעודד הזנה וצמיחה של שורשי השיער. עוד תוכלו לנסות עיסויי קרקפת שגם הם מזרימים את הדם הקרקפת ועוזרים לחזק את השיער ולעבות אותו, ובכך למנוע נשירה.

נטילת ויטמינים – כדי לחזק את השיער רצוי ליטול ויטמינים. התייעצו עם רופא המשפחה שלכם ובדקו אילו ויטמינים יכולים לעזור לכם למנוע את נשירת השיער שלכם. כיום ישנם ויטמינים כמו למשל אבץ שמונע נשירת שיער בקרב נשים וגם בקרב גברים – בדקו אילו ויטמינים יכולים להועיל לכם.

לסיכום, כדי למנוע נשירת שיער חשוב לשנות את אורח החיים, לאכול נכון, לשתות מים, לאכול נכון, ובכך לשמור על מראה שיער מלא, רענן ועבה.

כיצד מתמודדים עם תופעת האגרנות הכפייתית?

ישנן מספר דרכים המיועדות למטרות התמודדות עם תופעת האגרנות הכפייתית. דרכים אלו משלבות בתוכן: דרכי טיפול מקצועיים לצד דרכי טיפול חברתיים וסביבתיים. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את דרכי הטיפול הנפוצות ביותר לבעיה.

אגרנות כפייתית הטיפול מקצועי

כיום, בניגוד לעבר, תופעת האגרנות הכפייתית, זוכה לחשיפה הציבורית לה היא ראויה, וזאת לנוכח מימדי התופעה ההולכים ומתרחבים לכל חתכי האוכלוסייה. הטיפול המקצועי בתופעה משלב בין קבוצות תמיכה המתקיימות בכל רחבי הארץ לבין טיפול פרטני אצל פסיכולוג המתמחה ב- OCD -obsessive compulsive disorder  (הפרעה טורדנית כפייתית).

אגרנות כפייתית- הטיפול החברתי סביבתי

רוב האנשים הסובלים מתופעת האגרנות הכפייתית נמנעים מיצירת קשרים אישיים ובינאישיים, ובחלק גדול מהמקרים הם בוחרים (במודע) לנתק מגע וקשר גם מסביבתם הקרובה ביותר (בני משפחה מדרגה ראשונה, חברים קרובים וכו). הניתוק מתבצע לרוב עקב תחושות אשמה ו/או פחד המלווים את האגרן הכפייתי, ולכן, אחת מדרכי הטיפול בבעיה וההתמודדות עימה, מתחילה בהבעת אמפתיה מצד סביבתו הקרובה של האגרן למצבו האישי והנפשי.

מחקרים שונים בתחום הוכיחו כי יצירת קשר עקבי ורציף עם האגרן יכולים לסייע בידיו להתמודד עם הבעיה ואף לפנות (באופן עצמאי) לטיפול האישי הניתן על ידי אנשי מקצוע.

אגרנות כפייתית- מתי מומלץ להתערב בחייו של האגרן?

אגרן כפייתי הפועל באופן אובססיבי למטרות איסוף ואגירה של פריטי תכולה שונים ומשונים ואחסונם בשטח ביתו, מוביל לכך שסביבת מגוריו הופכת להיות מסוכנת ורווית תחלואים ומפגעים. בשלב זה, מומלץ לפנות לנותני שירות מקצועיים העוסקים ומתמחים בהליכי פינוי דירות אגרנות. נותני שירות אלו יוכלו לייעץ לכם בכל הנוגע לאופן ההליך ואף לבצע עבורכם את הליכי הפינוי על הצד המהיר, המקצועי והיסודי ביותר.

יחד עם זאת, חשוב להבהיר ולציין שהליך הפינוי יכול להתבצע אך ורק לאחר מתן הסכמתו של האגרן לצורך כך, או לחילופין, באמצעות צו פינוי המונפק על ידי הרשויות והגורמים הרלוונטיים. הליך הפינוי המקצועי איננו מהווה תחליף לאחד מדרכי הטיפול המקצועיים המוצעים לכם על ידי אנשי מקצוע מעולם הפסיכולוגיה או על ידי גורמי הרווחה.

 

הכול אודות אסטמה של העור

למה זה קורה? פתאום מחילה לכם התפרצות של פריחה ואין לכם מושג למה. הידעתם? הגורמים לבעיה של אסטמה של העור הינם גם תורשתיים גם סביבתיים וגם קשורים באורח חיים. זה בא לידי ביטוי בהתפרצויות של גרד פתאומי ולא מוסבר. זה קורה ולכם אין מושג למה. כמו כן, הגורמים לכך קשורים גם בסטרס, תזונה לקויה ושאר הגורמים המוזכרים כאן.

הבנתם נכון, אם יש לכם פריחה במקומות שונים בעור, בקפלי המרפקים, ברכיים, צוואר, קרקפת ואפילו צוואר, ייתכן שאתם קשורים בזה- יש לכם אסטמה של העור. במיוחד עבורכם, כמה דברים שקשורים לבעיה ולהתמודדות.

אז איך זה קורה?

אם אמרו לכם שיש לכם אסטמה של העור, ייתכן והמערכת החיסונית שלכם מפרישה חומרים שמעוררים את האלרגיה הזו. זה בא לידי ביטוי בפריחה מלווה בגרד עז. זה למעשה הסימן הראשון.

מה הסימנים שזה הולך ומחמיר?

לרוב, כאשר דלקת העור הופכת לכרונית, העור מאבד מים ובמצב שאין לחות העור הופך מחוספס, יבש וכמובן ללא ברק.

איך מטפלים בזה?

קודם כל רצוי מאוד להשתמש בצמחי מרפא עם יכולת פעיות אנטיהיסטמינית, זה חשוב כי זה מפחית את תסמיני הדלקת ומחזק במקביל את המערכת החיסונית. כמו כן, זה גם יעיל לילדים קטנים ותינוקות ומאידך, להם מן הסתם חשוב לתת את הכמות הנכונה.

מה עוד ראוי לעשות?

משחות פורמולות שאף הן עשויות מצמחי מרפא. אפשר גם באמצעות כמוסות. המשחות למשל מכילות הרכב צמחים שתפקידו לעודד שיקום והתחדשות של רקמות העור שנפגע. זה חשוב ואפילו יעיל לקחת משחות כאלו כי הן ללא תופעות לוואי, ללא סטרואידים וטובות גם לתינוקות. אחרי הכול? מה שטוב לתינוקות יכול בהחלט להיות טוב גם למבוגרים.

וחשוב גם לעשות את זה

לקבל הדרכות לשינוי תזונה ואורח חיים. זה חשוב כי זה למעשה מתייחס לתזונה. הימנעות ממזונו מעוררי התפרצות, בהחלט שרצוי לא לאכול חריף. כמו כן, רצוי לבצע התעמלות מתונה, אורח חיים רגוע ומניעת התפרצויות. הדיקור הוא גם דבר טוב, לא מחייב להשתמש בו עם ילדים החוששים מכך. בגדול? היתרון של הדיקור בא לידי ביטוי כממריץ חומרים בגוף, מחזק מערכת חיסונית ובסופו של דבר ממתן את המחלה עד שהיא נעלמת לגמרי.

כיצד מחקרים יכולים לעזור למציאת תרופות?

כל אדם שחולה במחלה כלשהי או שיש לו קרוב משפחה אהוב שחולה יודע היטב: ללא תרופות מתאימות החיים של החולה עלולים להיות סיוט. יתרה מכך, אדם שלא ניתן לו טיפול רפואי מתאים גם עלול לאבד את חייו בטרם עת ולכן מושקעים בתחומים האלה כל כך הרבה מאמצים. אתם תוהים מה הקשר שלכם לכל העניין הזה כי הרי לא למדתם רפואה ואתם לא מגיעים עם רקע בתחום? אם כך, כדאי שתדעו שזה אף פעם לא מאוחר מידי לנסות ולתרום לאחרים. כל מה שעליכם לעשות הוא פשוט לקחת חלק במחקרים רפואיים שונים בתור משתתפים ובכך תסייעו לא מעט במציאת תרופות שמצילות חיים.

איך זה עובד?

חשוב להבין שלא כל אדם יוכל להשתתף בכל המחקרים הרפואיים למציאת תרופות כי זה מאוד תלוי בפרופיל שלכם ומה שמחפשים ביותר במחקר. יש מקרים שבהם רק נשים מוזמנות לקחת חלק במחקרים השונים ואילו במקרים אחרים היעד הוא גברים. בנוסף לשאלת המין יש עוד פרטים שיכולים להשפיע על האפשרות שלכם להשתתף במחקר, כמו לדוגמה:

  • מוצע
  • גיל
  • אזור מגורים
  • מקצוע

ועוד הרבה פרטים אחרים שיכולים לבוא בחשבון. מה שבטוח זה שאם יכנסו למאגר של המחקרים הרפואיים תמיד יפנו אליכם כשהפרופיל שלכם יענה על הדרישות וכך ייתנו לכם את האפשרות לסייע למומחים למצוא תרופות מצילות חיים. מדובר על שירות שנותן תחושת שליחות ואם על ידי ההשתתפות שלכם במחקר ניתן יהיה להציל חיים, אז למה שלא תעשו זאת?

עוד צ'ופר קטן בדרך

כמובן שעם "אידיאולוגיה לא הולכים למכולת", מה שאומר שאם תשתתפו במחקרים רפואיים לא רק תוכלו לתרום מבחינת מציעת תרופות. בפועל כל המשתתפים גם מקבלים תשלום על כך שהם לוקחים חלק בתהליך הזה, מה שאומר שזו יכולה להיות דרך נפלאה להגדיל את ההכנסות החודשיות שלכם. לא מעט אנשים עושים זאת גם מהסיבה הזאת ובהחלט כדאי שתיקחו את האפשרות הזאת בחשבון. זה לא משנה למה אתם רוצים להשתתף במחקרים רפואיים כי מה שחשוב זה שאם תעשו זאת תוכלו לסייע במציאת תרופות מועילות. פנו עוד היום למרכזים שעוסקים בתחום הזה ועזרו גם אתם לקדם את הרפואה בעולמנו.

הגיע הזמן להיפרד ממשקפי הראייה לתמיד

אתה מרגיש שאתה לא יכול יותר להיות תלוי כל כך במשקפי הראייה שלך? חולם לשנות את ההופעה החיצונית שלך כי זה בוודאי ישפיע גם על איך שאתה מרגיש מבחינה נפשית? אם כך, אתה צודק והגיע הזמן שתדע: ניתוח לייזר בעיניים זו אופציה שקיימת גם בשבילך! סביר להניח שגם אתה, כמו רבים אחרים, מכיר לפחות מישהו אחד שכבר עשה את הניתוח הזה בעבר, אז למה שלא תברר קצת מידע אודות האופציה הזאת? אנשים שעברו ניתוח כזה בישראל ומחוצה לה מעידים על כך שזה ניתוח שמשנה את החיים כך ששווה לבדוק האם זה יכול להתאים לך. חשוב לדעת אומנם שלא כל האנשים מתאימים לניתוח הזה ויש גם מספר הגבלות של גיל, אך זה בהחלט משהו ששווה לך להתעמק בו ולברר לגביו פרטים כי ניתוח כזה ישנה לך את החיים.

איך בוחרים את הצוות הרפואי?

כפי שקורה לגבי הרבה ניתוחים אחרים, גם לגבי ניתוח לייזר אנחנו רואים שיש אפשרויות מגוונות מבחינת הצוות הרפואי. זה קורה כיוון שהביקוש הולך וגדל ולכן ברור שיש עוד ועוד רופאים שרוצים להעניק שירות כזה למטופלים שלהם. אם יש לך דילמה לגבי בחירת הקליניקה הטובה ביותר אנחנו מציעים לך לבדוק:

  • מה הוותק של הרופא?
  • האם בקליניקה יש את כל המכשור הרפואי המתאים?
  • האם המטופלים האחרים ממליצים בחום על המקום?

את כל הבירורים האלה אתה יכול לעשות היום בקלות ואתה תראה שזה ישפיע בצורה מהותית ביותר לא רק על התוצאה הסופית אלא גם על החוויה כולה.

כמה הגיוני שתשלם על ניתוח כזה?

בדרך כלל כאשר מדברים על ניתוח לייזר מדברים על ניתוח במימון עצמי אם כי לעיתים ניתן לקבל החזרים שונים ואף מספר הנחות. מה שבטוח זה שברור מדוע אתה רוצה להתייחס, בין היתר, לפונקציה של המחיר, כי מה פתאום שתשלם מחיר גבוה מידי? אתה בהחלט יכול להרגיש חופשי לפנות אל מספר קליניקות, לדבר עם מספר רופאים ולקבל כמה וכמה הצעות מחיר. תוכל להשוות ביניהן ובהתאם לתוצאות יהיה לך קל יותר לבחור איפה כדאי לעבור את הניתוח, אז למה את מחכה?

על אירידיולוגיה כבר שמעתם? >>