איך מגנזיום קשור לאוטיזם?

אוטיזם זו תופעה מולדת, נקודה. מה שאומר שאם ילד אובחן כלוקה בהפרעת תקשורת זה אומר שההפרעה הזו הינה חלק ממהותו, והיא עתידה, למרבה הצער ללוות אותו לכל מקום בחיים שלו. אמנם יש הורים שמתמודדים עם קושי מהותי בשלב הזה של האבחון, והם רוצים לקבל הבטחות כי הנה זה יוכל לעבור, והילד שלהם עתיד להיות בריא ומוצלח. אבל שלב ההתפכחות על כל הקושי שלו מגיע, וההורים מתוודעים לכך שאין הרבה מה לעשות וכי האוטיזם חי, קיים ובועט. אמנם לרפא אותו אי אפשר, אבל אפשר גם אפשר להציע דרכים שונות לשפר את המצב.

על האוטיזם ועל הסימפטומים שלו

לקות תקשורת מתבטאת בסימפטומים שונים. לדוגמה, חוסר יכולת ליצור קשרים חברתיים, חזרתיות בביצוע פעולות שונות וכדומה. לעיל טענו כי אין אפשרות לרפא את הלקות הזו, וקביעה זו בעינה עומדת. אבל יחד עם זאת יש בהחלט דרכים שונות לשפר את איכות החיים של הלוקה באוטיזם, ולהפחית במידה רבה את הסימפטומים ואת הביטוי של ההפרעה. ניתן לומר כי יש מטופלים שעברו טיפולים שונים, וכיום המצב שלהם טוב לאין ערוך מהמצב בו הם היו עשויים להיות. כי טיפול מתאים כמו אצל טלי אנגור שנועד בצורה מכוונת לטיפול באוטיזם בהחלט עשוי להביא תועלת מרובה.

מגנזיום ואוטיזם

אז מהו הקשר בין מגנזיום לאוטיזם? אחד החומרים הקשורים בקשר הדוק לאוטיזם הוא מגנזיום. מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ומועילים ביותר לכל אדם באשר הוא. ואילו כאשר מדובר על לוקים באוטיזם מסתבר כי חלק ניכר מהסימפטומים מופיעים כתוצאה מחסר במינרל הנחוץ הזה. ולכן במקרים רבים יומלץ כחלק מהטיפול לדאוג להשלמת חסרי מגנזיום, על מנת להפחית סימפטומים ולהוביל את האוטיסט למקום טוב יותר מבחינת השלווה שלו, איכות השינה ויתר הסימפטומים אתם הוא מתמודד.

קראו עוד על טיפול באוטיזם אצל טלי אנגור בכתובת https://tali-angor.com/treatment/

מתי מומלץ לעשות מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן משמש למתיחה של העור בבטן, וכן ניתוח זה נחשב לניתוח בטיחותי וללא סיכונים מיותרים לאדם, ולכן נשים וגם גברים רבים העוברים את הניתוח בהצלחה, ורבים מהם אף מרוצים מהתוצאות, ראו באתר. ניתוח מתיחת בטן באמצעות הינו ניתוח לכל דבר, והוא נעשה בבית חולים עם צוות מקצועי ומיומן בהרדמה מלאה, לאחר הניתוח האישה או הגבר יכולים לחזור לביתם לאחר מספר שעות בלבד. 

מתי מומלץ לעשות מתיחת בטן? 

את ניתוח מתיחת הבטן מבצעים נשים וגברים, וכן ניתוח זה מבוצע בהצלחה במשך שנים רבות. ניתוח זה מתאים למגוון סוגים של מצבים.

 • נשים לאחר הריונות ולידות– נשים שעברו הריונות מרובים שרירי הבטן והעור באזור מתמחים מאוד, ולכן נעשים רפויים ונוצר קושי להחזיר את המראה השטוח כמקודם.
 • נשים לאחר ניתוח קיסרי– לנשים לאחר ניתוח קיסרי או מספר ניתוחים כאלה, השרירים נעשים מתוחים מאד הן בגלל ההיריון שעברו בדומה לנשים שילדו בלידה רגילה, והן מפני שניתוח קיסרי זהו ניתוח בטן לכל דבר וניכרת השפעה של הניתוח על שרירי הבטן. 
 • נשים או גברים שירדו קילוגרמים רבים ממשקלם– נשים או גברים שהיו שמנים מאוד, וביצעו דיאטה חריפה, שהורידה מהם קילוגרמים רבים מגלים כי לאחר הירידה העור בבטן שלהם נהיה רפוי ולא גמיש. לאנשים אלו אין אפשרות להחזיר את הבטן להיות שטוחה כמקודם, ולכן הם צריכים לבצע ניתוח למתיחת בטן או שאיבת שומן מהבטן כמו כאן.

כיצד מתבצע הניתוח למתיחת בטן? 

לאחר שהמטופל הורדם בהרדמה כללית יבצע הרופא שאיבת שומן מאזור הבטן והמותניים, לאחר מכן הרופא יבצע חתך רוחבי בשיפולי הבטן, וכן יפריד את העור והשומן משרירי הבטן, וכך הוא יהדק את השרירים האורכיים ויסיר את עודפי העור הנותרים, לאחר מכן תתבצע תפירה של החתך. 

האם ניתן לחזור כרגיל לתפקוד?

ניתוח מתיחת הבטן, אמנם נעשה בהרדמה כללית, אך זמן ההחלמה תלוי בכל מטופל. הדבר העיקרי, המשפיע על אופן התפקוד, הוא רמת ההידוק של שרירי הבטן.

כאבים מסוימים נגרמים במעבר בין ישיבה לשכיבה. כאבים אלו יהיו בעיקר בהתחלת ההחלמה במהלך השבוע הראשון. 

השתלת שיניים מחיר

אנשים רבים בוחרים בשנים האחרונות לבצע השתלת שיניים, במטרה להחזיר לעצמם את היכולת לחייך מאוזן לאוזן, ללא שום מבוכה. אם בעבר אדם שהיו חסרות לו שיניים, היה צריך פשוט להתרגל למצב החדש, הרי שהיום קיימת טכנולוגיה מתקדמת ושיטות טיפול חדשות המאפשרות לכל אחד ליהנות משתלים דנטליים באיכות הגבוהה ביותר. השתלים נראים בדיוק כמו השיניים המקוריות, וניתן להשתמש בהם בדיוק באותה הצורה. באמצעות השתלים כל אחד יכול לחזור לחייך, ללעוס ולדבר בצורה ברורה ומובנת. אין שום סיבה היום לסבול מחוסר בשיניים, היות ותהליך ההשתלה הפך להרבה יותר קצר, פשוט וזול. אם בעבר היה מדובר על תהליך כואב, מייגע וארוך שיכל להימשך על פני מספר שבועות ואף חודשים, היום ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד בלבד. כמו כן, המחיר הפך לנגיש יותר, כך שאין שום סיבה להמשיך ולסבול.

השתלת שיניים מחיר – כיצד לבחור את המרפאה הנכונה ביותר עבורכם?

השתלת שיניים מחיר – אנשים שזקוקים להשתלות שיניים, חושבים לא פעם על עניין המחיר. מדובר כמובן על שיקול חשוב ומשמעותי, היות ולא כולם מסוגלים להרשות לעצמם הוצאות מיותרות. אך עם זאת, כדאי לקחת בחשבון כי לא מדובר כאן על הוצאה שגרתית או על פריבילגיה, אלא על היכולת שלכם לחייך, ללעוס ולדבר בצורה תקינה. אין שום סיבה לסבול משיניים תותבות או אפילו מחסרים משמעותיים בפה, כאשר ניתן למצוא מרפאות רבות המתמחות בתחום של השתלות שיניים ומספקות מחירים נוחים יחסית שניתן לפרוס לתשלומים. כמובן שהרבה יותר זול להשתמש בשיניים תותבות, אבל מבחינת איכות החיים שלכם, שתלים דנטליים מנצחים ובגדול. לפעמים עדיף לשלם קצת יותר, כדי ליהנות משתלים דנטליים איכותיים, רופא מומחה בעל וותק וניסיון בתחום וכמובן שימוש בציוד החדיש והמשוכלל ביותר. מומלץ להיעזר בהמלצות של לקוחות קודמים, כדי לקבל רעיון לגבי סוג המרפאה שתרצו לגשת אליה.

לסיכום, המחיר של השתלת שיניים נחשב גבוה ביחס לשיניים תותבות, אך למעשה לא ניתן בכלל להשוות בין שניהם. בעוד ששיניים תותבות מקשות על חיי היום יום, שתלים דנטליים הופכים לחלק מהפה שלכם, כך שלאחר מספר שבועות, כבר תשכחו שיש לכם שתל בפה.

ד"ר קובי שגיא מסביר מה הן הסיבות להרטבת לילה

ילדכם מרטיב בלילה? נגמל זה מכבר ביום, והלילות… בעניין זה הוא לא מצליח לשלוט? זו תופעה מוכרת וקיימת. יש אחוזים משמעותיים של ילדים שמתמודדים עם התופעה של הרטבת לילה. לרוב הם מאוד רוצים לקום יבשים, הם חשים כי ההורים מאוכזבים, אבל הם לא מצליחים! אז באמת ממה זה נובע?

ד"ר קובי שגיא – זו לא בעיה רפואית

ראשית חשוב להרגיע מסביר ד"ר קובי שגיא ולציין כי לא מדובר בבעיה בריאותית. אין כאן קושי אמתי לשלוט על סוגרים. אם כך, מהו הגורם לתופעה? התשובה היא שינה עמוקה. ילדים ששנתם עמוקה מאוד לא יחושו כי עליהם לקום ולרוץ לשירותים באמצע הלילה. כמו כן הם לא מצליחים לכווץ סוגרים מתוך שינה. ושוב, זה רק בגלל שנתם העמוקה.

ד"ר טל שגיא – אימון התנהגותי קוגניטיבי

ועוד יש לציין משתף ד"ר טל שגיא כי בגלל שזו לא בעיה רפואית כל ילד יכול ללמוד להתמודד עם ההרטבות ולקחת את האחריות באופן מושלם על הכתפיים שלו. מתברר כי ילד שמרטיב צריך ללמוד לקחת אחריות על עצמו. כלומר, ללמוד כי למרות השינה העמוקה שלו הוא חייב לשמור על ניקיון גופו ולקום בכל בוקר יבש. זו הסיבה לכך שאימון התנהגותי מועיל מאוד ומלמד את הילד איך להשיג שליטה מלאה.

ליווי מקצועי להשגת תוצאות

כדי להשיג תוצאות בשלימות חשוב מאוד ללוות את הילד באופן מקצועי עם מומחה כמו ד"ר קובי שגיא. ולכן אם יש לכם ילד אשר חצה את גיל חמש והוא עדיין מרטיב בלילות באופן קבוע הגיע הזמן לטפל בעניין. טיפול מוצלח ילמד אותו כיצד לשמור על ניקיונו העצמי. באמצעות טיפול כזה הוא ילמד לקחת אחריות. הוא יחזק את האמון בעצמו כי יש לו את היכולת לשמור על ניקון גופו. והתוצאה תהיה הצלחה.

לא לנזוף, לא להשפיל

אם כי חשוב מאוד לציין שיש הורים אשר טועים ומאמינים כי אם הם ינזפו בילד, יגערו בו או ישפילו אותו הם יקדמו אותו. זו טעות חמורה. כל השפלה פוגעת בילד ולא מועילה בכהוא זה לעניין הגמילה. חשוב לקבל הכוונה מקצועית כדי ללוות את הילד לגמילה מלאה בלילות.

מה מותר לאכול אחרי השתלת שיניים?

אחד הטיפולים המורכבים ביותר שקיימים ברפואת שיניים, הוא טיפול השתלות. מדובר על תהליך במהלכו מרכיבים שתלים בפיו של המטופל, במקומות בהם אין לו שיניים מסיבות שונות. בין אם זה בגלל מחלה, פציעה, חבלה, תאונה, או מכל סיבה אחרת.

בדרך כלל הטיפול נמשך מספר מפגשים, במהלכם לוקחים מידות, יוצרים את השתלים, עד שמגיעים לשלב בו משתילים אותם על העצם ואפשר לחזור אל השגרה. תהליך ההשתלה בפועל, יכול לקחת מספר שעות במהלכן המטופל נמצא תחת הרדמה ומן הסתם אסור לו לאכול בזמן זה.

ההמלצות של רופאי שיניים לאנשים שעומדים לעבור טיפול השתלה הן, לאכול לפני הטיפול, מאחר ואחריו יידרשו כמה שעות טובות עד שהם יוכלו לחזור ולאכול בצורה סדירה. צריך לומר, שמוטב לחכות עם האכול עד הרגע האחרון אלא לאכול מספיק זמן לפני הטיפול, בשביל שהאוכל לא ישפיע על חומרי ההרדמה והם עצמם לא ישפיעו על הגוף בכלל ועל הבטן בפרט, כתוצאה מהאוכל. ההמלצה היא להימנע מאוכל שיכול לעורר תגובות לא מוכרות או תגובות לא נעימות בבטן.

אחרי ההשתלה, כאמור, יש לחכות מספר שעות עד שאוכלים, וגם כאשר אפשר לאכול, מוטב לא לאכול כל דבר. למשל, מוטב לא לאכול אוכל חם ולא אוכל מוצק. הסיבה היא שבשני המקרים, ייתכן ואנחנו גם נאמץ את השיניים בצורה לא נכונה וגם אנחנו עלולים לנשוך את השפתיים או את הלשון.

ברמת העיקרון, אחרי כל תהליך של הרדמה בפה, מוטב לחכות עד שהחומרים מתפוגגים, מאחר ואנחנו לא מרגישים את האזור, ואז אנחנו עלולים לנשוך את הלחי, שפתיים ולשון ולגרום לנזק משמעותי עד כדי דימום. לכן רצוי במשך שעתיים שלוש אחרי ההשתלה, לא לאכול, וגם אחרי זמן זה, לעשות הכל לאט ובזהירות על מנת שנוכל לשמור על בריאות הפה באופן כללי ועל הטיפול ותוצאותיו.

במשך 24 שעות ראשונות אחרי הטיפול, מוטב לאכול רק מזון רך וקר, על מנת לא לאמץ את הפה ואת השיניים יותר מדי. לאחר מכן אפשר לחזור אל השגרה לאט לאט.

הדברת פשפש המיטה

כשאנשים שומעים על פשפש המיטה, הם נוטים לחשוב שמדובר על פשפש שקשור לכלבים, חתולים או חיות מחמד אחרות. אך האמת היא שזה לא כך. פשפש המיטה כלל לא קשור לחיות מחמד כאלה ואחרות, מדובר על סוג אחר של מזיק.

פשפש המיטה הוא למעשה מזיק אשר מופיע ברהיטים ישנים, כאלה שלא נשמרו היטב או מלוכלכים. מדובר על רהיטים דוגמא, מיטות, ארונות, שידות וכדומה. הם נוטים לרבוץ על מצעים מחוספסים, ומופיעים בשלוש דרגות שונות, ביצה, נימפה ובוגר. בדומה לטפילים ומזיקים אחרים, הם מהווים סכנה לאדם, מאחר והם ניזונים, בין היתר, ממציצת דם. מלבד בני אדם, הם נמשכים גם לחיות שונות, כולל עכברים, תרנגולים ועוד. מה שלמד בעצם, אם מופיע פשפש כזה במקום מסוים, ייתכן שבאזור יש לא רק בני אדם, אלא גם חיות אחרות, שייתכן ולא אמורות להיות שם.

פשפש המיטה, כאמור, מופיע בדרך כלל בריהוט ישן שלא נשמר היטב. בדרך כלל נמצא אותם על גבי מיטות ומזרונים, לוחות וריהוט אחד. הם יכולים להיכנס לבקיעים קטנים מאוד, בזכות העובדה שהם שטוחים בצורתם. הבעיה היא, שלהבדיל ממזיקים אחרים, הם אינם פועלים מתוך קן, ולכן קשה מאוד לתפוס אותם, מצד שני הם מתקבצים באופן טבעי במקומות מסתור שונים, ועל כן ייתכן שנמצא קבוצות שלהם ביחד. כמו כן, אפשר למצוא אותם בקנים של ציפורים ומחילות.

על מנת לטפל בפשפש המיטה, יש צורך להזמין מדביר מקצועי שידע כיצד לטפל בבעיה בצורה אופטימאלית. הוא ידע לעשות את זה על ידי איתור של פשפשים, הדברתם ולאחר מכן, הוא ישתמש בחומרים שונים, אשר אמורים להרחיק אותם מהאזור, כך שלא יחזרו שנית.

צריך לומר, ניתן למנוע מהם להיכנס אלינו הביתה אם אנחנו רק נמנע משימוש בריהוט ישן ונקפיד על ניקיון של ריהוט קיים. מן הסתם, בשלב מסוים הריהוט בבית שלנו יהיה ישן. אם הוא בלוי אז ייתכן ורצוי להחליף אותו, במידה ולא, אז פשוט צריך לדאוג שהוא יהיה נקי ולוודא שאין שום דבר גלוי ופתוח, כך שהפשפש לא יוכל להופיע במקום.

טיפול חדשני באוטיזם באמצעות תזונה

ראוי לציין את ההשפעה האדירה שיש לתזונה על היכולת להתמודד עם אוטיזם. רבים לא יודעים זאת, אך לצד ההשפעה הסביבתית, יש גם את הפן של התזונה, אשר יכול להביא לשינוי ניכר ביכולת של אדם הסובל מאוטיזם להתמודד עם המצב הזה. כאשר מנסים ללכת בנתיב של טיפול תזונתי, הדרך הנכונה לעשות זאת היא על ידי התאמה אישית.

בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, מן הראוי יהיה ליצור קשר עם גורמי מקצוע שיוכלו לקחת את הזמן שלהם על מנת לערך בדיקות בנושא ולנסות לבדוק כיצד ניתן להתאים את התזונה לאדם הספציפי בצורה הטובה ביותר.

איך להוציא לדרך טיפול מהסוג הזה

הדרך הנכונה ביותר להוציא לדרך טיפול מהסוג המדובר היא לפנות אל גורם מטפל שמוסמך ומחזיק בניסיון הנדרש בכדי לבצע את השינוי התזונתי המיוחל. יש לא מעט פרמטרים שצריכים להילקח בחשבון כאשר באים לשנות את התפריט התזונתי של אדם, ולפיכך זה משהו שתצטרכו לחשוב עליו במלוא הרצינות.

אם תדעו לפעול בצורה מסודרת, אתם תוכלו לראות איך אתם מגיעים למצב שבו אתם מצליחים להפיק הרבה יותר תועלת מהסיטואציה שבה אתם נמצאים. טיפול באוטיזם לא חייב להתבצע בדרכים המסורתיות, שכן לעתים שיטות הטיפול הפשוטות ביותר הן אלו שמוכיחות את עצמן כטובות ביותר, בדומה לשיטה של טלי אנגור.

רוצים שינוי? אל תמתינו, תביאו אותו

בוודאי שלא פשוט להתמודד עם אוטיזם, בלי קשר לרמת החומרה, אבל חשוב לזכור שלפעמים הדברים הפשוטים שאנו עושים בחיים, הם אלו שיכולים להביא לשינוי שאנו מייחלים לו. כך שלפני שאתם פוסלים על הסף את המצב שבו אתם נמצאים ופועלים בצורה לא נבונה, יהיה כדאי לכם לשאול את עצמכם מה אתם בוחרים לעשות והאם אתם פועלים כשורה.

לאחר שתבחנו בקפידה את המצב שלכם, אתם כמובן תוכלו להגיע למצב שבו אתם מקבלים החלטה הרבה יותר ראויה בסופו של דבר. כך שאתם מוזמנים לפנות בהקדם אל מומחה שמבין בשיטות טיפול שונות לאלו הסובלים מאוטיזם. הוא כבר יבצע את האבחון ויעריך מה ניתן לעשות בכדי להביא לשיפור במצב.

מעבר לדיאטה: הצרת היקפים בטכנולוגיה מתקדמת

הידעתם כי בישראל קיימת מגפת השמנה אשר חדרה אל כל חלקי האוכלוסייה. לא רק זאת אלא שפרט לארצות הברית הישראלים הם אחד העמים אשר הכי סובלים מהשמנה ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. השמנה היא לא רק בעיה אסתטית אלא היא גם בעיה בריאותית מן המעלה הראשונה ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. על כן ניתן לומר כי רוב עם ישראל נמצא בדיאטה זו או אחרת ומנסה לטפל בבעיה זו. העניין הוא שפעמים רבות לא משנה איזה דיאטה אנחנו מנסים לעשות אנחנו פשוט לא מצליחים להיפטר מן המשקל העודף וישנם חלקים בגוף אשר השומן לא יורד מהם. על רקע זה טיפולים קוסמטיים של הצרת היקפים בטכנולוגיה מתקדמת הפכו לכה מבוקשים ורבים פונים אל אפיק זה בכדי לטפל בשומן שהצטבר אצלם ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.

מה קורה בתהליך של הצרת היקפים?

עליכם להבין כי הצרת היקפים לא נעשית תחת הרדמה או טשטוש וזהו יתרון עצום שיש לתת עליו את הדעת. הצרת ההיקפים האיכותית ביותר מתבצעת באמצעות הקפאת שומן או קור וזאת עקב הגילוי כי תאי השומן מושפעים יותר מקור מאשר התאים האחרים. כך ניתן לטפל בשומן בצורה הרבה יותר טובה ואיכותית מכל שיטה אחרת. עליכם להבין כי השיטה לא פוגעת בשום תאים אחרים ומכאן היתרון העצום שלה. השיטה אינה טובה רק בשביל העלמת השומן אלא היא משפיעה גם על החיטוב של הגוף ועל כן היא השיטה הטובה ביותר כתוספת לדיאטה ועליכם לשקול לבצע אותה ולהבין כי החשיבות שלה היא עצומה בשבילכם.

האם מדובר בטיפול יקר?

עליכם להבין כי צמצום היקפים הוא ממש לא טיפול יקר ואתם לא צריכים לחשוש מהוצאה כספית ניכרת בעקבותיו. אל מול היתרונות העצומים של הטיפול והעובדה כי הוא משפיע הן על המראה שלכם והן על הבריאות שלכם בצורה דרמטית ניתן לומר כי מדובר בטיפול שכדאי לכל אחד לשקול וכל מי שסובל משומן מציק יכול להפיק המון מטיפול זה וכל זאת במחיר זול במיוחד.

כיצד לטפל בדלקת לאחר טיפול שורש

לא מעט מטופלים אשר עוברים טיפול שורש, מוצאים את עצמם עם התהייה – כיצד לטפל בדלקת לאחר טיפול שורש? ברמת העיקרון, טיפול שורש שנעשה כהלכה, אינו אמור ליצור מצב דלקתי. כדי למנוע מראש את המצב הלא נעים הזה, הרופא המטפל רושם למטופלים שלו אנטיביוטיקה שיש לקחת לאחר הטיפול. האנטיביוטיקה אמורה למנוע דלקת וסיבוכים נוספים, ובכך לאפשר לכל האזור המטופל להחלים בצורה טובה ומהירה יותר. טיפול שורש נחשב לאחד מטיפולי השיניים השכיחים והמלחיצים ביותר, היות ורוב האנשים מוכנים לסבול מכאבים חזקים במיוחד, לפני שהם מחליטים להגיע לטיפול. מטרת הטיפול היא לשמר שיניים פגועות, על מנת למנוע את הכאבים החזקים שמהם סובל המטופל. חשוב לציין כי כל רופא שיניים רשאי לעשות טיפול שורש, אך מומלץ לגשת מראש לרופא שיניים שמתמחה בתחום, ויש לו לא מעט המלצות בנושא.

כל מה שחשוב לדעת לגבי שיקום השן לאחר טיפול שורש

טיפול שורש מתמקד במחלות מוך השן, כלומר הוא מתבצע באזור עצב השן וברקמת סב השורש. מדובר על טיפול לא נעים, שרוב האנשים נאלצים לעשות בשלב כזה או אחר בחייהם. לאחר ביצוע טיפול שורש, יש צורך לבצע מבנה וכתר חרסינה עבור השן המטופלת. המטרה היא לשמר על חומר השן הקיים ולסייע בתפקודי השן השונים. בצורה כזו, ניתן להבטיח כי השן תתפקד היטב בזמן לעיסה ובזמן נגיסה. בזמן טיפול השורש נעשית סתימה של שורש השן, דבר שבעצם אוטם את השורש ומונע מחיידקים לחדור פנימה וליצור מצב דלקתי. סתימת השורש עשויה מחומרים שיכולים להשפיע באופן שונה מאדם לאדם. ישנם אנשים רגישים יותר שיחוו כאבים חזקים, לעומת אנשים אחרים שלא ירגישו יותר מידי. לגוף לוקח זמן להסתגל לסתימת השורש, תקופה שעלולה להיות מאופיינת בכאבים. במידה ומתפתחת דלקת באזור, חשוב לפנות לרופא המטפל לקבלת אנטיביוטיקה מתאימה.

לסיכום, אין שום ספק כי טיפול שורש הינו טיפול לא נעים, אך רוב האנשים יאלצו לעבור אותו בשלב כזה או אחר בחייהם. השפעת הטיפול שונה מאדם אחד למשנהו, ותלויה ברמת הרגישות של האדם וביכולת של הגוף שלו להסתגל למצב.

איך לטפל בבטן נפוחה

אנשים רבים, בין אם זה גברים ובין אם זה נשים, מתמודדים עם בטן נפוחה, תחושה שהם חווים במהלך היום מסיבות שונות. מדובר על תחושה שיכולה להשפיע עליהם בצורות שונות על איכות החיים ועל דרך ההתנהלות שלהם במהלך היום.

יש דרכים שונות כיצד להתמודד עם בטן נפוחה, בין אם מדובר בהתמודדות אשר מתבצעת באמצעים פיזיים ובין אם מדובר בהתמודדות דרך שינוי הרגלי תזונה. לפני כל סוג טיפול שהוא, יש לבצע תהליך מקדים של ייעוץ עם איש מקצוע אשר יבחן את המצב ואת הסיבות שהובילו לכך. הוא ילמד על התסמינים השונים ורק לאחר מכן יחליט כיצד לייצר תוכנית טיפול מתאימה. מן הסתם, גברים ונשים מתמודדים בצורה שונה עם בטן נפוחה, גם בהתאם למבנה הגוף, גם בהתאם לגיל וכן למאפייני מין שונים.

בטן נפוחה נובעת כתוצאה מעבודה לא נכונה של מערכת העיכול, בסיטואציה כזו המזון לא מתעכל כמו שצריך ואז נשארים שאריות מזון בבטן, נשארים גזים והבטן מתנפחת. בדרך כלל, מדובר על מזון שכולל פחמימות, סוכר חלב, סוכר פירות, סיבים ומאפיינים אחרים.

לכן, הפתרון הראשון להתמודדות עם בטן נפוחה הוא שינוי בהרגלי התזונה. במקום לצרוך כמויות פחמימות גבוהות או סיבים, יש לצמצם את הכמות היומית, להשתמש בדיאטה דלת פחמימות וכך אפשר לטפל בנושא בצורה הרבה יותר אפקטיבית.

הפתרון השני שמתבצע במקביל, זו פעילות גופנית מתאימה אשר יכולה להקל על הנושא. מן הסתם, כמו בכל מקרה של פעילות גופנית, גם פה נדרש אישור של רופא לפני כן על מנת לוודא שהטיפול יתבצע בצורה אופטימלית ועל פי הצרכים שלנו.

צריך לציין עוד, שמלבד שני הפתרונות הנ"ל, ישנם גם תכשירים שונים שיכולים לעזור בעניין. מן הסתם, כל תכשיר שאנחנו מבקשים לקחת, עלינו לוודא שהוא מותר לנו מבחינה רפואית ובכלל שמדובר בתכשירים שיכולים להתאים לנו לסוג המקרה.

לפני סיום נציין, בטן נפוחה היא לא דבר בעייתי, לא מדובר בעניין שיש לו השפעות בריאותיות עלינו, זה אומנם לא תמיד נעים, אך אנחנו יכולים להתגבר על זה.

לצלם ברנטגן

סביר להניח שספורים האנשים שלא שמעו מעולם על המושג רנטגן. הצילום המתבצע בעזרתן של קרני הרנטגן מוביל להשתקפותם של עצמים צפופים על לוח הצילום. הוא מוכר לכולנו בעיקר מתחום הרפואה הודות לחשיבותו ותרומתו לצרכים הרפואיים. צילום הרנטגן מאפשר לאתר ולגלות בעיות, תקלות וממצאים פנימיים בגוף האדם, כאלו שלא ניתן לראותן בדרך הקונבנציונלית.

קצת על קרני הרנטגן

הדמיית הרנטגן שמישה בעיקר בתחום האורתופדי המסייע לאתר ממצאי נפילות, חבלות, שברים ותקלות בעצמות השלד ובתחום רפואת השיניים כדי לשקף את מצב חלל הפה, אליו הגישה כאמור די מוגבלת. מלבד אלו, צילומי רנטגן שמישים גם לצורך החזה, האגן, עמוד השדרה, הגפיים, הסינוסים ועוד.

קרני ה-X הידועות בתור קרני הרנטגן קרויות על שמו של וילהלם קונרד רנטגן, פיזיקאי גרמני וזוכה בפרס הנובל הראשון לפיזיקה. במהלך ניסויו, החל להשתמש בציוד טכני שפותח על ידי עמיתיו למקצוע ובאופן מפתיע לחלוטין גילה את קרני ה-X. תמונת ההדמיה הראשונה שנוצרה כתוצאה מקרני הרנטגן היא צילום עצמות כף ידה של אנה ברטה, אשתו של רנטגן.

MEDIX AT HOME  – בדיקות שנוח לבצע

קביעת התור לצילומי הרנטגן עשויה בדרך כלל לכלול השתרכות ארוכה ומייגעת בתורים הארוכים למכוני הצילום או בהמתנה מייגעת לתוצאות פיענוח ההדמיה. ובדיוק בשל כך, הושק שירות חדשני בישראל המאפשר למטופלים ליהנות מצילומי ופיענוחי בדיקות רנטגן ואולטרסאונד. הבדיקה החשובה שנועדה להאיר קרן אור (רנטגן) בנושא מצבם הרפואיים של המטופלים, הכרחית ביותר ואינה תמיד סובלת דיחוי, ובמצבים אלו השירות המהפכני יאפשר לאנשים ליהנות משירות זמין, מידי ומהיר. הצילום מתבצע בבית הלקוח או בכל מקום נגיש אחר לשביעות רצונו. פרק הזמן שבו הלקוח מקבל בחזרה את פיענוח הבדיקה הוא מהיר וקצרצר – בין 24 ל-48 שעות של זמן המתנה.

מדובר בפתרון מצוין עבור אנשים המתקשים בניוד ממקום למקום, שכן ייחסך מהם הצורך המייגע לצאת מהבית ולנסות להגיע אל המכון ואת הצורך להמתין בתור.

כל מה שחשוב לדעת

חשוב להבין שבניגוד לבדיקת האולטרסאונד שאינה דורשת הפנייה מרופא, בדיקת הרנטגן מחייבת הפניית רופא. הזמנת השירות מתבצעת באמצעות התקשרות עם נציג החברה, או באמצעות השארת פרטי התקשרות באתר כדי שהנציג הוא זה שיפנה אליכם. לאחר מכן, אתם מתאמים את מועד ביצוע הצילום בהתאם להעדפותיכם הן מבחינת הזמן והן מבחינת המקום. במועד זה, מגיע טכנאי רנטגן או אולטרסאונד מקצועי, מוסמך ומנוסה ומבצע את הצילום בהתאם לתקנים המחמירים של משרד הבריאות.

טיפול בסחרחורת

סיבות רבות קיימות לבעיית הסחרחורת. ברוב המקרים בעיית הסחרחורת נובעת משיבוש באוזן הפנימית. האוזן הפנימית נחשבת למערכת שיווי המשקל העיקרית למרות שהיא איננה עובדת לבדה. ישנם חמישה אלמנטים באוזן הפנימית והם כוללים: שלוש תעלות חצי קשתיות ושני תאים מלבניים המכילים את החיישנים של המערכת (שערות שיווי המשקל וגבישים הרגישים לתנועה). לצד המערכת של האוזן הפנימית הנקראת המערכת הוסטיבולרית ישנו שיתוף פעולה עם מערכת הראייה ומערכת השרירים והשלד. טיפול בסחרחורת חייבת להתייחס לכל המערכות הללו על מנת להבין היכן הבעיה העיקרית ומהן דרכי הטיפול הטובות ביותר?

לאחר זיהוי המערכת הלקוייה ביותר יש לנסות ליצור איתגור לאותה מערכת במטרה להתחיל לעבוד טוב ויעיל יותר עם המערכות האחרות. ברור שהגוף ירצה להמנע מלהפעיל את המערכת הלקוייה וינסה לעבוד עם המערכות האחרות כמפצות, אך, אי הפעלה של המערכת הלקויה בסופו של דבר מונע מהמטופל עפ"ר לשקם את אותה מערכת.

אבחון סחרחורת הינו אמנות, ראשית המפגש עם המטופל, שחושש מאד כי אינו רוצה לחוות את אותו התקף, שנית, האבחון עצמו המורכב מעשרות תתי בדיקות כדי לשלול בעיות נוירולוגיות, אא"ג, פזיותרפיה מסורתית הקשורה לשריר ושלד- מערכת וסטיבולרית וחרדה.

הטיפול בסחרחורת בדרך כלל נערך ע"י פיזיותרפיסטים וכולל תרגילים המותאמים באופן אישי לכל מטופל לפי מצבו. ישנם מקרים בהם הסחרחורת עלולה להחמיר לאחר תרגול, זאת בעיקר עלול לקרות בשל אי דיוק במתן התרגול הנכון לסחרחורת הספציפית.

איך לשמור על עור הפנים

עור הפנים שלנו הוא בעצם אחד הדברים הראשונים שאנחנו מציגים, ולכן חשוב שהוא יהיה שמור, בריא מטופח ורענן. בחיי היום יום קשה לשמור על עור פנים מושלם וזאת בשל מחלות עור שונות, זיהום אוויר וכמובן תהליכי ההתבגרות הטבעיים שאנו עוברים. ובכך זאת, כיצד ניתן לשמור ולהטיב עם עור הפנים? כמה טיפים טובים בממשך.

שמרו על היגיינת עור הפנים שלכם – חשוב תמיד לשמור על עור פנים נקי ורענן. נקו את עורכם בכל יום בסבון לפנים ומים חמימים והקפידו לנקות את האיפור. חשוב בנוסף להחליף ציפיות לכרית ולהשתמש במגבת פנים נקייה. בנוסף יש להשתמש במי פנים לניקוי העור, ובקרמים לניקוי הנקבוביות.

קרמים לטיפוח העור – השתמשו בקרמים שונים להזנה וטיפוח העור וודאו כי הם מתאימים לעורכם. כיום ישנם קרמים שמכלים קלוגן ובכך הוא שומרים על עור בריא ומעכבים את תהליך הזדקנותו. בנוסף חשוב להשתמש במסכות טובות לעור ובסרומים שמטפחים אותו. כיום ישנם קרמים פרא רפואיים נפלאים לטיפוח העור בצורה טבעית.

הצערת מראה העור – בגילאים 40 פלוס רבים האנשים שרוצים לקבל מראה עור צעיר יותר. הבשורות הטובות הן שכיום ניתן ליהנות ממתיחת פנים ללא ניתוח וזאת בעיקר באמצעות שיטת החוטים. טכניקה של מתיחת פנים באמצעות חוטים היא כזאת שבאמצעות חוטים העשויים מחומר טבעי ניתן להרים את הפנים ואת אזור הצוואר בטיפול שאינו פולשני והוא מאפשר החלמה והתאוששות קצרה. באמצעות החוטים מותחים את העור מעלימים סימני הזדקנות ונהנים ממראה עור מתוח וחלק.

איפור איכותי – חשוב להשתמש באיפור איכותי. השתמשו בקרם בסיס שמכיל מסנן קרינה ועל גביו מייק אפ איכותי שאינו מכיל פחם. חשוב להשתמש גם מסקרה איכותית שלא מעוררת רגישות או דלקות בעיניים, ובנוסף בשפתונים המעניקים לחות לשפתיים.

אם תעשו את כל זה, תוכלו ליהנות מעור פנים צעיר יותר, רענן גמיש ומתוח. בכך תוכלו לשמור על עור הפנים שלכם, וליהנות ממראה צעיר ורענן.

איך מונעים נשירת שיער?

 

כאשר השיער שלנו נושר אנחנו מרגישים רע. המצב רוח שלנו יורד, המראה הכללי שלנו לא טוב, ובכלל הגוף שלנו מאותת לנו שמשהו בתזונה שלנו לקוי. לכן חשוב להבין מדוע יש לנו נשירה ובמה חשוב לטפל. אז כיצד מונעים נשירת שיער נשים? וגם גברים בוודאי רוצים לדעת.

מחזקים את הגוף בתזונה נכונה – על מנת לחזק את השיער שלנו וגם את הגוף שלנו, חשוב להתחיל לאכול נכון. בדקו את הרגלי התזונה שלכם ואף התייעצו בתזונאי או במטפל ברפואה משלימה, כדי להבין האם הופר האיזון בחייכם עקב אכילה לא נכונה. חשוב להימנע מאכילת מזונות בהם חומרים משמרים, מאכילת קמחים לבנים, ולהתחיל לאזן את הגוף באכילת מאכלים שמכילים סידן, אבץ, מגנזיום, ברזל ושלל ויטמינים. בנוסף, הרבו באכילת פירות וירקות ירוקים. הוסיפו לתזונה שלכם דגים ובשר, ואם אתם צמחוניים או טבעוניים: הוסיפו לתפריט שלכם שקדים וקטניות.

גזירת השיער – על מנת לחזק את השיער חשוב לגזור אותו ולהקנות לו תספורת נכונה ומחזקת. פנו למעצב השיער שלכם והסבירו לו שאתם סובלים מנשירת שיער. נשים שסובלות מנשירת נוהגות להסתפר לפחות פעם בשלושה חודשים על מנת לחזק את שיערן ולהקנות לו מראה חזק יותר.

טיפול בדיקור – כיום ניתן להזרים את הדם בשורשי השיער ניתן לחזק את השיער באמצעות דיקור. דיקור סיני מזרים את הדם בקרקפת ובשורשי השיער ומעודד הזנה וצמיחה של שורשי השיער. עוד תוכלו לנסות עיסויי קרקפת שגם הם מזרימים את הדם הקרקפת ועוזרים לחזק את השיער ולעבות אותו, ובכך למנוע נשירה.

נטילת ויטמינים – כדי לחזק את השיער רצוי ליטול ויטמינים. התייעצו עם רופא המשפחה שלכם ובדקו אילו ויטמינים יכולים לעזור לכם למנוע את נשירת השיער שלכם. כיום ישנם ויטמינים כמו למשל אבץ שמונע נשירת שיער בקרב נשים וגם בקרב גברים – בדקו אילו ויטמינים יכולים להועיל לכם.

לסיכום, כדי למנוע נשירת שיער חשוב לשנות את אורח החיים, לאכול נכון, לשתות מים, לאכול נכון, ובכך לשמור על מראה שיער מלא, רענן ועבה.

כיצד מתמודדים עם תופעת האגרנות הכפייתית?

ישנן מספר דרכים המיועדות למטרות התמודדות עם תופעת האגרנות הכפייתית. דרכים אלו משלבות בתוכן: דרכי טיפול מקצועיים לצד דרכי טיפול חברתיים וסביבתיים. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את דרכי הטיפול הנפוצות ביותר לבעיה.

אגרנות כפייתית הטיפול מקצועי

כיום, בניגוד לעבר, תופעת האגרנות הכפייתית, זוכה לחשיפה הציבורית לה היא ראויה, וזאת לנוכח מימדי התופעה ההולכים ומתרחבים לכל חתכי האוכלוסייה. הטיפול המקצועי בתופעה משלב בין קבוצות תמיכה המתקיימות בכל רחבי הארץ לבין טיפול פרטני אצל פסיכולוג המתמחה ב- OCD -obsessive compulsive disorder  (הפרעה טורדנית כפייתית).

אגרנות כפייתית- הטיפול החברתי סביבתי

רוב האנשים הסובלים מתופעת האגרנות הכפייתית נמנעים מיצירת קשרים אישיים ובינאישיים, ובחלק גדול מהמקרים הם בוחרים (במודע) לנתק מגע וקשר גם מסביבתם הקרובה ביותר (בני משפחה מדרגה ראשונה, חברים קרובים וכו). הניתוק מתבצע לרוב עקב תחושות אשמה ו/או פחד המלווים את האגרן הכפייתי, ולכן, אחת מדרכי הטיפול בבעיה וההתמודדות עימה, מתחילה בהבעת אמפתיה מצד סביבתו הקרובה של האגרן למצבו האישי והנפשי.

מחקרים שונים בתחום הוכיחו כי יצירת קשר עקבי ורציף עם האגרן יכולים לסייע בידיו להתמודד עם הבעיה ואף לפנות (באופן עצמאי) לטיפול האישי הניתן על ידי אנשי מקצוע.

אגרנות כפייתית- מתי מומלץ להתערב בחייו של האגרן?

אגרן כפייתי הפועל באופן אובססיבי למטרות איסוף ואגירה של פריטי תכולה שונים ומשונים ואחסונם בשטח ביתו, מוביל לכך שסביבת מגוריו הופכת להיות מסוכנת ורווית תחלואים ומפגעים. בשלב זה, מומלץ לפנות לנותני שירות מקצועיים העוסקים ומתמחים בהליכי פינוי דירות אגרנות. נותני שירות אלו יוכלו לייעץ לכם בכל הנוגע לאופן ההליך ואף לבצע עבורכם את הליכי הפינוי על הצד המהיר, המקצועי והיסודי ביותר.

יחד עם זאת, חשוב להבהיר ולציין שהליך הפינוי יכול להתבצע אך ורק לאחר מתן הסכמתו של האגרן לצורך כך, או לחילופין, באמצעות צו פינוי המונפק על ידי הרשויות והגורמים הרלוונטיים. הליך הפינוי המקצועי איננו מהווה תחליף לאחד מדרכי הטיפול המקצועיים המוצעים לכם על ידי אנשי מקצוע מעולם הפסיכולוגיה או על ידי גורמי הרווחה.

 

הכול אודות אסטמה של העור

למה זה קורה? פתאום מחילה לכם התפרצות של פריחה ואין לכם מושג למה. הידעתם? הגורמים לבעיה של אסטמה של העור הינם גם תורשתיים גם סביבתיים וגם קשורים באורח חיים. זה בא לידי ביטוי בהתפרצויות של גרד פתאומי ולא מוסבר. זה קורה ולכם אין מושג למה. כמו כן, הגורמים לכך קשורים גם בסטרס, תזונה לקויה ושאר הגורמים המוזכרים כאן.

הבנתם נכון, אם יש לכם פריחה במקומות שונים בעור, בקפלי המרפקים, ברכיים, צוואר, קרקפת ואפילו צוואר, ייתכן שאתם קשורים בזה- יש לכם אסטמה של העור. במיוחד עבורכם, כמה דברים שקשורים לבעיה ולהתמודדות.

אז איך זה קורה?

אם אמרו לכם שיש לכם אסטמה של העור, ייתכן והמערכת החיסונית שלכם מפרישה חומרים שמעוררים את האלרגיה הזו. זה בא לידי ביטוי בפריחה מלווה בגרד עז. זה למעשה הסימן הראשון.

מה הסימנים שזה הולך ומחמיר?

לרוב, כאשר דלקת העור הופכת לכרונית, העור מאבד מים ובמצב שאין לחות העור הופך מחוספס, יבש וכמובן ללא ברק.

איך מטפלים בזה?

קודם כל רצוי מאוד להשתמש בצמחי מרפא עם יכולת פעיות אנטיהיסטמינית, זה חשוב כי זה מפחית את תסמיני הדלקת ומחזק במקביל את המערכת החיסונית. כמו כן, זה גם יעיל לילדים קטנים ותינוקות ומאידך, להם מן הסתם חשוב לתת את הכמות הנכונה.

מה עוד ראוי לעשות?

משחות פורמולות שאף הן עשויות מצמחי מרפא. אפשר גם באמצעות כמוסות. המשחות למשל מכילות הרכב צמחים שתפקידו לעודד שיקום והתחדשות של רקמות העור שנפגע. זה חשוב ואפילו יעיל לקחת משחות כאלו כי הן ללא תופעות לוואי, ללא סטרואידים וטובות גם לתינוקות. אחרי הכול? מה שטוב לתינוקות יכול בהחלט להיות טוב גם למבוגרים.

וחשוב גם לעשות את זה

לקבל הדרכות לשינוי תזונה ואורח חיים. זה חשוב כי זה למעשה מתייחס לתזונה. הימנעות ממזונו מעוררי התפרצות, בהחלט שרצוי לא לאכול חריף. כמו כן, רצוי לבצע התעמלות מתונה, אורח חיים רגוע ומניעת התפרצויות. הדיקור הוא גם דבר טוב, לא מחייב להשתמש בו עם ילדים החוששים מכך. בגדול? היתרון של הדיקור בא לידי ביטוי כממריץ חומרים בגוף, מחזק מערכת חיסונית ובסופו של דבר ממתן את המחלה עד שהיא נעלמת לגמרי.

כיצד מחקרים יכולים לעזור למציאת תרופות?

כל אדם שחולה במחלה כלשהי או שיש לו קרוב משפחה אהוב שחולה יודע היטב: ללא תרופות מתאימות החיים של החולה עלולים להיות סיוט. יתרה מכך, אדם שלא ניתן לו טיפול רפואי מתאים גם עלול לאבד את חייו בטרם עת ולכן מושקעים בתחומים האלה כל כך הרבה מאמצים. אתם תוהים מה הקשר שלכם לכל העניין הזה כי הרי לא למדתם רפואה ואתם לא מגיעים עם רקע בתחום? אם כך, כדאי שתדעו שזה אף פעם לא מאוחר מידי לנסות ולתרום לאחרים. כל מה שעליכם לעשות הוא פשוט לקחת חלק במחקרים רפואיים שונים בתור משתתפים ובכך תסייעו לא מעט במציאת תרופות שמצילות חיים.

איך זה עובד?

חשוב להבין שלא כל אדם יוכל להשתתף בכל המחקרים הרפואיים למציאת תרופות כי זה מאוד תלוי בפרופיל שלכם ומה שמחפשים ביותר במחקר. יש מקרים שבהם רק נשים מוזמנות לקחת חלק במחקרים השונים ואילו במקרים אחרים היעד הוא גברים. בנוסף לשאלת המין יש עוד פרטים שיכולים להשפיע על האפשרות שלכם להשתתף במחקר, כמו לדוגמה:

 • מוצע
 • גיל
 • אזור מגורים
 • מקצוע

ועוד הרבה פרטים אחרים שיכולים לבוא בחשבון. מה שבטוח זה שאם יכנסו למאגר של המחקרים הרפואיים תמיד יפנו אליכם כשהפרופיל שלכם יענה על הדרישות וכך ייתנו לכם את האפשרות לסייע למומחים למצוא תרופות מצילות חיים. מדובר על שירות שנותן תחושת שליחות ואם על ידי ההשתתפות שלכם במחקר ניתן יהיה להציל חיים, אז למה שלא תעשו זאת?

עוד צ'ופר קטן בדרך

כמובן שעם "אידיאולוגיה לא הולכים למכולת", מה שאומר שאם תשתתפו במחקרים רפואיים לא רק תוכלו לתרום מבחינת מציעת תרופות. בפועל כל המשתתפים גם מקבלים תשלום על כך שהם לוקחים חלק בתהליך הזה, מה שאומר שזו יכולה להיות דרך נפלאה להגדיל את ההכנסות החודשיות שלכם. לא מעט אנשים עושים זאת גם מהסיבה הזאת ובהחלט כדאי שתיקחו את האפשרות הזאת בחשבון. זה לא משנה למה אתם רוצים להשתתף במחקרים רפואיים כי מה שחשוב זה שאם תעשו זאת תוכלו לסייע במציאת תרופות מועילות. פנו עוד היום למרכזים שעוסקים בתחום הזה ועזרו גם אתם לקדם את הרפואה בעולמנו.

הגיע הזמן להיפרד ממשקפי הראייה לתמיד

אתה מרגיש שאתה לא יכול יותר להיות תלוי כל כך במשקפי הראייה שלך? חולם לשנות את ההופעה החיצונית שלך כי זה בוודאי ישפיע גם על איך שאתה מרגיש מבחינה נפשית? אם כך, אתה צודק והגיע הזמן שתדע: ניתוח לייזר בעיניים זו אופציה שקיימת גם בשבילך! סביר להניח שגם אתה, כמו רבים אחרים, מכיר לפחות מישהו אחד שכבר עשה את הניתוח הזה בעבר, אז למה שלא תברר קצת מידע אודות האופציה הזאת? אנשים שעברו ניתוח כזה בישראל ומחוצה לה מעידים על כך שזה ניתוח שמשנה את החיים כך ששווה לבדוק האם זה יכול להתאים לך. חשוב לדעת אומנם שלא כל האנשים מתאימים לניתוח הזה ויש גם מספר הגבלות של גיל, אך זה בהחלט משהו ששווה לך להתעמק בו ולברר לגביו פרטים כי ניתוח כזה ישנה לך את החיים.

איך בוחרים את הצוות הרפואי?

כפי שקורה לגבי הרבה ניתוחים אחרים, גם לגבי ניתוח לייזר אנחנו רואים שיש אפשרויות מגוונות מבחינת הצוות הרפואי. זה קורה כיוון שהביקוש הולך וגדל ולכן ברור שיש עוד ועוד רופאים שרוצים להעניק שירות כזה למטופלים שלהם. אם יש לך דילמה לגבי בחירת הקליניקה הטובה ביותר אנחנו מציעים לך לבדוק:

 • מה הוותק של הרופא?
 • האם בקליניקה יש את כל המכשור הרפואי המתאים?
 • האם המטופלים האחרים ממליצים בחום על המקום?

את כל הבירורים האלה אתה יכול לעשות היום בקלות ואתה תראה שזה ישפיע בצורה מהותית ביותר לא רק על התוצאה הסופית אלא גם על החוויה כולה.

כמה הגיוני שתשלם על ניתוח כזה?

בדרך כלל כאשר מדברים על ניתוח לייזר מדברים על ניתוח במימון עצמי אם כי לעיתים ניתן לקבל החזרים שונים ואף מספר הנחות. מה שבטוח זה שברור מדוע אתה רוצה להתייחס, בין היתר, לפונקציה של המחיר, כי מה פתאום שתשלם מחיר גבוה מידי? אתה בהחלט יכול להרגיש חופשי לפנות אל מספר קליניקות, לדבר עם מספר רופאים ולקבל כמה וכמה הצעות מחיר. תוכל להשוות ביניהן ובהתאם לתוצאות יהיה לך קל יותר לבחור איפה כדאי לעבור את הניתוח, אז למה את מחכה?

על אירידיולוגיה כבר שמעתם? >>

חברת ניקיון וסיוע לחולים במחלות כרוניות

התמודדות עם מחלה כרונית יכולה להיות התמודדות לא פשוטה מבחינה רגשית ופיזית. פעמים רבות לחולים כרוניים אין את הכוחות הפיזיים הדרושים בשביל לדאוג למשק הבית שלהם. עבור חולים כרוניים רבים שחולים במחלות כרוניות הפתרון הפשוט והיעיל ביותר לניהול משק בית מתפקד הוא שכירה של עזרה חיצונית. חברת ניקיון יכולה לסייע מאוד לחולים במחלות כרוניות לשמור על הבית שלהם נקי. הרבה יותר קל להבריא ולהחלים בבית שלנו כאשר הוא מטופח ונקי וניקיון מהווה תנאי חשוב מאוד הן למצב רוח טוב של חולים והן להבראה הפיזית שלהם.

חברת ניקיון וסיוע לחולי סרטן

חברת ניקיון יכולה לסייע מאוד לחולי סרטן לשמור על סביבת מגורים נקייה. חולי סרטן הם פעמים רבות מאוד חלשים מבחינה פיזית וגם אסור להם לבוא במגע לא עם לכלוך ולא עם חומרי ניקוי שיכולים להזיק להם. לחולי סרטן אסור לגור בבית שהוא לא נקי, כי בית לא נקי יכול להוות מקום בו יהיו הרבה חיידקים שיזיקו לבריאות שלהם. כל אדם שמתמודד עם מחלת הסרטן יכול לעשות בחכמה עם הוא יבחר לנקות את הבית בעזרת חברה שתחום המומחיות שלה הוא ניקיון יסודי של בתים. חברה זו תוכל לסייע לחולה ליהנות מבית נקי שיהווה מקום טוב להחלים בו.putz-bucket-1290951__340[1]

חברת ניקיון וסיוע לחולי לב

חברת ניקיון יכולה לסייע גם לחולי לב בניקיון הבית שלהם. חולי לב יכולים להיות פעמים רבות חלשים מאוד מבחינה פיזית ואין להם מספיק כוח או יכולת פיזית לבצע עבודות ניקיון. חולי לב צריכים שהבית שלהם יהיה נקי אפילו יותר מאנשים שאין להם מחלות לב, כי חולשת הלב שלהם חושפת אותם לסכנה רבה יותר מחיידקיים ומחלות. כל חולה לב יכול להתקשר עם חברה המתמחה בניקיון בתים כך שהיא תנקה את הבית שלנו פעם או פעמיים בשבוע. כך הוא יוכל ליהנות מבית נקי ומטופח שלא יסכן את הבריאות האישית שלו.

חברת ניקיון וסיוע לחולי פרקינסון

בית נקי ומסודר יכולה להועיל מאוד ולסייע מאוד גם לאנשים בחולים במחלת הפרקינסון. פרקינסון היא מחלה קשה מאוד ואנשים שחולים בה יכולים לאבד את היכולת לשלוט בידיים שלהם כי הידיים שלהם רועדות הרבה כתוצאה מהמחלה. בעקבות כך לחולים אלו יכול להיות קשה מאוד גם לנקות את הבית שלהם. אנשים שחולים בפרקינסון יכולים למצוא תועלת רבה בסיוע של חברה מקצועית המתמחה בניקיון בתים. עזרה חיצונית  של חברת ניקיון מומלצת תסייע להם לנקות את הבית שלהם כך שהוא יהיה חלל ראוי למגורים וכך הם גם יוכלו להתמודד טוב יותר עם המגבלה שהמחלה שלהם גורמת להם. אסור לאף אדם לוותר על הניקיון של הבית שלנו – כי בית נקי מאפשר לנו להרגיש בטוחים ושלווים יותר והוא יכול לסייע לנו ליהנות מאיכות חיים גבוה יותר. ועוד טיפ קטן, צריכת ספירולנה טבעית לעיתים קרובות עשויה לשפר את הבריאות שלכם.

3 יתרונות של שמן אורגנו

כדאי לכם לדעת שאם אתם רוצים לשפר את הבריאות שלכם, הוספה של שמן אורגנו לתפריט שלכם זה דבר פשוט ונהדר שתוכלו ולעשות. ישנם לא מעט יתרונות שניתן למנות לצד השימוש בשמן אורגנו, וניתן לומר בפירוש שאם אתם מחפשים אחר דרך פשוטה להבא לשדרוג משמעותי בבריאות שלכם, שמן אורגנו יוכל לעזור לכם ליהנות מלא מעט יתרונות.

 • מקור מעולה לאומגה 3 – אם אתם מחפשים אחר מקור טבעי ובריא לאומגה 3, אז צריכה קבועה של שמן אורגנו זה דבר נהדר שאתם יכולים לעשות. כמובן שאם אתם כבר בוחרים להכניס את השמן הזה לתפריט היומי שלכם, אתם צריכים לקנות אחד שמיוצר על ידי חברה ששמה דגש על איכות המוצרים שלה.
 • עשיר בנוגדי חימצון – שמן אורגני עשיר במספר אדיר של נוגדי חימצון שמסייעים לגופנו להתמודד עם מזיקים ומחלות. אם אתם רוצים לחזק את המערכת החיסונית שלכם ולצמצם את הסיכויים של הגוף שלכם להיות חלש ולחלות, תעשו לעצמכם טובה ופשוט תבחרו להכניס את השמן המיוחד הזה לתפריט שלכם.
 • מסייע לבריאות הלב – חומצות השומן החיוניות שנמצאות בשמן הזה מסייעות ללב שלכם להיות הרבה יותר בריא. כדאי לכם לדעת שאם אתם רוצים לשפר באופן משמעותי את בריאות הלב שלכם, הוספה של שמן אורגנו לתפריט שלכם זו דרך נפלאה ופשוטה למדי שאתם יכולים ליישם. כמובן שאל לכם לשכוח לבצע פעילות גופנית מתונה על בסיס קבוע, שכן גם זה חשוב לא פחות מהתזונה שלכם.

אם אתם לא בטוחים לגבי הוספה של מזון כזה או אחר לתפריט היומי שלכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם תזונאית שתוכל להנחות אתכם בדבר אפשרויות גיוון התפריט שלכם והפיכה שלו להרבה יותר בריא. תזכרו שאם תדאגו לשפר את הבריאות שלכם בעזרת התזונה, אתם תוכלו לחוות גם שיפורים רבים ונוספים. הבריאות שלכם הנה בעלת קשר ישיר לאנרגיה שלכם, היכולת שלכם לבצע מטלות יומיות ופשוט להיות שמחים.

פשוט תעשו כל מה שאתם יכולים בכדי להפוך את החיים שלכם להרבה יותר בריאים. זה משהו שעשוי לשנות את ההרגשה הכללית שלכם ללא היכר ולגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב בכל רגע נתון. אל תתפשרו בעניין הבריאות שלכם, תזכרו שכך אתם תוכלו למנוע מחלות עתידיות ולחיות את החיים שלכם בצורה הרבה יותר מאושרת בסופו של דבר. אז קדימה, תתחילו בשינוי למען אורח חיים בריא.

מהי שיטת המזותרפיה?

גברים ונשים רבים עוברים טיפול מזותרפיה, טיפול קוסמטי פשוט, אשר מיועד להתמודד עם מצבים של קמטים, פצעי אקנה, אזורי שומן ועוד. טיפול זה מתבצע על ידי רופאי עור ורופאים אחרים שאשר מתמחים ברפואה קוסמטית מסוג זה.

שיטת מזותרפיה, מוכרת כבר עשרות שנים והחלה כשיטה להתמודדות עם דלקות מסוגים שונים, במהלך הזמן היא הפכה להיות שיטה בה השתמשו רופאים להתמודדות עם קמטים מסוגים שונים, וכך היא הפכה להיות שיטה קוסמטית ללא צורך בהליכים של ניתוחים, במילים אחרות, שיטה שאין בה שום אקט פולשני. השיטה מיועדת כאמור לגברים ולנשים אשר מעוניינים לעבור טיפולים קוסמטיים פשוטים.

כמובן, שהקפדה על אורח חיים בריא לאורך זמן תפחית מכם את הצורך לטיפולים מסוג זה. אבל מי שבכל זאת מעוניין לדעת במה מדובר וכיצד זה עובד – שימשיך לקרוא.

כיצד מתבצעת שיטת מזותרפיה? Professional skin cleaning

שיטה זו כרוכה בזריקות בכמויות קטנות של חומרים אשר מכילים תרכובות טבעיות ביניהן אפשר למצוא תמציות צמחים, מינראליים, ויטמינים ועוד. תרכובות אלו פועלות יחד בשביל לשבור את תאי השומן בגוף. את הזריקות נותנים באזור אשר דורש טיפול ובכך למעשה להתמודדות עם מצבים כמו צלוליטיס, אזורי שומן, קמטים, פצעי אקנה ועוד. יש לציין שאומנם מדובר בזריקה פשוטה, אך מי שחרד מזריקה זו, יכול לבקש להרדים קודם את המקום באמצעות משחת אלחוש מקומית.

הזריקה עוזרת לתאי השומן להתפרק ומונעת אפשרות של התפתחות שומן חדש. כמו כן היא מאפשרת זרימה מחודשת של הדם, מה שמביא לניקוי העור, וכך נמנעת אפשרות של היווצרות צלוליטיס או תאי שומן חדש. בכל הקשור לקמטים, הרי שהתרכובת ממלאה את הקמטים ובכך למעשה מייתרת אותם.

היתרונות של טיפול זה הם, ראשית, מדובר בטיפול פשוט, לא פולשני, טיפול שניתן לבצע אותו בכל מרפאה של רופא עור או רופא אחר שמתמחה בנושא. לא מדובר בטיפול שדורש הכנה מוקדמת ואין לו תופעות לוואי קשות. שנית, ניתן לבצע את הטיפול באזור ממוקד מאוד, למשל, באזור הרגליים, ישבן, ירכיים, פנים, בטן ועוד. עצם העובדה שניתן למקד את הטיפול מאפשר לחומר לפעול בצורה נקודתית וישירה באזור אליו הוא מוזרק.

יתרון נוסף, אחרי שהטיפול נגמר, העור חוזר למראה המקורי שלו, קרי הוא נראה רענן, בהיר ונעים. העור גם הופך להיות מאוד גמיש אחרי הטיפול.

כל מטופל צריך לעבור טיפול מזותרפיה בתדירות שונה, זאת בהתאם למצבו הראשוני ולהתקדמות הטיפול. בדרך כלל אחרי שני טיפולים אפשר כבר לדעת מה המצב של העור וכמה טיפולים יש עוד לבצע. לרוב יש צורך במספר טיפולים בודדים בשביל להגיע לתוצאות המיוחלות כפי שהמטופל מעוניין.

הצרת היקפים – המדריך המלא:

כאשר מדובר בהצרת היקפים, אין צורך להתבלבל עם אינספור פיסות מידע מכיוונים שונים, שכן הידע המבוסס ניתן לסיכום פשוט במיוחד, ועל-בסיס ידע זה ישנה שיטה שעובדת מאז-ומעולם, ללא הוצאות מיותרות, ללא מאמץ מוגזם ובצורה שתצר את ההיקפים שלכם באופן בריא ויעיל.

הדרך הזו להצרת היקפים היא הדרך הטבעית – עבודה עם היכולות של הגוף שלנו והשאיפה הטבעית שלו לבריאות. הבסיס שלה ניצב על החוק הבסיסי ביותר של הטבע שלנו, והטבע בכלל, והוא שימור האנרגיה, והשאיפה ליעילות מרבית.

מינוף הגוף להצרת היקפים

הגוף לא רוצה את השומן העודף, אלא את השומן ההכרחי להתמודדות עם מצבי עקה של קור בחורף, מצבים נדירים בחיים המודרניים שכן אנו מחוממים בבגדים טובים, מזגנים וכיו"ב. לכן אנו יכולים למנף את השאיפה הטבעית של הגוף להצרת היקפים, ופשוט ליצר את התנאים המאפשרים לו לעשות את העבודה שהוא מנסה לעשות כך או כך, בין אם נשאף לכך ובאין אם לא.

הצרת היקפים במקרה זה דורשת הרחבת אופקים, וקבלה של חוקים בסיסיים – כאשר הבסיסי מכולם הוא חוק המינוס הקלורי: כשאנו צורכים פחות קלוריות מהקלוריות שאנו מוציאים, אנו מרזים.

הרזייה היא הבסיס להצרה של היקפי הגוף, וחלק עיקרי בתהליך. החלק השני נשען על הפעילות הגופנית מוכוונת המטרה, פעילות, ואותו השילוב בין דיאטה לפעילות גופנית הוא חלקה הארי של השיטה הטבעית להצרה של היקף הגוף שלנו.

שילוב ספורטיבי מנצח לגוף "צר"

ספורט: הפעילות הגופנית שאנו מבצעים דורשת מיקוד ושילוב בין שני אפיקים –

א. פעילות אירובית – עלייה ביכולות האירוביות, לאורך זמן, וללא מאמץ מוגזם, תוך הבאת הגוף למצב אירובי למשך מספר דקות לפחות. כשהגוף פועל בצורה אירובית הוא משתמש בשומן לצורך אנרגיה, ושומן זה מתפרק מההיקפים שלנו.

ב. פעילות אנ-אירובית – הגוף "מחזיק את עצמו" בעזרת טונוס שרירי, ואנו יכולים לעורר את הטונוס הזה, המתח הטבעי הזה, בעזרת פעילות גופנית ממוקדת. חיזוק שרירי ההיקף ומערך שריר השלד במלואם מוביל להחזקה מעוצבת יותר של הגוף לצורך הצרת היקפים טבעית ויציבה.

חשיבותו של מגנזיום

מגנזיום הוא יסוד כימי, המצוי גם בגוף האדם כמינרל, בכמויות גדולות יחסית. ככזה, אחראי המגנזיום על פעולות רבות בגוף, ביניהן גם תפקוד תקין של כלי הדם והעצבים, הלב, המעי והשרירים בגוף. למגנזיום תפקיד חשוב במיוחד בגוף, כאשר בין היתר, מסייע המינרל בטיפול במחלות ריאה, החלמה מזיהומים קשים או מניתוחי לב וכן הרחבת כלי הדם בגוף. בדרך כלל, המגנזיום מופרש מהגוף באמצעות מתן שתן, צואה או זיעה.

מהם הגורמים העיקריים לאיבוד מגנזיום?

בעיה בספיגה של מגנזיום הינה בעיה נפוצה, היכולה לנבוע ממגוון של סיבות, ביניהן נטילת תרופות (בדגש על אנטיביוטיקה), שתייה מרובה של אלכוהול, זיהומים שונים ורמת סידן נמוכה. חשוב להבין כי בעידן של ימינו, מרבית המזון אותו אנו צורכים הינו מזון מעובד, המכיל סוכר ברמה גבוהה. מזון זה מהווה לפחות כשליש מצריכת המזון היומית שלנו, והוא דל ביותר במגנזיום. בנוסף, הירקות והפירות אותם אנו צורכים גדלים על אדמות בהן כמות המגזניום הולכת ומתדלדלת. המגנזיום הקיים בגופינו הולך ומתדלדל בנסיונו של הגוף לנקות עצמו מרעלנים שונים הקיימים באוויר, וגם התרופות הרבות אותן אנשים צורכים מסייעות ב"גירוש" המגנזיום מהגוף. לחץ ומתח גדולים הינם גורמים נוספים לאיבוד מגנזיום. ככל שהגוף מתבגר, הוא מתקשה ויותר ויותר לשמור על המינרליים החיוניים בגוף, וכמו כן מתקשה גם לספוג אותם מהמזון.

למה גורם חוסר של מגנזיום בגוף האדם?

כאשר אין בגופנו דיי מגנזיום, הדבר עלול ליצור בעיות רבות בדרגות חומרה משתנות, ביניהן כאבי וסת קשים ותסמונת קדם וסתית, טרשת כלי הדם, אבנים בכליות, יתר לחץ דם, הפרעות בקצב הלב, תסמונת העייפות הכרונית, דלדול עצמית, חרדות, תסמונת העייפות הכרונית, הפרעות בשינה, היפראקטיביות, כאבים בשרירים או התכווצויות שרירים ועוד.

מהיכן ניתן לקבל מגנזיום?

מגנזיום ניתן לקבל ממזונות רבים, ביניהם:

 • ירקות – בעיקר ירקות כהים ולא בהירים.
 • אגוזים – פקאן, שקדים, קשיו, אגוזי ברזיל.
 • גרעינים.
 • קטניות – כמו למשל אפונה, חומוס, פולי סויה, עדשים (כתומים או ירוקים), פול, שעועית, תורמוס ועוד.
 • דגנים מלאים.
 • אבוקדו.
 • סובין.

כאשר קיים מחסור במגנזיום או שאנו לא מצליחים להשיג את כמות המגנזיום הדרושה לגוף, ניתן גם להשתמש בתוספי תזונה (כדורים המכילים מגנזיום) על מנת להשלים את כמות המגנזיום לה אנו זקוקים. הכמות היומית המומלצת של מגנזיום הינה 350 מיליגרם לגברים ו- 300 מיליגרם לנשים, כאשר נשים מניקות או נשים בהיריון צריכות לצרוך כמות יומית של כ- 450 מיליגרם מגנזיום.

טיפולי פיזיותרפיה – למגוון רחב של תחלואות ומצבים רפואיים

מערכת התנועה של גופינו כוללת את רקמות השריר, העצב והשלד. כל בעיה באחת מהמערכות הללו עשויה לגרום לפגיעה באיכות החיים, התפתחות כאבים ומוגבלויות שונות. טיפולי פיזיותרפיה נועדו למנוע ולטפל בבעיות אלו וכאן נפרט בפניכם באילו בעיות מדובר בדיוק.

שיקום לאחר ניתוחים ופציעות

ישנם ניתוחים שלאחריהם מורגשת מגבלה בתנועה. ניתוחים כמו החלפת מפרק הברך, פריצות דיסק, טיפול בשברים ואפילו ניתוחים פנימיים- כל אלה עשויים לגרום לבעיות קבועות או זמניות בתנועה. טיפולי פיזיותרפיה עוסקים רבות בשיקום המטופלים לאחר ניתוחים על מנת להחזיר אותם לרמת תפקוד כמה שיותר גבוהה. הדבר נכון גם לגבי פציעות ספורט שונות (קרע בגיד או בשריר למשל) שלאחריהן נדרשת התערבות פיזיותרפיה על מנת להחזיר את המתאמן לפעילות מלאה תוך פרק הזמן הקצר ביותר. בין היתר לומדים המתאמנים כיצד להימנע מפציעות מלכתחילה.

שיקום נוירולוגי

כאשר ישנה בעיה בתנועה על בסיס נוירולוגי, הדבר מחייב התייחסות מקצועית להחזרת תפקוד התנועה למצב המקסימאלי האפשרי. בעיות נוירולוגיות שעשויות לגרום לבעיות תנועה כוללות שבץ מוחי, ניוון שרירים על בסיס ניוון נוירונלי, פרקינסון ועוד. מילת המפתח בגישת הפיזיותרפיה בטיפול בבעיות תנועה על רקע נוירולוגי היא "תרגול", והדבר אומר שחזרות הולכות ונשנות על מגוון תרגילים משפרות את טווחי התנועה, מחזקות את השרירים ומתרגלות את המוח להתמודד עם המגבלות הקיימות באפשרויות הזמינות עבורו. המטופל גם לומד כיצד להתמודד עם המגבלות בצורה שאינה פוגעת בו או מכבידה על שאר מערכות שריר השלד בגוף.

גיל הזהב

בתקופת גיל הזהב קיים סיכוי רב יותר לנפילות ושברים וקיימת ירידה ביכולתו של הגוף להתמיד במאמץ. טיפולי הפיזיותרפיה נועדו בין היתר לשמר את יכולתם של הקשישים להימנע מנפילות ולהתמודד עם המגבלות הפיזיות הטבעיות מהן הם סובלים. במהלך הטיפולים מושם דגש רב על חיזוק השרירים, למידת דרכים לקימה ושכיבה לסירוגין באופן שאינו מכביד על הגוף ומונע נפילות, ואף מועבר ידע מתאים לסידור הבית מבחינה מרחבית על מנת שיהווה מקום נוח למגורים ולא מעמסה כבדה.

לצרכי מניעה

כל אותם טיפולי פיזיותרפיה מתאימים גם לצרכי מניעה אצל אנשים שאינם סובלים כלל וכלל מבעיות תנועה ואף בריאים באופן כללי- מבוגרים, צעירים וילדים כאחד. טיפולי המניעה של הפיזיותרפיה כוללים אבחון של בעיות יציבה לא מורגשות שונות שעשויות להשפיע בטווח הזמן הקצר או הארוך.

הטיפול הפיזיותרפי בכל הבעיות שנסקרו לעיל מתבצע במגוון שיטות,  בין היתר ביצוע מניפולציות על רקמות קשות, עיסוי רקמות רכות (באמצעות מגע ידיים, מים ועוד), שימוש בזרמי חשמל והנעה מבוקרת של המפרקים והשרירים לשיפור טווחי התנועה. אין ספק כי מדובר בטיפולים יעילים למדי שמוכיחים את עצמם פעם אחר פעם.

איך מטפלים בדורבן בעקב?

בשפה המקצועית הרפואית, דורבן נקרא Plantar Faciitis והוא בין הגורמים השכיחים שקיימים לכאבים עזים בעקב כף הרגל. למעשה, מדובר ברקמה סיבית עבה באופן יחסי,  אשר נמצאת בחלק הפנימי של עצם העקב, בחלקה האחורי של כף הרגל ומתחברת לאצבעות כף הרגל. באזור העקב יש רגישות מוגברת ולכן במקרים מסוימים נוצר עומס מוגבר על הרקמה ולכן הסיכוי שלה להיפצע, גבוה יותר משאר חלקי כף הרגל. הדורבן הוא למעשה מצב דלקתי באחת מנקודות הרקמה והתסמינים שיכולים להראות על קיומו של הדורבן הם כאבים עזים בכף הרגל, קושי לעמוד וללכת. הדלקת יוצרת קשיחות ולעתים גם חוסר תנועתיות.

אז מהם הגורמים העיקריים להיווצרות של דורבן ואיך מטפלים בדורבן בעקב? על כך במאמר הבא.

גורמים להיווצרות דורבן

 • פעילות גופנית אינטנסיבית – לרוב ספורטאים העוסקים בריצה, ספורטאי כדורסל ואפילו רקדנים עלולים לסבול מדורבן בשלב כזה או אחר.
 • עמידה ממושכת גם היא בין הגורמים להיווצרות של דורבן של חייהם.
 • קשת נמוכה או קשת גבוהה בכף הרגל (גורם מבני).
 • פציעות ספורט, ניתוחים, דלקות ומחלות כרוניות דוגמת סוכרת אלו גורמים לשינוי באופן שבו אנו צועדים, עלולים גם הם להוביל להיווצרות דורבן.

טיפול

חשוב לציין שבשונה מבעיות אורטופדיות ודלקות אחרות, בדורבן ניתן לטפל הן באמצעות התאמת מדרסים בצורה מקצועית והן באמצעות שיטות טכנולוגיות מתקדמות שהוכיחו בשנים האחרונות על יעילות ואפקטיביות יוצאות דופן.

אחת הדרכים שנמצאה כיעילה ביותר לטיפול בדורבן בעקב היא באמצעות טיפול בגלי הלם. מידע נוסף על כך ניתן למצוא באתר רפואות. מכיון והדורבן הוא למעשה סוג של תהליך דלקתי, טיפול בגלי הלם עשוי לחולל שינוי ולגרום להחלמה מלאה ולשיקום מהדורבן. איך זה עובד? גלי ההלם נשלחים לאזור הדלקתי במהירות גבוהה ובלחץ נמוך. מדובר בפולסים אנרגתיים אשר מרסקים את ההסתיידות שגרמה לדלקת. למעשה, מחזור הדם מקבל חזרה את החומרים והרכיבים להם הגוף זקוק דוגמת סידן ומלחים, במטרה לרפא את הדלקת. גל ההלם מגביר את זרימת הדם באזור הדלקתי ולאחר מספר טיפולים גורם להקלה, לירידה משמעותית בנפיחות ואף מסייע לנו לשפר את טווח התנועה שלנו. הרי אחת הסיבות הגורמות להיווצרות של דלקת היא זרימת דם לקויה. ברגע שנוצרים כלי דם חדשים, הדלקת אט אט מתרפאת. דורבן היא ללא ספק אחת הבעיות הנפוצות בהן אנשים בוחרים לטפל באמצעות גלי רדיו. אחוזי ההצלחה כתוצאה מטיפול זה גבוהים ולאחר מספר טיפולים סודדים, הכאב חולף.

ההתמודדות עם מחלות עיניים

אחד מהחושים העיקריים שמשמשים אותנו בחיי היום יום, ומבלי שאנחנו נותנים על כך את הדעת, הוא כמובן חוש הראיה.

אדם שרגיל לראות נהדר אומנם לא חושב על כך, אך אם נעצור ונבחן את הדברים אנחנו נראה שלהפוך להיות עיוורים זה דבר נורא. כדאי לדעת שקיימים סוגים שונים של מחלות עיניים שכל אחד מאיתנו עלול לחלות בהן, ואחת מהן זו מחלה העונה לשם גלאוקומה. מדובר על מחלה שאומנם לרוב לא מרגישים בה כשהיא נמצאת בשלביה הראשונים, אך הבעיה היא שכאשר היא מגיעה לשלביה המתפתחים יותר היא עלולה להוביל עד למצב של איבוד הראיה באופן מלא. בבואנו לבדוק מהם גורמי הסיכון למחלה ניתן לציין את הגורמים הבאים:

 • גנטיקה: במקרים שבהם יש למישהו מבני המשפחה גלאוקומה כדאי יהיה להיבדק
 • גיל: ככל שעולה הגיל כך הסיכון לחלות במחלה עולה גם הוא
 • מחלות נוספות: בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט מחקרים שמצביעים על קשר בין מחלה זו ובין מחלות כמו סוכרת ולכן יש להיות ערים לעניין.

כיצד ניתן לטפל במחלה?

אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך לדעת על המחלה הזאת, הוא שיש שלב שבו כבר לא ניתן להעלים את המחלה לחלוטין אלא ניתן רק להאט אותה. עם זאת, במידה והיא כן התגלתה בזמן ניתן יהיה לטפל בה בדרכים יעילות, וקיימות שלוש אפשרויות עיקריות:

 1. טיפול תרופתי
 2. טיפול כירורגי
 3. טיפול בלייזר

לכל מטופל יהיה טיפול אחר שיוכל להתאים לו יותר ולהיות יעיל יותר עבורו, ולכן חשוב לפנות תחילה אל המומחים בתחום. אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הזה ומכירים אותו מקרוב, כמו רופאי עיניים ומומחים נוספים, יוכלו לסייע באבחון וגם בבחירת הטיפול המתאים ביותר.

הצערת עור הפנים בעזרת בוטוקס

כיום נשים רבות שמות דגש על יופי חיצוני ורוצות להיראות צעירות ויפות לגילן. תופעה זאת התפתחה באופן משמעותי בשנים האחרונות וניתן לראות כי נשים פוקדות זו אחר זו מכוני יופי רבים הפזורים ברחבי הארץ ומבקשות להצעיר את פניהן על ידי טיפולים שונים.

אחד הטיפולים הפופולריים בשנים האחרונות, הם טיפולי הצערת עור הפנים בעזרת בוטוקס שהפכו לשם ודבר בתחום העלמת קמטים וקבלת פנים צעירות מרעננות ויפות בדיוק כפי שכל אישה חולמת.

מהו טיפול הצערת עור הפנים באמצעות בוטוקס?

טיפולי בוטוקס למעשה נעשים על ידי הזרקת חלבון שנקרא 'בוטוליניום טוקסין' המוכר בשוק בשמו המסחרי – "בוטוקס" או "דיספורט". למעשה פעולה זאת, מבוצעת עי ידי רופא בלבד שמזריק לעור כמות מדויקת של חומר היעיל להעלמה וטשטוש קמטי הפנים שנוצרים עם השנים על עור הפנים. המקומות הפופולריים בהם משתמשים למילוי קמטי על ידי הזרקת בוטוקס הם – קמטים באזור הפה, הרמת גבות, מתיחת קמטים רוחביים במצח, הרמת קצה האף ותיקון קמטוטים סביבו, עיצוב הצוואר, תיקון עיוותים בפנים באופן כללי ועוד.

צפו בסרטון בו מסביר ד"ר דייויד צבר על מגוון הטיפולים בבוטוקס:

למי טיפולים אלו מתאימים?

טיפולים באמצעות הזרקת בוטוקס, מתאימים לכל אישה ובכל גיל, אך ניתן לראות כי נשים רבות סביב גיל – 40 כבר מתחילות בטיפולים אלו. עם המודעות בשנים האחרונות ליופי ואסתטיקה גם בקרב גברים, ניתן לראות כי גם גברים מעוניינים במראה עור פנים צעיר ויפה וגם הם מתעניינים בתחום ונגשים למכוני יופי, על מנת להעלים את קמטי הפנים ולקבל עור יפה ומלא בברק וכמובן מראה צעיר יותר.

כיצד עובד התהליך ומתי ניתן לראות את תוצאות הטיפול?

דבר ראשון עליכם לדעת כי – את הטיפולים חובה לבצע רק אצל רופא מומחה לטיפולי בוטוקס בעל ניסיון רב בתחום זה.

הטיפול בקמטי הבעה על ידי הזרקת בוטוקס, נעשה על ידי חומרים מיוחדים אותם הרופא מזריק לעור בכמות נכונה ומדויקת, את ההזרקה מבצע הרופא בדיוק במקומות בהם ישנם קמטים, אותם ברצונכם להעלים ולקבל עור מתוח וחלק. מדובר בטיפול ידידותי ופשוט וכבר בתום ההזרקה תוכלו לשוב לשגרת היום יום. בכל מקרה לאחר הטיפול, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל ולהקשיב להנחיותיו, מכיוון שלעיתים נדרשת מנוחה קלה והימנעות מפעילות ספורטיבית של כמה שעות. מתי תוכלו לראות את תוצאות הטיפול? את התוצאות ניתן לראות בתום כמה ימים ספורים והאפקט נשמר לתקופה של שלושה עד שישה חודשים. על מנת לקבל את התוצאה הקוסמטית הרצויה ומראה פנים צעיר ורענן, יש לחזור על פעולת ההזרקה כל מספר חודשים או כמובן לפי הצורך והמלצות הרופא.

מה עוד אתם צריכים לדעת טרם הטיפול?

על פי הסטטיסטיקה עולמית טיפולי הבוטוקס הם במקום ראשון מבחינת תוצאות בזמן אמת ומכיוון שטיפולים אלו קצרים יחסית – הם יעילים לטווח ארוך. התוצאה הינה טובה ולאחר לפחות שני טיפולים, הקמטים נעלמים כלא היו.

 

 

החיים ללא גלוטן

אחת מהמחלות שהמודעות אליהן הולכת ונהייה גדולה יותר ככל שהשנים חולפות, זו מחלת הצליאקמדובר על מחלה שאחוזים ניכרים מהאוכלוסייה חולים בה, והיא למעשה כוללת רגישות למזונות שיש בהם גלוטן. הדבר הראשון שצריך לדעת על צליאק, זה שיש כמה וכמה סממנים שיש לשים לב אליהם ושצריכים לעורר את החשד לגבי התקיימותה של המחלה. הסממנים העיקריים יכולים להיות כאבי בטן, תחושה של נפיחות, ירידה במשקל וכדומה. כאשר מדובר על ילדים שאולי סובלים מהמחלה הזאת ניתן יהיה לראות גם תופעות כמו הפרעה בגדילה ואפילו איחור בהתפתחות המינית כך שיש להיות ערים לכל התופעות.

לקריאה נוספת על מחלת הצליאק >>

איך חיים עם המחלה?

ככל שעוברות השנים, וכתוצאה מכך שהמודעות למחלת הצליאק הולכת ונהייה גדולה יותר, ניתן לראות גם יותר דרכים להתמודד איתה. הדבר החשוב הוא קודם כל לאבחן את המחלה ולהיות בטוחים שאכן מדובר על צליאק ולא על מחלות אחרות, ולאחר מכן המודעות תוכל לעזור. כלומר, כדאי לדעת שהיום כמעט בכל סופר יש מדור שלם של מוצרים חופשיים מגלוטן, ובמדור הזה יוכלו לעשות שימוש כל האנשים שיש להם רגישות למרכיב הזה במזון. זה בדיוק מה שמשנה את ההרגשה וגורם לאורח החיים להיות בריא ונעים יותר ולכן יש להקפיד על כך. בנוסף, כדאי לדעת שיש גם מסעדות שבהן יש לא מעט מנות שמיועדות לחולי הצליאק כך שניתן לצאת לבלות ולאכול במקומות רבים.

הימנעות היא הפתרון

נכון להיום אין תרופה למי שחולה בצליאק ולכן הדבר החשוב ביותר הוא פשוט להימנע מצריכת מזונות שיש בהם גלוטן. לא קל לעשות את זה, ובמיוחד אם רגילים לצרוך מוצרים אהובים שהגלוטן רב בהם. עם זאת, כמו שכל הרגל אחר ניתן לשנות בחיים גם את ההרגל הזה תוכלו לשנות בסופו של דבר, וזה כדאי.

מהי אורטיקריה וכיצד מטפלים בזה?

לכל אחד מאיתנו, אפילו האנשים הבריאים ביותר, עלולה להיות תקופה שבה הבריאות לא נמצאת בשיאה. להמשיך לקרוא מהי אורטיקריה וכיצד מטפלים בזה?

תרופות הסבתא הטבעיות וההשפעות שלהן

במהלך החיים שלנו אנחנו יכולים לסבול מתופעות פיזיות שונות, כי לא תמיד נשאר צעירים ובריאים. מצד שני, לא בכל פעם כשכואב לנו משהו הפתרון הטוב ביותר יהיה לפנות אל רופא המשפחה, כי יש עוד כמה דברים שאפשר לעשות כדי להרגיש טוב יותר. להמשיך לקרוא תרופות הסבתא הטבעיות וההשפעות שלהן