אבקת חלבון לספורטאים

אבקת חלבון לספורטאים – כל מה שצריך לדעת

בין כל תוספי המזון שמומלצים לאנשים שעוסקים באימון ופיתוח הגוף ניתן למצוא את אבקת החלבון. להבדיל מגיינרים, מדובר באבקה שיש בה יחס שונה של מרכיבים בין החלבון, הפחמימות והשומן. אבקת חלבון מכילה אחוז גבוה מאוד של חלבון איכותי. החלבון האיכותי יכול להיות או ריכוז גבוה של חלבון מי גבינה שנחשב בדרך כלל לאיכותי ונוח לצריכה זמינה, או שילוב של חלבונים שמגבירים את הספיגה והזמינות שלהם לגוף, כמו חלבון מי גבינה, סויה, קזאין ואלבומין. ההתאמה לכל אחד תיעשה גם לפי שיקולים אישיים וגם אחרי התנסות שלכם באבקה והבנה מה טעים וטוב לכם. אבקת חלבון מיועדת למי שרוצה להעלות מסת שריר בגלל האימונים התובעניים כדי לשפר את היכולת שלהם להתמודד עם המאמץ המוגבר.

למה משמשת אבקת חלבון?

באבקת חלבון יש מעט מאוד פחמימות ואפס שומן, כך שהיא אינה משמשת בשום פנים ואופן תחליף ארוחה כמו גיינר. כשלוקחים מבנה גוף של אנשים שונים ובודקים את מטרותיהם בנטילת תוסף התזונה הזה, רואים הבדלים בין אנשים שיש להם בעיה לאכול ולכן הם רזים מאוד לבין אנשים שהם בעלי מבנה גוף נורמלי ואין להם בעיה לאכול ולצרוך אנרגיה ואת אבות המזון ממקורות אחרים. אפשר לומר בוודאות שאם אתם אוכלים ארוחה מאוזנת אתם זקוקים לתגבור של אבקת חלבון למטרה זו, ואם אינכם אוכלים ארוחה מאוזנת לא תוכלו להשתמש באבקת חלבון כדי להעלות מסת שריר? מדוע? משום שבהיעדר פחמימות שמנוצלות על ידי הגוף כמקור אנרגיה לאימונים הגוף ייאלץ להשתמש באבקת החלבון כמקור לאנרגיה ולא ישתמש בו לתהליך אנאבולי שנחוץ לבניית שריר.

חשיבות הרכבת התזונה הנכונה

אבקת חלבון, כאמור, משתלבת בתזונה המלאה שלכם במהלך היום מבלי להיות תחליף לאורחה שלמה. זה מחייב צריכה של פחמימות ושומנים בריאים ממקורות מזון ותלוי בחילוף החומרים שלכם. אם אתם אוכלים נכון יש לצרוך אבקת חלבון בלבד ולא להוסיף לה גיינרים משום שאז התצרוכת הקלורית תגדל ולא תספיקו להוציא את כל האנרגיה העודפת הזאת שתהפוך לשומן. ודאו שהרכב התזונה שלכם נכון ותוכלו לצרוך אבקת חלבון במינון הטוב לכם.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​