בישול אורז

בישול מודרני: איך לבשל אורז במיקרוגל

מאז כניסתו של תנור המיקרוגל לחיינו באופן מסחרי ורחב, ומאז שהתנור הזה נהיה מצרך חובה בכל בית מודרני, חלו שינויים גדולים בתרבות הבישול. המיקרוגל הפך את החיים לקלים יותר, והבישול והחימום של מוצרים רבים הפך לנוח במיוחד.

עד כדי כך חדר תנור המיקרוגל לחיינו עד כי ישנם מוצרים וחברות שלמות המתבססות על ייצור מוצרים למיקרוגל, מחבילות פופקורן באריזה ייחודית לחימום במיקרוגל ועד לצלחות חימום עם ארוחות מלאות, שמוכנות במספר דקות.

התזונה האנושית לא השתנתה במיוחד, אך דרך הבישול החדשה השתנתה באופן יוצא מן הכלל, ובעוד שאנו עדיין אוהבים לאכול אורז, כיום כולם רוצים לדעת איך לבשל אורז במיקרוגל, במהירות ובקלות.

איך לבשל אורז במיקרוגל – בישול נקי ומהיר

התשובה לשאלה של איך לבשל אורז במיקרוגל פשוטה וישירה – כמעט כמו בסיר רגיל, רק בקלות מדהימה ובמהירות יוצאת מן הכלל. לוקחים את האורז ומודדים את הכמות הרצויה. אנו נשתמש במידה של כוס אחת.

שופכים את האורז לכלי פיירקס עמיד בבישול מיקרוגל, ומכסים בשתי כוסות מים. מוסיפים לתערובת כף שמן אחת, ומעט מלח (לפי הטעם האישי שלכם). את הכלי מניחים מכוסה למיקרוגל שלכם לפרק זמן של בין עשר לחמש-עשרה דקות.

משך הזמן יכול להשתנות ממכשיר למכשיר, וגם מאורז לאורז. המכשיר שלכם יכול להיות במספר עוצמות, וכל מכשיר פועל בעוצמה שונה. הדרך הטובה ביותר היא על-ידי ניסוי וטעייה, וזיהוי של פרק הזמן הנכון לבישול במכשיר המיקרוגל שלכם.

בישול של ביצים במיקרוגל

עוד אפשרות שמעניק לנו המיקרוגל, ושאלה נוספת מעבר לשאלה הראשית של המאמר, איך לבשל אורז במיקרוגל, היא שאלת הביצה. לא, אנו לא מדברים על השאלה המפורסמת – "מה בא קודם, הביצה, או התרנגולת?", אלא על איך באמת מבשלים ביצה במיקרוגל, בצורה נוחה ונקייה.

לבישול ביצה במיקרו יש כלי ייעודי, כדי למנוע התפוצצות ולכלוך. ניתן עדיין לעשות זאת גם בצורה אחרת, וזאת ע"י עשיית חור קטן בביצה, והכנסתה לכלי עם מים שהורתחו במיקרו, ואז לכסות ולהכניס חזרה לעוד 4 דקות. אח"כ להמתין עוד שלוש דקות, והביצה מוכנה.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

מארק כהן

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​