תוספי מזון לספורטאים

כיצד לוקחים תוספי מזון

ספורטאים רבים, חובבים ומקצוענים, לוקחים תוספי מזון מסוגים שונים, מדובר בתוספים נוסח ויטמינים, מינראליים, מגנזיום, ברזל ועוד. תוספי מזון אלו אמורים לחזק את מערכות השרירים ולחזק יכולות שונות. מאחר והספורטאים מפעילים את הגוף בעבודה מאומצת, הם צריכים לצרוך תוספי מזון על מנת להחזיר לעצמם חומרים שהם מאבדים בזמן הפעילות הגופנית.

לפני שנסביר כאן כיצד לוקחים תוספי מזון, כיצד מתחילים לקחת, מי קובע את המינון ופרמטרים אחרים, חשוב להבהיר שאומנם קיימים תוספי מזון לספורטאים או לפחות כאלה שנחשבים מיועדים למי שמבצע פעילות גופנית, אך האמת היא שלא רק ספורטאים לוקחים תוספי מזון אלא גם אנשים בריאים שאינם עושים פעילות גופנית, למשל אנשים טבעונים או צמחוניים שאינם אוכלים בשר ומוצרי חלב. הם לוקחים תוספי מזון מאחר ואינם צורכים מזון שיש בו ויטמין B12, שקיים בבשר ומוצרי בשר, ואינו קיים במזון שהם אוכלים.

כיצד ספורטאים לוקחים תוספי מזון

מי שמבצע פעילות גופנית, באופן חובבני או מקצועי, ומעוניין לצרוך תוספי מזון לספורטאים חייב לעשות את זה בצורה מסודרת, דרך רופא או איש מקצוע (תזונאי) שיבדוק מה הוא צריך, לרוב על פי סוג הספורט שהוא מבצע והתדירות, מדדים שמתקבלים על פי בדיקות דם, תפריט יומי, וכן מה המטרה הסופית. כמו כן יש משמעות לגיל ולמין. נשים צורכות יותר ברזל מגברים בגלל המחזור החודשי שגורם להן לסבול ממחסור גבוה יותר שלו. מבחינת גיל, הרי שבגיל המעבר צורכים יותר סידן, לעומת זאת צעירים יותר יצטרכו לצרוך יותר ויטמינים לחיזוק.

נקודה נוספת שראויה לתזכורת היא המינון ומשך הזמן שיש לצרוך תוספי מזון לספורטאים. בדרך כלל ככל שמתקדמים באימונים, יש לקחת יותר ויותר תוספי תזונה, זה נובע גם מהעבודה שהאימונים הופכים קשים יותר והגוף מתאמץ יותר, וכן בגלל שרמות הקושי של האימונים גדלות. על כן יש לקחת יותר תוספי מזון שיכולים להתאים. לכן המינון גדל וכן משך הזמן שניקח את תוספי המזון יגדל.

איפה וכיצד רוכשים תוספי מזון לספורטאים

כיום ניתן לרכוש תוספי מזון בכל חנות טבע, חנויות פארם, וכן בחנויות מיוחדות לספורטאים. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של תוספי מזון שמתאימים לצרכים שונים על פי מינונים שונים. מומלץ מאוד לוודא מה הכמות שאתם צריכים לצרוך, האם מדובר בכדור שלם או חצי והאם עליכם לקחת אותו כל יום או רק אחרי אימון.

את הכדורים ניתן לקחת בלי מרשם, אך כמו שציינו קודם לכן, יש להתייעץ עם איש מקצוע לפני שאתם רוכשים את הכדורים ומשתמשים בהם. מומלץ מאוד גם לקרוא באינטרנט על תוספי מזון לספורטאים, השפעותיהם וחשיבותם. ככל שתלמדו עליהם יותר תדעו יותר כיצד הם יכולים לעזור לכם ולהשפיע לטובה על הגוף ועל היכולות שלכם לאורך זמן.

 

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

מארק כהן

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​