דיאטה קטוגנית

דיאטה קטוגנית – מה אנחנו צריכים לדעת לפני שניכנס אליה

בעבר, היה נהוג לחשוב שאם רוצים לעשות דיאטה, אז כל מה שצריך לעשות זה להפחית מהתפריט היומי, לאכול פחות, וכך אפשר לרדת במשקל. 

על פניו יש בזה היגיון, אך עם השנים הכרנו בעובדה שזה לא מספיק רק לרדת במשקל, אנחנו צריכים גם לשנות הרגלי תזונה, אנחנו צריכים להקפיד על אכילה נכונה, וכן יש לנו אפשרות לבחור תפריט אידיאלי, תפריט עם מרכיבים שבאמת יעשו לנו טוב, הן מבחינת טעם, והן מבחינת מרכיבים. 

לשם כך, אנחנו בוחרים להשתמש בדיאטות מסוגים שונים. למשל, אנחנו יכולים לבחור באופציה של דיאטה קטוגנית אשר כוללת בתוכה אך ורק שומן, ירקות וחלבון, ופחות פחמימות. מדובר על דיאטה מאוד פופולארית בקרב לא מעט צעירים וצעירות וכן בקרב מבוגרים רבים. חשוב לציין, מדובר על דיאטה מאוד ייחודית אשר יש הסבורים שהיא יכולה להטיב עם הגוף שלנו באופנים שונים ומגוונים. 

מה אנחנו צריכים לבדוק ולדעת לפני שנכנסים לדיאטה כזו?

כמו בהרבה מאוד מקרים אחרים, גם כאן, אנחנו צריכים לבדוק היטב נקודות שונות בשביל שנוכל לעשות דיאטה עם תזונה קטוגנית בצורה אופטימאלית, באופן שישרת את המטרות שלנו מחד ומאידך, יאפשר לנו ליהנות מתזונה בריאה ונכונה לגוף. 

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה היא כוללת, כיצד היא משרתת אותנו, מה בדיוק אנחנו יכולים לקבל ממנה וכיצד זה מתבצע בפועל. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון מה עלינו לעשות מלבד צריכה של מזון כזה או אחר. כלומר, אנחנו צריכים לבחון האם אנחנו אמורים אך ורק לצרוך מזון מסוים או גם לשנות הרגלים שונים בחיים, למשל, לבצע פעילות גופנית או לשנות הרגלי שינה. 

שלישית, עלינו לבחון היטב האם הדיאטה מתאימה למצב הבריאותי שלנו. 

 

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​