פולי קפה

על טעמו של קפה משובח אחראים כמה וכמה דברים. למשל, דרגת הקלייה, בית הגידול, הזן של הפולים וגם באיזו צורה נשמרו אותם פולי קפה במהלך המסע ארצה. אם אתם חובבי קפה של ממש או שאתם רוצים ליהנות יותר מהמשקה הפופולרי, זה מה שאתם צריכים לדעת על פולי קפה.

 

היכן מגדלים קפה

כמו ענבים משובחים ליין, אי אפשר לגדל פולי קפה בכל מקום. אפילו אדמה פורייה איננה מספיקה. נדרשים תנאים מסוימים, דרך גידול נכונה, רמות של יובש וטמפרטורה רצויות. באופן מסורתי, בדרום אמריקה מצויים התנאים האידיאליים ומדינות כמו ברזיל וקולומביה אחראיות למרבית הפולים בעולם. יחד עם זאת, במדינות נוספות החלו לגדל בהצלחה פולים טובים מאוד, כך למשל כמה מדינות אפריקה, אתיופיה, קוסטה ריקה, אינדונזיה ועוד.

 

איך משפיעה הקלייה על הפולים

הידעתם שיש שנוהגים ללעוס פולי קפה או להוסיף פולים גרוסים לקינוחים שונים? זה בהחלט מרענן ונחמד, אבל אפילו במקרים הללו הפולים צריכים להיות קלויים. טעמו של אספרסו מושפע הן מסוגי הזנים והן מרמת הקלייה. אסור לקלות יותר מדי מפני שבצורה כזאת הטעם עלול להיפגם. מרכיבים שונים עלולים לעבור שינוי כימי בלתי מבוטל ואפילו כמות הקפאין מושפעת מכך (קליית יתר שורפת קפאין). ואגב, תשמחו לדעת שלקפה קלוי משובח סגולות טובות ומפתיעות. למשל, משפר את חילוף החומרים, מעורר את הגוף ואת המוח, משפר את הזיכרון.

 

זני קפה פופולריים וזנים ותערובות מיוחדים 

בחנות המתמחה שוק קפה תוכלו להשיג פולים נדירים, שמיובאים ארצה במיוחד. בין הזנים השונים מככבים בהחלט שני הזנים הפופולריים כיום בעולם – ערביקה ורובוסטה. בחנות תוכלו למצוא בלנדים ופולים בטעמים מוכרים אך גם נדירים. למשל, קפה בנגיעות של פירות, ליים, מנטה ואפילו מוסקט, דובדבן, קינמון ועוד.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

מנגלים

ברביקיו הם מרכיב עיקרי של הקיץ. הם דרך לבשל אוכל בחוץ וליהנות ממזג האוויר. ישנם סוגים רבים ושונים של ברביקיו, מגריל פחמים מסורתי ועד למעשנים

קרא עוד »

המבורגר כשר

מהו בעצם ה'המבורגר כשר'? ה'המבורגר כשר' מוכן על פי חוקי חלל וכשרות התזונה של היהדות. המבורגר כשר הוא סוג מזון הדורש כללים וכללים ספציפיים. כללים

קרא עוד »

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​