נביעות ברי מים – האם זה מותאם לשומרי שבת?

מים צלולים ובריאים טובים לנו, טובים לילדים. בר מים לבית או לעסק מהווה מקור מצוין למים זמינים בכל עת. מכיוון שברי מים בחלקם פועלים על בסיס מנגנונים חשמליים, חשוב לדעת האם מי עדן ברי מים מתאימים עבור שומרי שבת. נסביר איך יודעים מה מתאים ומה לבדוק.

 

בדקו האם יש או אין מנגנון חשמלי

לפני שמביאים בחשבון הזמנה של נביעות ברי מים צריך לבדוק דבר מה פשוט. האם במתקן המים יש או אין מנגנון חשמלי. עבור שומרי שבת, כל מנגנון חשמלי עלול לגרום לחילול שבת, אם לא מותקנים אמצעים נוספים. במידה ובר המים איננו כולל מנגנון חשמלי ומותקנים בו רק ברזים למזיגת מים, הרי שהמתקן מותאם מבחינה הלכתית לשומרי שבת בדומה להפעלה של כל ברז מים רגיל.

 

מנגנון חשמלי מופסק לפני שבת

לא כל מכשיר ובר מים עם מנגנון חשמלי אסור לשימוש בשבת או בחג. אם אתם בוחרים אחד מהדגמים השונים של נביעות ברי מים תוכלו לבדוק האם הדגם הזה מצויד במנגנון שיודע להפסיק ולבטל את הפעולה החשמלית. במידה ויש מנגנון שיכול להפסיק את המנגנון החשמלי לפני שבת, הרי שמדובר בבר שמותאם לשומרי שבת.

הרתחת מים, לא בשבת

דגמים מובילים של בר מים מאפשרים ליהנות ממים צלולים, הן קרירים והן חמים. פונקציות חשמליות שנועדו לקרר או לחמם את המים בעת המזיגה עלולות לגרום לחילול שבת. לכן, כאשר שומרי מסורת מחפשים בר מים, עליהם לבדוק שמנגנון ההפעלה לא יוכל ליזום פעולת חימום או קירור של המים, שמתחילה בזמן השבת. בר מים שלא מפעיל מנגנון כזה במגע יד הינו בעל התאמה לשימוש גם לשומרי מסורת ולשומרי שבת.

 

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​