באיזה מיקרים צריך לקחת פרוביוטיקה?

תוספי תזונה שונים מוצעים לקהל הרחב, וזאת במטרה לספק לכל אדם באשר הוא את הרכיבים החסרים בגופו לפי הנתונים האישיים שלו. אחד התוספים הרווחים והמוכרים ביותר נקרא בשם פרוביוטיקה. מדובר על תוסף שמכיל מספר עצום של חיידקים ידידותיים למערכת העיכול. יש מצבים רבים בהם יהיה נכון לצרוך את התוסף הזה. להלן פירוט.

מקרים בהם יומלץ על נטילת פרוביוטיקה

  • אחרי נטילת אנטיביוטיקה – במידה ונטלתם אנטיביוטיקה בגין דלקת כלשהי, ובמיוחד אם סבלתם מדלקות חוזרות ונשנות ובגין כך קבלתם שוב ושוב תרופות אנטיביוטיות, חשוב יהיה לדאוג לאוכלוסיית החיידקים הטובים במערכת העיכול שלכם. גם הם נפגעים מהתרופות והדבר עלול להשפיע על תפקוד מערכת העיכול. במצב כזה נכון לצרוך פרוביוטיקה.
  • שיפור פעילות העיכול – אנשים שחשים כי מערכת העיכול שלהם אינה פועלת במיטבה, יש כאבים, תחושה של נפיחות ועוד כהנה וכהנה, יוכלו למצוא את המוצא בצריכת פרוביוטיקה. כי כאשר מחזקים את מערכת העיכול בחיידקים שאמורים להיות שם באופן טבעי, תהליך העיכול יהיה יעיל יותר.
  • בעיות בריאות מסוימות – יש בעיות בריאות מסוימות שבהן יומלץ על נטילת פרוביוטיקה. לדוגמה דלקות מסוימות. אלו עשויים להשתפר מאוד כתוצאה מצריכת תוסף פרוביוטי.

התייעצות וצריכה נכונה

עומדים ליטול פרוביוטיקה? חשוב לקבל המלצה הן באשר לרכישת תוסף התזונה המתאים והרצוי לפי המטרה והנתונים, כמו כן צריך לדעת איך ליטול את הפרוביוטיקה במהלך היום על מנת שהתוצאות תהיינה אפקטיביות ומורגשות יותר. ניתן לומר כי רבים הם אלו שנוטלים תוסף פרוביוטי וחשים שאכן חל שינוי לטובה במצב הבריאותי שלהם. כי החיידקים הידידותיים – מרכיב הביו שקיים במאכלים מסוימים ובמינון מוגבר בפרוביוטיקה – מביאים עימם תועלת של ממש לגופנו. קבלו המלצה וצרכו בתבונה!

באתר טבע בריא תוכלו לקבל פרטים נוספים

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​