רישיון יצרן מזון

השלבים להוצאת רישיון יצרן מזון

ייצור מזון הוא לא נושא פשוט וקל. כל עוד מדובר על מטבח ביתי וייצור לשימוש עצמי, הכול זמין ונוח. אבל ברגע שהייצור מתבצע למטרות מכירה ואספקה, הכול נעשה מורכב יותר. והסיבה ברורה – בישראל יש נהלי ייצור על מנת לשמור על רמת ייצור נאותה, ולמנוע מצבים בהם בוצע ייצור באופן שאינו מתאים וכתוצאה מכך המזון המשווק אינו ראוי למאכל. כדי לשמור על התנהלות אחידה לפי הנהלים יש להוציא רישיון יצרן מזון.

איך מוציאים את הרישיון?

במידה והחליט אדם לפתוח עסק לייצור מזון עליו להוציא את הרישיון המתאים. מדובר על תהליך בן מספר שלבים.

  1. בדיקה מקדימה – בתחילת הדרך יש להיפגש עם חברה המציעה שירות לקראת הוצאת רישיון יצרן. החברה בודקת את התוכניות שלכם, את השטח שעומד לרשותכם ומציגה בפניכם את הנהלים. כמו כן אתם עורכים היכרות בסיסית עם הדרך שעליכם לעשות בעניין.
  2. טפסים, תהליכים ופעולות – בשלב הבא אתם מתחילים לבצע את הפעולות הנדרשות מכם. השלב הזה כולל התאמות, התייעצות עם אנשי מקצוע שונים וכן הלאה. כאשר כל המסמכים בידכם וביצעתם את ההתאמות הנדרשות אתם מוכנים לשלב הבא.
  3. הגשה למשרד הבריאות – בשלב הבא אתם מגישים את הבקשה ואת כל המסמכים הנלווים למשרד הבריאות.
  4. ביקורת ובדיקה – לאחר הגשת הבקשה יגיעו לבצע בדיקות מטעם משרד הבריאות. זאת כדי לוודא כי אתם עונים על כל הדרישות. במקרים רבים יהיה צורך לבצע התאמות ושינויים על מנת להתאים את המפעל לתקנים ולדרישות החוק, מומלץ לעשות זאת מול גורם מקצועי כמו Prosafe Food. בשלב זה כבר יהיה בידכם אישור עקרוני, לאחר שעברתם את הביקורת בהצלחה אתם מקבלים את רישיון היצרן ואתם יכולים להתחיל לפעול באופן חוקי בייצור מזון בהתאם לנהלים.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​