קפסולות קולגן

למה כדאי להתחיל לצרוך קולגן בגיל צעיר?

אם כבר יצא לכם לשמוע על הקולגן? ובכן, מדובר בחלבון נהדר שיש לו השפעות רבות על גוף האדם. הוא מיוצר בגופנו בגילאים צעירים לרוב ואפשר לצרוך אותו גם דרך סוגי מזון שונים כמו בשר, ביצים ודגים. ככל שאנו מתבגרים, כמות הקולגן בגופינו הולכת ויורדת מסיבות שונות, דבר שהוא בהחלט בעייתי שכן מדובר בחלבון החיוני לבריאות העצמות, הסחוס, הגידים והשרירים. על כן, רבים נוטלים תוספי קולגן איכותיים המאפשרים להחזיר לגוף את הכמויות להן הוא נדרש לשמירה על תפקוד תקין. רבים נוטים לחשוב שנטילת תוספי קולגן היא דבר שעושים בגילאים מבוגרים יותר, אבל דווקא בזמן האחרון מתברר שזה בהחלט משהו שכדאי להתחיל כבר בשנות השלושים ואפילו בשנות העשרים המוקדמות. בואו ננסה להבין בדיוק למה.

מחזירים לגוף את הכמויות התקינות

החל מגיל 20, כמויות הקולגן בגוף מתחילות להידלדל. זה לא קשור אך ורק לגיל, אלא גם לגורמים חיצוניים כמו עישון, חשיפה מרובה לשמש, סטרס ועוד. זוהי בדיוק הסיבה מדוע עור הפנים של מי שנמצא הרבה בשמש נראה הרבה יותר מבוגר מגילו האמיתי. קפסולות קולגן פשוט מחזירות את הכמויות התקינות והרצויות של הקולגן לגוף וזאת דרך פשוטה ונכונה לתת לגוף את הכמות הרצויה. זה לא אומר אגב שאפשר להמשיך לעשן או להיחשף לשמש ללא הגנה. אלו בהחלט הרגלים רעים שכדאי להיפטר מהם.

חיזוק העצמות, הסחוס והשרירים

כאמור, קולגן גם אחראי לתפקוד תקין של השרירים והגידים ושומר על הגמישות הרצויה של העצמות בגוף. החל מגיל 50 כמעט כל אדם מרגיש קושי בתנועה וכאבים ולפעמים בשלב הזה זה כבר מאוחר מדי בשביל להחזיר לגוף את כמויות הקולגן שיקלו על התופעה. על כן, נטילה של תוספי קולגן כבר משנות העשרים והשלושים לחיים בהחלט עשויה להביא אתכם לנקודה הזאת מוכנים וזה דבר חיוני בלי שום ספק.

היוועצו ברופא שלכם

חשוב לדעת כי קולגן הוא רכיב טבעי ולכן אין סכנה בנטילתו. עם זאת אנחנו בהחלט ממליצים להתייעץ עם הרופא שלכם לפני שאתם לוקחים קולגן או כל תוסף תזונתי שהוא.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​