אתר דנט קליניקס

אילו מאכלים עשויים להזיק לשיניים?

כל אחד רוצה שיהיו לו שיניים בריאות, נקיות, חזקות. על כן, אנחנו נוהגים לצחצח שיניים 2-3 פעמים ביום, להשתמש בחוט דנטאלי, קיסמים, וכן לשטוף את הפה אחרי כל ארוחה בשביל שלא יישארו שאריות מזון בפה ובין השיניים. יחד עם זאת, לא מעט מאכלים יכולים להזיק לשיניים ועל כן, מומלץ לוותר עליהם או להפחית משמעותית בצריכתם.

מדוע חשוב לשים לב מה אנחנו אוכלים ושותים?

כפי שציינו, אנחנו יכולים וצריכים להקפיד על בריאות השיניים באמצעות סדרה של פעולות. אך ישנם מקרים בהם עלולים להיווצר נזקים למרות כל מה שאנחנו נעשה, בין אם זה ביצירת כתמים על גבי השיניים, חורים והיווצרות עששת. אתר דנט קליניקס מכיל מגוון רחב של מאמרים מקצועיים בנושא רפואת השיניים ושם תוכלו לקבל חומר מקצועי גם על הנזקים וגם על ההשפעות שלהם.

אילו מאכלים ומשקאות מוטב להימנע מצריכתם?

  • פירות מיובשים, ממתקים וחטיפים – אין זה מפתיע שמדובר במאכלים אשר רצוי להימנע מצריכתם, שכן הם כוללים כמויות סוכר משמעותיות, ועלולים לגרום חורים בשיניים. יתרה מזו, הסוכר עלול להידבק לשן, במקרה כזה ייווצרו חיידקים שיפגעו באיכות השן. בעיה אחרת טמונה בכך, שהסוכרים גורמים לנו לרצות לצורך עוד, ואז יהיה לנו קשה להפסיק.
  • משקאות ממותקים – מדובר במשקאות שיש בהם כמות גדולה של סוכר, כמו כן, הם כוללים חומציות אשר עלולים לגרום נזק משמעותי לאמייל של השן, וכן הם מכתימים את השיניים.
  • פירות – ישנם פירות מסוימות, כמו למשל, פירות יער, אוכמניות, אשר עלולים לגרום נזק לשן, בגלל העובדה שהם כוללים כמות גדולה של צבע. הוא עלול להכתים את השיניים. זה נכון גם לגבי ירקות שונים, כמו למשל סלק.
  • אלכוהול – הרבה מאוד אנשים שצורכים אלכוהול בכמויות גדולות, סובלים מנזקים מתמשכים לשיניים. זה נובע מהיווצרות עששת, אשר מובילה לריקבון בשן, וכן למחלות פה וחניכיים. מעבר לכך, האלכוהול הוא גורם מייבש ועם הזמן, כמות הרוק פוחתת. לרוק יש תפקיד משמעותי בניקיון הפה.

באופן כללי, עדיף לצרוך פחות מוצרים עם סוכר טבעי וצבעי מאכל, ויותר מוצרים טבעיים. רק בריאות!

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​