שוק מרוקאי בחינה

שוק מרוקאי בחינה: חגיגה מסורתית ועשירה בטעמים!

חינה מרוקאית היא חגיגה אמיתית של צבעים, ריחות, שמחה. כל זוג ששייך לעדה המרוקאית ועומד להתחתן נוהג לערוך חינה למשפחה ולחברים, על מנת שישמחו בשמחתם ויברכו אותם. במסגרת החינה משלבים אלמנטים ייחודים של העדה, שמעשירים את האירוע בריחות וטעמים מסורתיים.

מה אפשר לשלב בחינה מרוקאית?

במהלך השנים, החינה המרוקאית השתנתה והפכה להיות מודרנית. חלק מהדברים שהיה נהוג לערוך במרוקו, באירועי החינה המסורתיים, נעלמו, ובמקומם השתלבו מנהגים יותר מודרניים. יחד עם זאת, על מנת לשמור על קשר עם העבר, זוגות רבים בוחרים לשלב באירוע גם אלמנטים ישנים בסגנון מודרני, למשל, שוק מרוקאי. על מנת להפעיל שוק מרוקאי בחינה, מקימים דוכנים אשר מכילים מגוון רחב של מאכלים מרוקאיים לצד מתוקים (בפרט מרציפנים מרוקאיים), פיצוחים, פירות ומאכלים אחרים שנהוג לספק באירועים מסוג זה. הדוכנים מעוצבים בשלל צבעים שונים ובצורות שונות ומרשימות. כך גם יוצרים אפקט עיצובי וגם מאפשרים לאורחים ליהנות ממגוון רחב של מאכלים ומנות מסורתיות.

לשוק יש גם משמעות סמלית, שכן הוא מסמל את השפע, העושר והצבעוניות של חיי הנישואים. הדרך בה הדוכנים מסודרים ועליהם המרכיבים השונים נועדו לסמל את המורכבות של חיי הזוגיות ויחד עם זאת, את החיבור והשילוב ביחד. כמו כן, השוק מסמל את הנתינה, את הכנסת האורחים והאפשרות שלהם לאכול כיד המלך באירוע. כפי שנהוג בקרב משפחות מרוקאיות רבות. כלומר, השוק הוא סמל לאורחים שהם תמיד מוזמנים לבית הזוג ואצלם יארחו אותם כמו מלכים.

כיצד בונים שוק מרוקאי בצורה נכונה?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לפנות אל גורם מקצועי שמתמחה בכך. חשוב שהוא יהיה גורם אשר מכיר את מסורות העדה, מכיר את המשמעויות שלהן ובפרט של חינה. כמובן שאותו גורם צריך גם לדעת להכין את המאכלים השונים. הדבר השני שיש לעשות הוא לסדר את הדוכנים בצורה יפה ומרשימה אחד ליד השני, באופן שיהיה יפה לעין ונגיש לכל האורחים. על כל דוכן יש לסדר את הפריטים השונים בצורה מרשימה, כזו שתבליט את הצבעוניות והחיבור של המאכלים השונים.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​