מתכונים בריאים

100 מתכונים בריאים – אוכל בריא לעתיד טוב יותר עבורנו ועבור ילדינו

אחת הבעיות איתן מתמודדים הורים רבים, בוודאי לילדים קטנים, היא היכולת לספק להם מתכונים עם מרכיבים טעימים אך בריאים. זה לא פשוט למצוא מתכונים כאלה וכן לגרום לילדים לאהוב את התוצר הסופי, את המנה הבריאה.

צריך לומר, היום הרבה יותר קל מאשר בעבר למצוא מתכונים בריאים. הן בזכות האינטרנט והן בזכות העובדה, שכיום יש הרבה יותר מודעות לעניין, הן בקרב אנשי מקצוע שמספקים את אותן מנות, וכן על ידי הורים אשר מודעים יותר לנושא, שמים הרבה יותר דגש הן על המרכיבים של כל מנה וכן על כך שבכל ארוחה יהיו מנות בריאות שאכן ישביעו את הילדים.

לפני שנסביר איך אפשר להכין מנות בריאות ממרכיבים שונים, כמו למשל שמן של עץ הזית או מקורות אחרים, צריך להסביר את החשיבות הרבה של שימוש במתכונים בריאים, במיוחד בקרב ילדים.

אצל מבוגרים, זה הרבה יותר פשוט. הם יותר מודעים לעניין, הרבה פעמים גם אם הם צורכים אוכל לא בריא על בסיס קבוע, הרי שמספיקה פגישה אחת עם רופא שימליץ ואף יורה להם לעבור לתפריט בריא, בשביל שזה ישתנה. אצל ילדים זה לא בהכרח כך, גם בגלל שאנחנו לא תמיד יודעים מה הם צורכים בבית ספר ובמקומות אחרים, אנחנו צריכים לייצר אצלם את ההרגל לאכול בריא ונכון, וכן אם לא נקפיד על אוכל בריא מגיל צעיר, זה עלול להשפיע על הבריאות שלהם בהווה ובעתיד.

איך יוצרים אוכל בריא למבוגרים ולילדים

בשביל להשתמש נכון במתכונים שנחשבים בריאים, צריך להקפיד על כמה דברים, ראשית, יש להקפיד על שימוש במרכיבים בריאים. לא משנה מה אנחנו מבקשים להכין לנו או לילדים שלנו, הרי שאנחנו חייבים שזה יהיה עשוי ממרכיבים בריאים. אנחנו לא יכולים להכין מנות אשר יהיו עשויות ממרכיבים לא בריאים, ובכך למעשה נפספס את הרעיון המהותי של צריכת אוכל בריא.

שנית, אנחנו צריכים להקפיד לא רק על מנות בריאות, אלא מעבר לכך שבין לבין, כלומר בין הארוחות, הילדים וגם אנחנו, לא נצרך אוכל שאיננו בריא. אין היגיון לצרוך אוכל בריא בארוחת צהריים ואחרי זה לאכול מנות לא בריאות.

שלישית, עלינו להקפיד על ארוחות מסודרות במינון נכון. זה לא מספיק רק לאכול בריא, גם צריך לאכול במינון נכון, ובצורה מסודרת, בוקר, צהריים וערב. כך גם יוצרים הרגלי תזונה נכונים אצלנו ואצל הילדים שלנו.

כשאנחנו מדברים על מרכיבים בריאים למנות ולארוחות בכלל, הכוונה היא למרכיבים שיש בהם את כל מה שהגוף שלנו צריך. זה אומר פחמימות מורכבות, איכותיות, חלבונים, ברזל, מינראליים, ירקות, פירות, שמן זית, סידן. דברים שיכולים באמת לחזק את המערכת החיסונית, מערכת השרירים, לעזור לעור, לרקמות ולחלקים אחרים בגוף.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​