ספירולינה

ספירולינה: מהי ואיך צורכים אותה?

מדי פעם נכנס לתפריט שלנו מוצר או מרכיב מסוים, הוא הופך להיות מאוד פופולארי, ואנחנו משתמשים בו בארוחות ובמנות שונות. זה בדיוק מה שקרה ספירולינה.

ספירולינה – קווים לדמותה

ספירולינה היא למעשה אצה, שאנחנו יכולים לצרוך אותה בצורת אבק או בכדורים. היא נחשבת למזון על אשר מכילה מגוון רחב של מרכיבים ייחודים, ובכך למעשה היא מספקת לנו את כל מה שאנחנו צריכים במוצר, מרכיב אחד. ניתן לקרוא על הנושא בסקירה הזאת.

השימוש בספירולינה הוא מאוד פופולארי כיום, במיוחד בקרב ספורטאים ואנשים שעוסקים בפעילות ספורטיבית כחובבים, שכן במקום לצרוך מאכלים שלמים, כאלה ואחרים, אפשר פשוט להשתמש בחומר כתוספת, ולקבל את כל מה שאנחנו צריכים.

היתרונות הגדולים של ספירולינה הם, ראשית, העובדה שהיא כוללת מרכיבי מזון שונים שאנחנו צריכים, שנית, העובדה שאנחנו יכולים להשתמש בה במנות ומרכיבים שונים. כך אנחנו מוסיפים גם לטעם וגם יכולים להפחית מהשימוש במוצרי מזון אחרים. מה שכמובן מפחית מהמשקל הקלורי של המנה.

כיצד אנחנו יכולים ליהנות מהספירולינה?

נתחיל במרכיבים שהיא מכילה. כאמור, היא מכילה מגוון רחבה של מרכיבים שאנחנו צריכים לצרוך באופן סדיר. מדובר על חלבונים, ברזל, מינרליים, ויטמינים, אומגה 3 וחומרים נוגדי חמצון. חשוב להדגיש כאן, מדובר על אבקה, תוסף תזונה, שהופק במיוחד עבור אסטרונאוטים על מנת שיוכלו לקבל את כל מרכיבי המזון הנדרשים להם בחלל. לכן גם הכמויות של אותם מרכיבים הן מאוד גדולות.

לגבי אופי השימוש, כאמור, אפשר לצרוך את הספירולינה הן באבקה והן בכדורים. אם לוקחים את הספירולינה בתור כדורים, הרי שכל מה שצריך, זה כוס מים כמובן. אבקה זה כבר סיפור אחר לגמרי.

לא מדובר באבקה שנעים לאכול אותה לבד, בלי כלום, לכן אפשר ורצוי לפזר אותה במאכלים ומשקאות שונים. ההמלצה היא להשתמש בה באוכל קר, בין אם זה יוגורט, שייקים, וכדומה. אך אפשר גם להשתמש באבקה במאכלים אחרים, כולל בפסטות. היום לא מעט בתי קפה ומקומות אחרים מפזרים ספירולינה ואפילו מכינים בעזרתה טחינה ומוצרי מזון אחרים למכירה.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​