בישול בריא במעשנת בשר

מה סוד המעשנה ואיך עישון בשר במעשנת הוא צורת הבישול הטובה ביותר לאכילת בשר?

ככל שהאדם נעשה יותר מודע וחכם כך הוא מתחיל לחפש אחר דרכים לשימור איכות החיים והבריאות. לכן, דווקא בתקופה שלנו עם מודעות החשיבות והצורך לשמירת הבריאות, יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים לשמור על הבריאות ולהזין את הגוף בחומרי גלם בריאים. אך גם מעמיקים יותר את התזונה באיתור שיטות בישול משובחות כמו עישון בשרים, שישמרו על חומרי הגלם ויפיקו מהם את המירב לטובת בישול הבשר מבלי לפגום בטעם או בערכו התזונתי.

 

עישון בשר במעשנה – בישול ללא שמן 

אחד הדברים הידועים כיום בעולם התזונה הוא שמירת הגוף מפני כולסטרול רע, כולסטרול רע נמצא בעיקר בשומנים מהחי. כאשר מעשנים בשר במעשנה ביתית אין צורך להשתמש בשמן לצורך הבישול. זה הבדל משמעותי בין טיגון וצלייה במחבט או צלייה ובישול בתנור. במהלך השימוש במעשנת הכנת הבשר נעשית באמצעות העשן של הגחלים והאוויר החם שאופף את הבשר.

בבדיקות מזון רבות שמתבצעות במסעדות ודוכני מזון מתגלים חיידקים מסוכנים באוכל חדשות לבקרים. אך לא רק במסעדות, גם בבית רמת ההיגיינה הנדרשת לשמירה על בריאות האוכל הינה גובהה מאוד. שימוש עם ציוד למנגל ובכלל כלים למנגל במהלך ההכנה מפחית מאוד את מגע האדם במהלך ההכנה. כמו כן, על אף שההכנה לוקחת זמן רב, לאורך כל זמן העישון אין מגע יד אדם כלל. 

 

שימור הבשר בשיטות העתיקות

למעשה בעבר שיטת בישול זאת הייתה פופולארית מאוד היות והיא שמרה על הבשר חם ונקי מחיידקים והתלעה לאורך זמן רב. באמצעות גושי עץ לעישון או שבבי עץ היו משמרים את הבשר, העוף או הדגים לאורך זמן רב מאוד. חשוב לשמור במהלך העישון על הטמפרטורה של המעשנת בצורה קבועה, שכן במידה ויהיה שינוי במידת החום של המעשנת והוא יעלה מידי הבשר יישרף ואם הוא ירד מהטמפרטורה הרצויה הבשר עלול להתקלקל. חשוב לבחור פחמים למעשנת שיעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר או לרכוש מעשנת בשר חשמלית שתשמור על טמפרטורה קבועה.

 

מעשנת בשר של חברת Traeger Grills

במעשנות הבשר של חברת טרייגר גריל ניתן לעשן את כל סוגי הבשר, בעישון איטי או גריל מהיר. מאחר וקיימת שליטה מלאה ומדויקת על הטמפרטורה של המעשנה. במעשנה של טרייגר ניתן לבצע סוגים שונים של בישול כמו: אפייה, ממש כמו בטאבון עצים, צלייה, ברביקיו ועוד. אנחנו בטרייגר גריל, מאמינים בחיים מלאים בטעם, בריאות, כיף ויצירה, החופש ליהנות ממגוון שיטות בישול.

 

אנו מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו בכתובת: https://www.traegergrills.co.il/ באתר ניתן גם לרכוש אביזרים למנגל, כלים למנגל ושבבי עץ לעישון בטעמים ובניחוחות שונים. ניתן גם ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1800-10-12-84 ונציגינו ישמחו לתת לכם שירות ומענה.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

ofirarie80

ofirarie80

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​