תוספי תזונה

תוספי תזונה שכדאי להכיר

אחת לכמה זמן, אנחנו נחשפים לתוספי תזונה חדשים שיוצאים לשוק. תוספי תזונה אלה נמכרים בבתי מרקחת, חנויות טבע וכן בחנויות שמוכרות מוצרי ספורט שונים ובין היתר, גם תוספי תזונה לספורטאים.

על פניו זה נשמע אולי מוזר, הרי אותם תוספי תזונה שנמכרים בחנויות, הם בסופו של דבר תוספים של מרכיבים אשר קיימים בפריטי מזון שונים. אך כשאנחנו מסתכלים על התמונה הרחבה יותר, אנחנו יכולים לגלות שמדובר בתוספים שהם שונים באופן מהותי מאותם מרכיבים, ולא פעם מדובר על שילובים שונים של מרכיבים, כאלה שאנחנו לא יכולים למצוא בשום פריט מזון כזה או אחר.

ישנם שורה של תוספי תזונה שכולנו מכירים, אנחנו משתמשים בהם, בין אם זה על בסיס קבוע ובין אם זה על באופן מזדמן, לצרכים מסוימים. למשל, אנחנו יכולים למצוא תוספי תזונה כגון ויטמינים שאנחנו ניקח באופן קבוע או בתקופת החלמה ושיקום, אחרי ניתוחים או כשתוצאה משינויים בתזונה. כך אנחנו יכולים למצוא תוספים כמו אבקות חלבון שמתאימות לספורטאים, ברזל ומגנזיום שמתאים גם לאנשים שזה חסר להם בדם וגם לאנשים בגילאים מתקדמים.

מעבר לכך, אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון תוספי תזונה שנחשבים מאוד פופולאריים וחשוב להכיר אותם. לדוגמא, אומגה 3. אותו מרכיב שנמצא בעיקר בדגים ונחשב מאוד משמעותי  מאחר והוא עוזר לשמור על גמישות דופן התאים ותפקוד המוח. אנשים שאינם אוכלים דגים מסיבות שונות, יצרכו אומגה 3 באמצעות כדורים.

דוגמא אחרת היא כורכום, מה שנחשב בעיניי רבים לתבלין אשר נלווה למאכלים שונים, במקרה שלנו הוא תוסף תזונה מבוקש, פעיל מאוד, אשר משמש אותנו כחומר אנטי דלקתי, נוגד חמצון ונוגד סרטן. מדובר בתוסף תזונה אשר גם ספורטאים רבים משתמשים בו.

כאמור, ויטמינים הם תוספים מאוד מבוקשים, כך למשל ויטמין 6, ויטמין D אשר רבים לוקחים אותו במידה והם אינם נחשפים מספיק לשמש, וכן ויטמין B12 אשר עוזר להתפתחות גנטית של התאים.

בכל חנות טבע או בית מרקחת וגם באתר aminoshop.co.il נוכל למצוא מגוון רחב של תוספים, אנחנו רק צריכים לבחון מה בדיוק הם כוללים, וכיצד הם משתלבים בתפריט שלנו.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​