איך אפשר לדעת מהי איכות המזון שצורכים?

אם גם אתם אנשים שאיכפת להם מהבריאות שלהם, אם אתם עושים פעילות גופנית ומנסים לאכול כמה שיותר בריא, ברור מדוע תרצו לדעת האם המזון שאתם צורכים באמת איכותי וטוב. יש משמעות אדירה לביצוע בדיקת איכות מזון ביתית, שכן בצורה כזאת תוכלו לדעת האם הירקות והפירות שאתם משקיעים כל כך הרבה בקנייתם באמת טובים. לא אחת קורה שהמגדלים, כדי לזכות בגידול מהיר ומרשים יותר, מוסיפים למזון חומרים שאינם בריאים. אומנם המגדלים משיגים את מטרתם, אך הם מוכרים לנו בסופו של דבר מזון מאיכות לא טובה ולכן חשוב לבצע בדיקה ולגלות את זה מראש. 

באיזה מכשיר כדאי לבחור? 

כדאי לדעת שהיום, בתחום של בדיקת איכות מזון ביתית, יש סוגים שונים של מכשירים שביניהם תוכלו לבחור באתר חברת Yellow brick road. לכן אנחנו כן מציעים לכם לעצור ולראות במה אתם משקיעים, כי הרעיון הוא כמובן לקנות מכשיר שלא יהיה גדול מידי, שיהיה לכם נוח לעשות בו שימוש ושייתן תוצאה אמינה. לכן רצוי לבדוק את הדברים מראש ולקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות המכשיר שאתם עומדים לרכוש. האם המומחים ממליצים עליו? האם יש לו תו תקן? והאם בעזרתו באמת תוכלו להבין איפה אתם עומדים והאם המזון שאתם אוכלים בריא או לא? 

האם מכשירים לבדיקת איכותית ביתית למזון עולים הרבה? 

רוצים לבדוק כל ירק ופרי שאתם אוכלים בעזרת המכשירים הכי טובים שיש אך אתם מעדיפים לא לשלם על כך יותר מידי? אפשר להבין ללבכם. מדובר על תחום שיש בו היום תחרות מאוד גדולה ולכן, אם יש לכם אפשרות לבדוק מה אתם רוכשים, זה כדאי. בדקו לא רק מי ייצר את המכשיר אלא גם כמה הוא עולה, השוו מחירים וכך הבחירה תהיה נכונה ופשוטה יותר. 

חטיפי חלבון

יש אנשים שעבורם חלבון זה חלק מתוך הביצה. הם לא בדיוק יודעים מה עוד נכלל תחת הכותרת של חלבון ובאילו מאכלים הם יכולים לקבל חלבון שחשוב כל כך לגוף שלהם ולהתפתחות שלהם.

אז ראשית חשוב למנות את מוצרי המזון אשר מהם אפשר לקבל את כמות החלבון הדרושה לגוף. בגדול, רוב רובו של החלבון שאנחנו יכולים לקבל נמצא במוצרי מזון אשר באים מן החי. כמו ביצים, מוצרי חלב, מוצרי בשר, עופות, דגים ועוד. מעבר לכך ישנם גם קטניות מסוגים שונים אשר בהם יש גם כן כמות מסוימת של חלבון. אדם שמקפיד לצרוך מזון בריא והוא נצמד לפירמידת המזון, הרי שעל פי ורב הוא יגיע לרמה הרצויה של כמות החלבון. 

מי צריך תוספת חלבון?

אז האמת היא שנכון שאפשר לקבל את הכמות הדרושה של החלבון מתוך המזון עצמו. אך עבור אנשים הזקוקים ליותר חלבון מהסטנדרט או לחילופין, הם לא כל כך מסוגלים לצרוך את הכמות הרצויה של החלבון מתוך המזון, ישנו מענה באתר https://emc2protein.co.il בדמות אבקת חלבון אותו אפשר לצרוך בצורה מרוכזת. אנשים הצורכים את אבקת החלבון מקבלים לעשה בתצורה קלה מאוד את כמות החלבון הדרושה להם מבלי שיהיה עליהם לעמול על צריכה של מוצרי מזון המכילים חלבון. הדבר נכון במיוחד עבור אנשים העוסקים בספורט או כאלה המתאמנים הרבה והגוף שלהם מתאמץ בפעילות ספורטיבית מוגברת.

אלו חייבים לצרוך כמות נאותה של חלבון על מנת לזק את מסת השריר בגופם.

מי זקוק לחטיפי חלבון?

כיום ישנה אפשרות לצרוך חטיפי חלבון בצורה זמינה וקלילה כאשר כך הגוף מקבל את מנת החלבון הדרושה לו בקלות ובמהירות. ישנה המלצה לצרוך חטיפים מן הסוג הזה לפני אימון או במהלכו כדי להגביר את היעילות של הפעילות הספורטיבית.

למה כדאי להתחיל לצרוך קולגן בגיל צעיר?

אם כבר יצא לכם לשמוע על הקולגן? ובכן, מדובר בחלבון נהדר שיש לו השפעות רבות על גוף האדם. הוא מיוצר בגופנו בגילאים צעירים לרוב ואפשר לצרוך אותו גם דרך סוגי מזון שונים כמו בשר, ביצים ודגים. ככל שאנו מתבגרים, כמות הקולגן בגופינו הולכת ויורדת מסיבות שונות, דבר שהוא בהחלט בעייתי שכן מדובר בחלבון החיוני לבריאות העצמות, הסחוס, הגידים והשרירים. על כן, רבים נוטלים תוספי קולגן איכותיים המאפשרים להחזיר לגוף את הכמויות להן הוא נדרש לשמירה על תפקוד תקין. רבים נוטים לחשוב שנטילת תוספי קולגן היא דבר שעושים בגילאים מבוגרים יותר, אבל דווקא בזמן האחרון מתברר שזה בהחלט משהו שכדאי להתחיל כבר בשנות השלושים ואפילו בשנות העשרים המוקדמות. בואו ננסה להבין בדיוק למה.

מחזירים לגוף את הכמויות התקינות

החל מגיל 20, כמויות הקולגן בגוף מתחילות להידלדל. זה לא קשור אך ורק לגיל, אלא גם לגורמים חיצוניים כמו עישון, חשיפה מרובה לשמש, סטרס ועוד. זוהי בדיוק הסיבה מדוע עור הפנים של מי שנמצא הרבה בשמש נראה הרבה יותר מבוגר מגילו האמיתי. קפסולות קולגן פשוט מחזירות את הכמויות התקינות והרצויות של הקולגן לגוף וזאת דרך פשוטה ונכונה לתת לגוף את הכמות הרצויה. זה לא אומר אגב שאפשר להמשיך לעשן או להיחשף לשמש ללא הגנה. אלו בהחלט הרגלים רעים שכדאי להיפטר מהם.

חיזוק העצמות, הסחוס והשרירים

כאמור, קולגן גם אחראי לתפקוד תקין של השרירים והגידים ושומר על הגמישות הרצויה של העצמות בגוף. החל מגיל 50 כמעט כל אדם מרגיש קושי בתנועה וכאבים ולפעמים בשלב הזה זה כבר מאוחר מדי בשביל להחזיר לגוף את כמויות הקולגן שיקלו על התופעה. על כן, נטילה של תוספי קולגן כבר משנות העשרים והשלושים לחיים בהחלט עשויה להביא אתכם לנקודה הזאת מוכנים וזה דבר חיוני בלי שום ספק.

היוועצו ברופא שלכם

חשוב לדעת כי קולגן הוא רכיב טבעי ולכן אין סכנה בנטילתו. עם זאת אנחנו בהחלט ממליצים להתייעץ עם הרופא שלכם לפני שאתם לוקחים קולגן או כל תוסף תזונתי שהוא.