טיפול בסחרחורת

סיבות רבות קיימות לבעיית הסחרחורת. ברוב המקרים בעיית הסחרחורת נובעת משיבוש באוזן הפנימית. האוזן הפנימית נחשבת למערכת שיווי המשקל העיקרית למרות שהיא איננה עובדת לבדה. ישנם חמישה אלמנטים באוזן הפנימית והם כוללים: שלוש תעלות חצי קשתיות ושני תאים מלבניים המכילים את החיישנים של המערכת (שערות שיווי המשקל וגבישים הרגישים לתנועה). לצד המערכת של האוזן הפנימית הנקראת המערכת הוסטיבולרית ישנו שיתוף פעולה עם מערכת הראייה ומערכת השרירים והשלד. טיפול בסחרחורת חייבת להתייחס לכל המערכות הללו על מנת להבין היכן הבעיה העיקרית ומהן דרכי הטיפול הטובות ביותר?

לאחר זיהוי המערכת הלקוייה ביותר יש לנסות ליצור איתגור לאותה מערכת במטרה להתחיל לעבוד טוב ויעיל יותר עם המערכות האחרות. ברור שהגוף ירצה להמנע מלהפעיל את המערכת הלקוייה וינסה לעבוד עם המערכות האחרות כמפצות, אך, אי הפעלה של המערכת הלקויה בסופו של דבר מונע מהמטופל עפ"ר לשקם את אותה מערכת.

אבחון סחרחורת הינו אמנות, ראשית המפגש עם המטופל, שחושש מאד כי אינו רוצה לחוות את אותו התקף, שנית, האבחון עצמו המורכב מעשרות תתי בדיקות כדי לשלול בעיות נוירולוגיות, אא"ג, פזיותרפיה מסורתית הקשורה לשריר ושלד- מערכת וסטיבולרית וחרדה.

הטיפול בסחרחורת בדרך כלל נערך ע"י פיזיותרפיסטים וכולל תרגילים המותאמים באופן אישי לכל מטופל לפי מצבו. ישנם מקרים בהם הסחרחורת עלולה להחמיר לאחר תרגול, זאת בעיקר עלול לקרות בשל אי דיוק במתן התרגול הנכון לסחרחורת הספציפית.

קפסולות נספרסו בזול

חברת נספרסו העולמית שהיא יצרנית המזון הגדולה בעולם, פיתחה במשך יותר מ-20 שנה מוצרים ומערך פרסום אגרסיבי בכיכובו של אחד משחקני הוליווד המבוקשים והידועים בעולם. בשנת 2013, פקע  תוקף הפטנט של נספרסו, מה שמנע קודם לכן את החברות המתחרות לייצר קפסולות נספרסו בזול. מדובר היה על סוג של קפסולות שיתאים למכונות הקפה נספרסו, כך שבתוך שנה מתאריך שבו פג התוקף, יצרניות מתחרות החלו בייצור הקפסולות בטעמים איכותיים ושונים, תערובות קפה איכותיות שמקורם מדרום אמריקה, מה שמשך המונים לרכוש קפסולות שתהיינה זולות בחצי מחיר מהקפסולות המקוריות של חברת נספרסו.

תוך שלוש שנים, היקפן של מכירות הקפסולות התואמות של נספרסו עלו בעשרות אחוזים, כך שניתן למצוא במרכולים השונים כגון הרשתות הגדולות  קפסולות נספרסו בזול. כל אחד היום, כבר יכול למצוא מתוך המגוון הרב של טעמים את הקפסולות שתתאמנה לטעמו האישי ואף לרכוש טעמים שונים שיאהבו גם האורחים שמגיעים, אם לבית או אם למשרד.

אם האירופאים והאמריקאים אמצו קפסולות זולות של נספרסו אז למה שאנו לא?

האירופאים והאמריקאים כבר רוכשים קפסולות נספרסו בזול,בשנים האחרונות, גם הישראלים הבינו כי התחליף של קפסולות נספרסו שהוא למעשה תואם הקפסולות הינו זול בהרבה והחלו לרכוש אותם בכמויות. כבר שנים ששוק הקפסולות השתנה לחלוטין בהרגלי הרכישה של צרכנים ישראלים.כשאר טועמים מומחים הגיעו לטעום את הקפסולות התואמות של נספרסו, כאשר הם לא ידעו מי היצרנית של הקפסולות, הדירוג היה גבוה של הקפסולות, מה שגרם להם להבין, כי הקפסולות התואמות הינן איכותיות מאוד והמחיר ממש זול בהרבה מהקפסולות המקוריות של חברת נספרסו.

חברות קפה ידועות כבר מייצרות קפסולות תואמות נספרסו

גם חברות הקפה הידועות בעולם, נכנסו לשוק הקפסולות כמו תואמי נספרסו והחלו לייצר קפסולות נספרסו בזול באיכות גבוהה וארומה נהדרת של טעמי קפה שונים. במשרדים שבהם צורכים הרבה קפה מסוג אספרסו, המנהלים החלו להבין, כי ניתן לרכוש במחיר זול בהרבה ואפילו כמעט בחצי מחיר קפסולות של קפה איכותי שתואמות את הקפסולות של נספרסו. עבורם זה חיסכון משמעותי היות ובמשרדים גם העובדים וגם האורחים הם צרכני קפה וקפסולות תואמות הינן פתרון נהדר חסכוני וטעים לכל הדעות.

קאנאפס – הפתרון שלכם לכל אירוח

הרבה לפני שהמצאנו את חברות הקייטרינג ואת אולמות האירועים, אירועים היו חלק בלתי נפרד מהתרבויות השונות. בהתאם לכך, כל תרבות פיתחה את ההעדפות הקולינריות שלה, מלבד העדפה אחת שחוזרת בכל מקום בווריאציות שונות – פינגר פוד, מנות קטנות שמוגשות במגשי אירוח ובעיקר פינגר פוד יצירתי ומשביע המגיע במנות קטנות שנקראות קאנאפס. אלה הם למעשה כריכונים פתוחים שמגיעים בשלל צורות ומילויים, מאפים שונים המשמשים להם מצע ומצליחים לסחוט קריאות התפעלות מהאורחים על יצירות המופת הקולינריות האסתטיות האלה שמוגשות באירועים. המגשים

למה דווקא קאנאפס הם הבחירה הטובה ביותר?

כאמור, מכיוון שכבר שנים רבות ההמצאה הזאת של קאנאפס מככבת בכל אירוע בסגנונות שונים ובהתאמה לסוג האירוע ולסגנון המועדף על המארחים, זה קורה בגלל יתרונות רבים שעונים על הצרכים של המארחים והאורחים, כמו היתרונות הבאים.מגשי אירוח טעימים

 • גיוון קולינרי שמקל על בחירת התפריט – פעמים רבות אנשים אינם מצליחים לבחור בין תפריטים שונים שמוצעים להם משום שכולם נראים טובים וטעימים באותה מידה. בבחירה שבין תפריט בכיוון המטבח האיטלקי, או האסייתי או האירופי יכולים להיות הרבה יותר פתרונות ביניים מאשר חשבתם. אפשר פשוט לשלב את כולם יחד בצורה יצירתית במגשי אירוח, כשכל אחד מהם מייצג מטבח אחר, או שהכריכונים עצמם משלבים בין טעמים שהתחבבו על הישראלים ומוגשים להם בטוויסט מעניין.
 • מענה מושלם לכל טרנד בריאותי – תזונה פליאוליתית, טבעונית, צמחונית, נטולת גלוטן, נטולת סוכר לבן, נטולת אגוזים, נטולת מוצרי חלב, כל אלה יכולים להיות טרנדים חולפים מן העולם בתוך כמה שנים או אופנות שהגיעו לכאן כדי להישאר. בכל מקרה, במקום להתווכח עם אנשים ולשכנע אותם להתנסות בדברים אחרים, למה לא לתת גם להם מה שהם אוהבים? במיוחד אם זה לא כרוך בהוצאות רבות ואם זה משתלב בצורה נפלאה וטבעית כל כך בקונספט האירוח של מגשים מלאים כל טוב? הרי כל מי שאוכל הכל ישמח לטעום גם מה שלא מוכר לו, ומי שנמנע מסוגים מסוימים ישמח לגלות שחשבתם עליו ויזכור זאת לטובה.
 • כל תקציב מתאים למגשי קאנאפס – המבחר העצום והשיטה המודולרית שלפיה בונים תפריט לאירוח פשוט מושלמים לכל מי שזהיר בתקציב שלו. התקציב שלכם יכול להכיל כל מגש של כריכונים מכל סוג שהוא ובכל כמות. זכרו שזהו מזון משביע ביותר למרות הגודל שלו משום שהוא מכיל גם מאפה, ויחד עם העיצוב שלו הוא משמש כיבוד אסתטי ואלגנטי בכל צירוף שהוא.
 • מגשים מתאימים לאירוע בכל גודל – גם אם האירוע שלכם גדול המגשים של קאנאפס מושלמים להגשה לקבלת הפנים או להתוועדות בהתחלה, במיוחד כאשר מדובר באירוע חברה או כנס מקצועי. זה מצוין גם לקבלת הפנים בחתונה או אירוע פרטי אחר, וזה עוד יורת נפלא אם מדובר באירוע קטם כמו השקה או הרמת כוסית חגיגית שבה הכיבוד לא חייב להיות רשמי ומחייב ישיבה ליד שולחן.קייטרינג טבעוני
 • מושלם למזג האוויר הישראלי – גם בחורף הישראלי החמים אנחנו חווים עייפות מסוימת ולא רוצים תמיד להתפטם בכיבוד כבד. ארוחה בת ארבע מנות לא תמיד מתאימה כל אירוע גם כך, משום שבאירועי חברה זה קוטע את רצף המינגלינג ומפריע לריכוז בגלל העיכול לאחר הארוחה הכבדה. זהו תפריט מעולה לכל מי שרוצה להישאר שבע ועדיין להקשיב ולדבר, והכי טוב הוא שהמלצרים מגיעים עד אליכם ומחפשים אתכם במקום ללכת במיוחד למזנון ולשולחנות העמוסים ולחכות בתורים הארוכים.

מבצע חורף בקאנאפס

משור סרט- באיזה מקרים חייבים משור סרט ואיך להבטיח קניה חכמה?

נכון, יש סרט שנקרא המסור. יותר מדוייק יהיה להגיד שיש סדרת סרטים שנקראת המסור, אך כמובן שזה לא המשור עליו אנחנו מדברים, אף על פי שאפשר למצוא בין השניים קשר אחד מעט מטריד. סדרת סרטי המסור היא סדרת סרטי אימה, בעוד משור הסרט שאנחנו מדברים עליו הוא ציוד שמטבחים, אטליזים וחנויות דגים עושות בו שימוש תדיר. הדומה? שימוש לא נכון במשור סרט, בצורה לא בטיחותית, יכול חלילה לגרום לתוצאות שרואים כמו באותה סדרת סרטים מטרידה.

אם כן, הנה הסבר קצר על משור הסרט ועל כמה חשוב להשתמש בו בזהירות.

קודם כל, חשוב להבין למה משור סרט טוב ולמה הוא משמש אותנו. יש לכם אטליז? קצביה? צריכים לחתוך ברמת דיוק מירבית נתחי עוף ובקר קפואים? לרסק עצמות בדגים וכו׳? משור הסרט הוא הכלי שאתם צריכים. יחד עם זאת, כפי שכבר ציינו, חובה להשתמש בו בזהירות רבה.

תרומה לעבודה-

אם אתם מנהלים קצביה או אטליז, הלקוחות שלכם יצפו לקבל מכם את הבשר או הדגים שלהם בדיוק לפי הדרישות שלהם. אם לא תוכלו לספק את הסחורה, או שתנסו לעשות זאת בצורה ידנית שתיקח לכם הרבה מאוד זמן, אתם תראו איך במהרה כל אותם לקוחות ימצאו את עצמם אצל המתחרים שלכם. יעילות היא שם המשחק – ככל שתוכלו להיות מדוייקים יותר ולספק ללקוח שלכם בדיוק את מה שהוא צריך תרוויחו. שימוש בציוד כמו משור סרט הוא חלק מהעניין.

ועכשיו לנושא הבטיחות- כמו שכבר הבנתם הבטיחות היא מעל לכל. אם יש דבר שאתם לא רוצים זה למצוא את עצמכם או את העובדים שלכם נחתכים באמצע יום העבודה בעקבות שימוש לא נכון במשור הסרט. לכן, הקפידו להעביר את העובדים שלכם וגם מומלץ שתעברו אתם בעצמכם הדרכה מסודרת על הכלי. כיצד לתפעל אותו וכיצד לנקות אותו.

ניקיון-

הניקיון הוא אלמנט חשוב ביותר. רכשו רק משור סרט שתוכלו לנקות במהירות. אתם לא רוצים שיתקעו חתיכות ושאריות שלא תצליחו להוריד, ובינתיים הם יצברו בקטריות שיעברו ללקוח הבא. שמרו על הלקוחות שלכם.

פורסת חשמלית לגבינות

למה לבזבז זמן יקר בחיתוך גבינה ידני כשאפשר לעשות לעצמנו את החיים הרבה יותר קלים?

אתם מנהלים מטבח שמוציא כמויות גדולות של מזון ? אם התשובה היא כן אתם בוודאי מבינים את החשיבות של הספק ודיוק בתוצאה.

פורסת גבינה חשמלית הכרחית אצלכם במטבח בדיוק מהסיבות האלו.

פורסת גבינה חשמלית- מדוע כל מטבח חייב שתהיה ברשותו פורסת כזו?

בין אם אתם מנהלים  מטבח של בית מלון או של מסעדה, או בסופר ובמעדניות, אתם מבינים את החשיבות של נראות המוצר. פורסת גבינה חשמלית מאפשרת רמת דיוק גבוהה מאוד של חיתוך תואמת לפי עובי הפרוסה שתרצו.

כשאתם מנהלים עובדים, אתם מבינים כמה זמן הוא עסק יקר. החלום של כל מנהל, המפעיל צוות עובדים הוא לקבל מקסימום הספק במינימום זמן ולהגיע לתוצאה המושלמת. פורסת גבינה חשמלית הוא מכשיר שיכול להגשים את החלום הזה.

תחשבו רגע כמה זמן נדרש כדי לפרוס גבינה בחיתוך ידני? האם כל הפרוסות יצאו באותו עובי? האם תוכלו לדייק ברמת החיתוך והביצוע? עם פורסת חשמלית לגבינות תוכלו גם לחסוך זמן יקר וגם לדייק ברמת הביצוע ולהגיע לתוצאה מושלמת במינימום זמן.

מעבר לחסכון בזמן, פורסת גבינה חשמלית מאפשרת גם חסכון במזון הנזרק  לפח. אתם יכולים לשלוט בכמות הגבינה אותה תרצו לפרוס בכל זמן נתון.

החיתוך הידני לוקח המון זמן ולעיתים חותכים כמות גדולה של גבינה מראש כדי לחסוך זמן בהמשך, לעיתים הכמות גדולה יותר מהדרישות והשאריות נזרקות לפח. עם פורסת גבינה חשמלית כל זה לא קורה.

כמובן לפני שקונים כל מכשיר חשוב לוודא שהוא עומד בתקני הבטיחות , כדי למנוע נזקים אפשריים בעתיד.

אם אתם לא מתפשרים על איכות וחשובה לכם תוצאה מושלמת, פורסת גבינה חשמלית חייבת להיות החברה הכי טובה שלכם.

 

משלוחי פירות וירקות – הזמן היום, קבל מחר

 מבין כל הרכיבים בתזונה שלכם, הירקות הם החשובים ביותר. הירקות הם אלה המכילים שפע של ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים, יסודות קורט, ועוד רכיבים תזונתיים חשובים, ולאורך כל שנות ההמלצה של משרד הבריאות על סדרי העדיפויות בבחירת הדיאטה היומית בצורת "פירמידת המזון" המוכרת – שורת הירקות תמיד היתה זו הבסיסית, המומלצת ביותר.

משרד הבריאות ממליץ על צריכה של כשלוש כוסות של ירקות טריים ביום, וככוס אחת של פירות, והמלצה חשובה נוספת היא הגיוון בסוגי הירקות והפירות שאנחנו אוכלים בכל יום. אז, איך דואגים שלכם ולילדים יהיו תמיד ירקות טריים, פריכים, מלאי טעמים, כאלה שמתחשק לאכול בסלט, או הישר מן המקרר?

משלוחי פירות וירקות עד הבית, יאפשרו לכם לבחור את הירקות היום – ולקבל אותם מחר, ארוזים בתשומת לב, הכי טריים שיש, היישר מן החקלאי. על משלוחי פירות וירקות אונליין – במאמר שלפניכם.

משלוחי פירות וירקות – הדרך הכי נוחה לדאוג שתמיד יהיו ירקות טריים בבית

תזונאים רבים ממליצים להרגיל את הילדים (וגם את עצמנו) לצרוך שפע של פירות וירקות (ההמלצה היא לצרוך יותר ירקות מפיות, מפני שהפירות מכילים סוכר, ובעצם מהרוב המכריע של הירקות אין מגבלה – אפשר בכל דיאטה, לאכול מהם כמה שרק תרצו) בכל יום. ההכנסה של הירקות לתפריט – עם זה דרך ירקות חתוכים בקופסה מבודדת (לשמירה על הטריות וגם על הקרירות של הירקות שיצאו מן המקרר, בעיקר בקיץ) למשרד או לבית הספר, דרך סלט קצוץ טרי בכל ערב כחלק מהתפריט המשפחתי של ארוחת הערב, או מלפפון במקום חטיף בשעות אחר הצהריים – כל אלה, הם הרגלים ברוכים שילוו אתכם ואת הילדים למשך שנים רבות.

על מנת לדאוג שהמקרר שלכם יציע שפע טרי, צבעוני, מפתה וטעים של ירקות בריאים – אנחנו מזמינים אתכם לבצע הזמנה באתר "עלה הביתה" – וכבר מחר, ארגז ארוז בקפידה של הירקות שבחרתם, יגיע עד לפתח הדלת שלכם.strawberries-1326148__340[1]

הירקות בסופר – אתם יכולים יותר טוב מזה

לא אחת אנחנו שומעים, שהירקות בסופר אינם מצטיינים בטעמם, שצבעי הפירות והירקות מטעים, שהירקות והפירות מיימיים ושהטעם של פעם – אבד. אולי גרוע מכך – לא תמיד ישנו פיקוח על כמות חומרי ההדברה והרעלנים הנותרים על הירקות והפירות שאנחנו רוכשים.

אין סיבה להתפשר על ירקות פחות ממצוינים. בחירה של ירקות ופירות איכותיים וטריים – היא המפתח לאהבת הירק, ואתם מוזמנים ליהנות מירקות באיכות ללא פשרות ובגידול מוקפד ומקצועי – הזמינו משלוחי פירות וירקות באתר עלה הביתה, ותיהנו מירקות טריים ואיכותיים, מלאים בטעם וברכיבים תזונתיים (לא לשכוח לשטוף היטב לפני האכילה 🙂

אילו ירקות כדאי להזמין?

תמצאו באתר שפע של ירקות, במגוון עצום, בגידולים איכותיים ובאיכות ללא פשרות. אנחנו ממליצים להסתגל לאכילת מגוון גדול של ירקות, אפשר לחלק את הירקות והפירות לצבעים, ולהשתדל לאכול מכל קבוצת הצבע בכל שבוע.

אם אתם מתקשים לבחור, אנחנו מציעים לכם את "סל ההפתעות" שלנו, המגיע משופע בתוצרת עונתית טרייה וטעימה, בגדלים שונים – סל פירות, סל ירקות זוגי או סל ירקות משפחתי. נשלח אליכם את התוצרת שהיתה הטובה ביותר השבוע, בכל עונה תחושו בחילופי העונות והטעמים, ותוכלו להרחיב את הז'ארגון הקולינארי שלכם על פי המשלוחים. לא רק ההפתעה מובטחת – גם ההנאה של כל בני המשפחה, מפיתוח הרגלים קבועים בריאים ואכילת ירקות מזינים, טריים ואיכותיים, באופן קבוע. בתיאבון!

אוהב אוכל? מה ניתן לעשות עם כך?

יש דברים אשר אנחנו מגלים מגיל צעיר, אחד מאותם דברים הוא אהבת אוכל. אנשים שאוהבים לבשל מתחילים לעשות זאת מגיל צעיר וככל שעובר הזמן הם מעמיקים בבישול ולומדים את רזי המקצוע. מה שטוב באהבת אוכל הוא שאפשר להפוך את זה מתחביב למקצוע בפני עצמו. כיום ניתן ללמוד בישול במגוון רחב של מוסדות ולהתמקצע באהבה לבישול. כך תוכשרו להיות שפים ותוכלו לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. שימו לב ניתן גם להחליט כי בגיל צעיר אתם רוצים להיכנס למטבח של שף מוכשר וכך להתמקצע במקצוע במקום איכותי. ככל שתשקיעו יותר כך תהיו טבחים טובים יותר ועם הזמן תהפכו לשפים מקצועיים אשר יודעים את העבודה בצורה הטובה ביותר. כך תפצחו בקריירה איכותית ותתמקצעו בבישול.

שף – עבודה לא קלה כלל וכלל

אך שימו לב עבודת השף אינה קלה כלל וכלל, ולכן חשבו היטב האם אתם רוצים להתמקצע במקצוע זה. שף עומד על הרגליים 14 שעות ביממה, זאת לצד העובדה כי הבישולים נעשים לפי לוחות זמנים קצרים ואתם חייבים להבטיח כי תעמדו בדרישות הסועדים. על כן עבודת השף אינה קלה כלל וכלל ועליכם להכיר בעובדה זה. לא לכל אחד מתאים להיות שף וגם אם אתם אוהבים לבשל אין זה אומר בהכרח שתהיו שפים טובים. אתם חייבים כישרון בכדי להיות שף טוב ובכדי לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. אל תתפשרו על נושא העבודה מכיוון שהוא חשוב ביותר והוא ישפיע על חייכם במידה ניכרת.chef-2585791__340[1]

מסעדות איכותיות – כיצד אתקבל לעבודה בהן?

השאיפה של כל שף היא לעבוד במסעדות הטובות ביותר. מסעדות איכותיות קשה למצוא בישראל וישנו מספר מוגבל של מקומות הנחשבים למסעדות איכותיות ביותר. כל שף רוצה לעבוד במסעדה הטובה ביותר ואת זאת ניתן להשיג רק עם השקעה אדירה. בכדי לעבוד במסעדה איכותית צריך להתחיל ממקום נמוך במטבח. אל תצפו להיות השפים המובילים של המסעדה אלא תתחילו לעבוד באחד התפקידים היותר נחותים. ככל שתלמדו ותהיו טובים אתם תקודמו בתוך המסעדה.

לימודי שחייה לטיפול בבעיות לב

הגוף שלנו הוא הדבר החשוב ביותר שיש לנו ובכך לא ניתן להטיל ספק. בגלל זה מחלות הן צרה צרורה שצריך לעשות הכול בכדי לטפל בהן בדרך הטובה ביותר. אף אחד לא אוהב להיות חולה ואנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להתמודד עם המחלה בצורה הטובה ביותר שאפשר. אחת המחלות הקשות ביותר שיש והמסכנות ביותר שיש אלו הן מחלות לב. אף אחד לא רוצה לחלות במחלות לב ואנחנו נעשה הכול בכדי להתמודד עמן. אולי תתפלאו לשמוע, אך אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם מחלות לב זה באמצעות שחייה. שחייה משפרת את היכולת האירובית שלנו וגם האנאירובית והיא מועילה מאוד ללב. על כן אם חליתם במחלת לב אחד הדברים שאתם יכולים לעשות זה להתחיל לשחות וכך לשפר את הבריאות שלכם בצורה גדולה.

לימודי שחייה – האם זה מתאים לכל חולה לב?

אך שימו לב אם אתם חולים במחלת לב, ואתם מעוניינים להתחיל לשחות, כדאי שקודם כל תתייעצו עם רופא מומחה על כך. רופא איכותי יכול לעזור לכם במידה ניכרת ולסייע לכם לקבל החלטה האם כדאי לכם להתחיל לשחות. הרופא יתחשב במצב הרפואי שלכם ובין היתר במצב הלב שלכם וייעץ לכם האם השחייה יכולה להועיל לכם או להזיק לכם. על כן אל תתחילו לשחות ללא התייעצות עם רופא. שחייה יכולה להיות מצילת חיים אך ישנם אנשים שהיא יכולה להיות מסוכנת להם ועל כן לא כדאי להסתכן יתר על המידה והצעד הנבון יהיה להתייעץ עם רופא לפני ההחלטה.

הקפידו לבנות תכנית אימונים עם מאמן שחייה

בכדי להיות בטוחים כי השחייה נעשית בהתאם למאפיינים האישיים שלכם, כדאי לכם להתייעץ עם מאמן שחייה לפני שאתם מחליטים כמה לשחות ואיך לשחות. מאמן שחייה יעזור לכם לבנות את התכנית הטובה ביותר בשבילכם ויציל אתכם מכל בעיה שתיקרה בדרככם. רק לאחר שתבנו תכנית אימונים מסודרת המותאמת לכם באופן אישי תוכלו להתחיל לשחות ולעשות זאת בצורה שהכי טובה הן לגוף שלכם והן לנפש שלכם וכך איכות החיים שלכם תשתפר.

מסעדות בהרצלייה

ישנן מסעדות שאנו מבקרים בהן בשל האווירה וישנן כאלה שאנו מבקרים בהן בגלל האוכל המיוחד שהן מגישות. החוכמה היא למצוא את שני המרכיבים הללו יחד. תוכלו למצוא את מבוקשכם אם תחפשו מסעדות בהרצליה אשר מציעות גם נוף ואווירה טובה גם מאכלים אניני טעם שיתאימו לסגנון שלכם. המבחר הוא עצום ותוכלו לבחור בין מסעדות ברחוב משכית ליד אזור התעשייה של הרצלייה שהפך למוקד לעלייה לרגל. בליינים רבים שאוהבים לחוות חוויות קולינריות, יוכלו לגשת לאזור המרינה בהרצלייה שגם שם ניתן למצוא מבחר רב של מסעדות בכל הסגנונות.  אנשים רבים אוהבים לנסות סגנונות שונים של מסעדות וכדאי לקרוא את התפריט או לגלוש באתרים של מסעדות בכדי לדעת איזה תפריט הן מציעות.

 

הצטיידו ברשימה של מסעדות מומלצות בהרצלייה

לפני שאתם יוצאים למסעדה, כדאי כי תצטיידו ברשימה של מסעדות בהרצליה כך שתוכלו לבחור נכון את המסעדה שתיראה לכם מכל הבחינות, אם מבחינת האווירה או אם מבחינת המאכלים שיוגשו בה. אם החלטתם למשל על ארוחה בשרית, חפשו מסעדת בשרים מומלצת או שאלו בני משפחה וחברים, לגבי מסעדה שהם ממליצי והיו מרוצים מהאוכל, האווירה והשירות. אם החלטתם להזמין לצהריים קולגות  בעבודה, ניתן למצוא מסעדות שמציעות ארוחות עסקיות במחיר שיהיה משתלם במיוחד עבורכם, במיוחד אם ברצונכם להזמין כמה אנשיי עסקים. גם בבתי המלון בהרצלייה ששוכנים לחוף הים, ניתן לבחור מסעדה איכותית ששף המלון הוא זה שמכין את ארוחות הגורמה המיוחדות.

 

בתי קפה בהרצלייה שהם גם מסעדות

היום, הטרנד החדש של בתי קפה שמגישים תפריט של מסעדות בהרצליה, הפך להיות אהוד על אנשים רבים שמעוניינים בארוחות קלות ומשביעות באווירה אינטימית יותר וכן, המחירים של ארוחות אלה יהיו נמוכים בהרבה מאשר של מסעדות גדולות ומוכרות. כאן ניתנת הבחירה בידכם, איזה סוג של מסעדה אתם מעוניינים, האם אתם מעוניינים במסעדה מרשימה או עממית יותר. לפני שאתם מזמינים חברים או אנשי עסקים למסעדה טובה בעיר הרצלייה, כדאי כי תדעו איזה סוג של מאכלים כולם אוהבים, מה שינחה אתכם בבחירה נכונה של מסעדה.

 

מאמר זה יוכל לעניין אותך 

טיפים לבחירת מעשנות בשר

יישון בשר הפך לטרנד קולינארי בשנים האחרונות ולא בכדי: טעם של בשר מעושן, עוף או אפילו של דג מעושן – הוא טעם נפלא שמחזיר את הסועד למקומות ראשוניים, לימים שבהם הבשר והדגים היו נעשים ביערות על ידי מומחי בשר או האדם הקדמון, ובעצם אל ימים בהם בשר היה מוצר איכותי שטעמו משובח.

קצת אודות הדרך לישן בשר

יישון הבשר נעשה כמובן על ידי מעשנות בשר איכותיות מדגמים נבחרים, כאשר על המעשנת להיות מתאימה לצרכים שלכם, לשטח שיש לכם לעישון הבשר וכזאת שתשביח את הטעמים של הבשר ותעשה זאת בקלות.

קווים לדמותה של מעשת הבשר

אם תהיתם לגבי מעשנת בשר והרכבה חשוב שתדעו כי מעשנת בשר היא כלי קולינארי שמחולק לתאים, כאשר התא התחתון מיועד לבעירה והתא העליון נועד לעישון הבשר. פעולת המעשנת מתבצעת כאשר האוויר והעשן בוקעים מהתא התחתון מבשלים את נתחי הבשר, העוף והדג. בשל העישון מתקבל טעם משובח ועמוק של הנתח המעושן.

טיפים לבחירת מעשנת

כעת שאתם כבר עם ריר על השפתיים וסכין בין השיניים, חשוב שתדעו כיצד בוחרים מעשנת בשר טובה:

דגם איכותי – כדי למצוא מעשנת טובה חשוב לבצע סקירה של דגמי המעשנת ולבחור מעשנת בשר איכותית ופרקטית. מעשנת כזאת היא לאו דווקא היקירה ביותר, אלא המתאימה ביותר לצרכים שלכם וזאת שנחשבת מוצלחת. לכן כדאי לבדוק אודות מעשנות שונות ולחקור מעט לפני הקנייה.

הפעלת המעשנת – כשאתם בוחרים מעשנת בחרו כזאת שתצליחו לתפעל בקלות, שימו לב כי אתם יכולים לעשן בה בשר בצורה בטיחותית, ולשלוט על רמת הבעירה. עוד חשוב לבדוק כי ניתן לשלוף בקלות את הבשר מהמשענת.

מבנה המעשנת – חשוב לשים לב למפרט המעשנת ולמבנה שלה. בדקו כי המעשנת מכילה פתחים משני צדדיה שעוזרים לבשל בה, וכי המעשנת בעלת דלת חזיתית ששומרת על החום.

ניקוזים ופליטת עשן – וודאו כי במעשנת ישנה החלפת עשן בצורה מעגלית שמאפשרת עישון אחיד של כל הנתחים שתשימו בה. בנוסף חשוב להקפיד כי במעשנת יהיה פתח ניקוז יעיל שאינו פוגע בסביבה.

לסיכום, כדי לבחור מעשנת חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע המומחים בתחום, ולוודא כי אתם בוחרים את המעשנת הטובה ביותר עבורכם.

כיצד מתחזקים את הגוף בגיל המעבר ?

גיל המעבר הינו גיל שחשוב להתחיל לדאוג לגוף, וזאת משום שבגיל זה חלה ירידה איטית אך עקבית בהפרשת הורמונים והאנדרוגנים בקרב גברים. הורמונים אלה הינם הורמוני מין, שהעיקרי בהם הוא הטסטוסטרון. בתוך ירידה זאת מתחילות שלל תופעות כגון: הגדלת הערמונית (מה שגורם להפרעות בדרכי השתן) ירידה בחשק המיני, ירידה במסת השריר, ירידה בצפיפות העצם, גלי חום, הזעות ועוד ולכן בקרב גברים חשוב לבצע תחזוקה נכונה של הגוף בגיל המעבר.

אז מה חשוב לעשות בגיל זה?

הרבו בפעילות גופנית – בגיל המעבר חשוב מאד להקפיד על פעילות גופנית. בגיל זה יש לבחור בפעילות שאתם מתחברים אליה כמו למשל הליכות נמרצות בבוקר או בערב, פעילות שחיה למבוגרים כאשר שחייה למבוגרים עובדת על כל שרירי הגוף מעלה את מסת השירי, מפעילה את הגוף ועובדת על סיבולת לב ריאה, עוד ניתן לבחור בפעילות אירובית שמסייעת לכושר גופני וחיטוב הגוף כאשר פעילות גופנית תסייע לכם מאד לשמור על גוף בריא ועל נפש בריאה.

תרגלו מדיטציה ויוגה – תרגול מדיטציה ויוגה גם הוא שומר על בריאות הגוף והנפש. כאשר אתם מתרגלים יוגה אתם שומרים על גמישות הגוף, על גמישות השרירים שלכם ועל גוף בריא ונשימות טובות וקצובות. גם תרגול מדיטציה עוזר לכם להרגיע את קצב נשימות הגוף, תוך החזרת האיזון לגוף.

אכילה נכונה – התייעצו עם רופא המשפחה וקבלו הפניה לתזונאית לגבי תזונה נכונה בגיל המעבר. בגיל המעבר חשוב לאכול בצורה טובה יותר. יש להפחית מאכילת סוכרים, שומנים ופחמימות. הרבו באכילת מאכלים שיש בהם ירקות ירוקים, הרבו בשתיית מים, ובמאכלים שיש בהם ויטמינים כמו אבץ, סידן ומגנזיום שעוזרים לבניית העצם וחיזוק המערכת החיסונית. חשוב לשבת ולאכול ארוחות מסודרות ונעימות.

פתחו את הנפש ואת התודעה – חשוב להירשם לחוגים והרצאות שמעניינות אתכם. בגיל זה חשוב לצאת יותר מהשגרה ולפקוד חוגים, הרצאות וסדנאות שמעניינות אתכם. בכך תוכלו להרחיב אופקים, לשמור על הזיכרון, להכיר אנשים חדשים ולפתח את הנפש והתודעה שלכם.

איך לשמור על עור הפנים

עור הפנים שלנו הוא בעצם אחד הדברים הראשונים שאנחנו מציגים, ולכן חשוב שהוא יהיה שמור, בריא מטופח ורענן. בחיי היום יום קשה לשמור על עור פנים מושלם וזאת בשל מחלות עור שונות, זיהום אוויר וכמובן תהליכי ההתבגרות הטבעיים שאנו עוברים. ובכך זאת, כיצד ניתן לשמור ולהטיב עם עור הפנים? כמה טיפים טובים בממשך.

שמרו על היגיינת עור הפנים שלכם – חשוב תמיד לשמור על עור פנים נקי ורענן. נקו את עורכם בכל יום בסבון לפנים ומים חמימים והקפידו לנקות את האיפור. חשוב בנוסף להחליף ציפיות לכרית ולהשתמש במגבת פנים נקייה. בנוסף יש להשתמש במי פנים לניקוי העור, ובקרמים לניקוי הנקבוביות.

קרמים לטיפוח העור – השתמשו בקרמים שונים להזנה וטיפוח העור וודאו כי הם מתאימים לעורכם. כיום ישנם קרמים שמכלים קלוגן ובכך הוא שומרים על עור בריא ומעכבים את תהליך הזדקנותו. בנוסף חשוב להשתמש במסכות טובות לעור ובסרומים שמטפחים אותו. כיום ישנם קרמים פרא רפואיים נפלאים לטיפוח העור בצורה טבעית.

הצערת מראה העור – בגילאים 40 פלוס רבים האנשים שרוצים לקבל מראה עור צעיר יותר. הבשורות הטובות הן שכיום ניתן ליהנות ממתיחת פנים ללא ניתוח וזאת בעיקר באמצעות שיטת החוטים. טכניקה של מתיחת פנים באמצעות חוטים היא כזאת שבאמצעות חוטים העשויים מחומר טבעי ניתן להרים את הפנים ואת אזור הצוואר בטיפול שאינו פולשני והוא מאפשר החלמה והתאוששות קצרה. באמצעות החוטים מותחים את העור מעלימים סימני הזדקנות ונהנים ממראה עור מתוח וחלק.

איפור איכותי – חשוב להשתמש באיפור איכותי. השתמשו בקרם בסיס שמכיל מסנן קרינה ועל גביו מייק אפ איכותי שאינו מכיל פחם. חשוב להשתמש גם מסקרה איכותית שלא מעוררת רגישות או דלקות בעיניים, ובנוסף בשפתונים המעניקים לחות לשפתיים.

אם תעשו את כל זה, תוכלו ליהנות מעור פנים צעיר יותר, רענן גמיש ומתוח. בכך תוכלו לשמור על עור הפנים שלכם, וליהנות ממראה צעיר ורענן.

מסעדות צמחונית/טבעוניות

מדי שנה בחודש נובמבר מציינים לא מעט טבעונים וצמחונים את יום הטבעונות הבין לאומי בכל רחבי העולם. בשנת 1994 הוכרז היום על ידי לואיז אליס נשיאת התנועה הטבעונית דאז. אז אולי חלקכם יקראו לזה טרנד, מאידך, לא מעט אנשים שיספרו לכם כי הצמחונות והטבעונית מצילת חיים. אם פעם היה נדיר להשיג טבעונות או צמחונות במסעדה, שהרי היום יותר ויותר אנשים רצים ומחפשים את החיים דרך הטבעונות והצמחונות ושמים זאת לדרך חיים. כדי שגם אתם תוכלו להבין על מה מדובר, הנה כמה דוגמאות ומקומות שיספקו לכם את האפשרות להתנסות באניני הטעם הטבעוני צמחוני.

פיצה טבעונית בתל אביב

מחפשים לאכול פיצה שאיננה מבוססת על גבינה? תתפלאו, פיצה טבעונית יכולה להפתיע גם אתכם. את מקום הגבינה תפסה גבינת קשיו והיא עמוקה ועשירה בטעמיה. הפיצה טעימה בזכות עצמה ואי אפשר להשוות ולהגיד כי פיצה עם גבינה טובה יותר. לצד הטעם, חשיבות הטבעונות וצמחונות באה לידי ביטוי באנינות טעם לצד בריאות ומכאן שהמון אנשים נוהרים ומנסים את השינוי הטוב שמכניס משב אוויר בריא לכל משפחה בישראל. תוספות כמו בטטה אפויה, ארטישוק, פלפל קלוי, זיתים, עשבי תיבול והרשימה עוד ארוכה. איפה אפשר לאכול את זה לצד בירה ואלכוהול? שכונת לבונטין תל אביב.פיצה

חביתיות חומוס וטחינת כורכום

כן שמעתם טוב מאוד, במסגרת בחירת מסעדות צמחוניות טבעוניות, תוכלו להשיג גם חביתיות חומוס וטחינת כורכום. בפינת פרישמן פינת ריינס בואכה רחוב דיזינגוף אפשר לפגוש את אנסטסיה. היא מעניקה פינה חמה עם בית קפה טבעוני הראשון מסוגו בעיר. במסגרת מסעדות צמחוניות טבעוניות, מגישה המסעדה מטעמים המבוססים על הטבעונות כמו חלבי האורז, סויה, שקדים, סלטים ירוקים, ממרחים וכן טחינה כורכום וחמאת אגוזי לוז. לצד הטעמים הטבעונים, מגיע המוכר והידוע- ממרח הפסטו עם העגבניות המיובשות ומייצר כריך שאי אפשר לשכוח. בסיכום דבר, קצרה היריעה מלספר ולהזכיר את אנינות הטעם של המטבח הצמחוני טבעוני. הנאות של פעם אחת בחיים בהן הופכת המנה הייחודית למשהו אחר שאיננו מתבסס על חלב או מוצריו.

מחפשים מסעדות צמחוניות טבעוניות מומלצות? רוצים לייצר אורח חיים המושתת על בריאות? כדי להיטיב עם עצמכם, נסו לפתוח את עצמכם לאפיקים אחרים, להרגלים בריאים והכול בזכות אוכל טבעוני טוב שיעשה לגוף שלכם את הטוב ביותר.

בקרו באתר הבית שלנו, קראו אודות האוכל הטבעוני ואיך הוא יכול לסייע גם לכם באורח חיים בריא. מחפשים מסעדות צמחוניות טבעוניות? הגעתם למקום הנכון.

ראשון לציון – אחת הערים הגדולות במדינה

תמיד כאשר אנחנו חושבים על ערים גדולות במדינה אנחנו חושבים על תל אביב וירושלים. אך תתפלאו לשמוע ישנן עוד ערים גדולות במדינה כשאחת מהערים הללו היא ראשון לציון. ראשון לציון היא עיר ואם בישראל והיא אחת הגדולות שבהן. מדובר בעיר עצומה שכל בר דעת יכול לשים לב אליה ושכל אחד יכול לחיות בה בצורה הטובה ביותר. תושבי ראשון לציון גאים בכך שאיכות החיים שעירם היא אחת הטובות ביותר בכל רחבי הארץ. התושבים בראשון לציון נהנים מחינוך משובח, מבריאות איכותית ומפעילויות רבות שניתן לבצע בשעות הפנאי. אין ספק כי תושבי ראשון לציון נהנים עד מאוד מהמגורים בעירם ואין ספק שבשנים הבאות העיר תלך ותתרחב ותהפוך לעוד יותר גדולה ממה שהיא כיום. אם נזכור כי ראשון לציון הייתה בעבר מושבה קטנה נבין איזה שינוי משמעותי היא עשתה בשנים שמאז הקמתה ונבין עד כמה מדובר בשינוי ייחודי.

מסעדות בראשון לציון – בכדי לקבל אוכל איכותי

אחד הדברים שבהם תושבי ראשון לציון גאים יותר מהכול, זה המסעדות המעולות שיש בעיר. למסעדות אלו מגיעים מכל הסביבה של ראשון לציון ואפילו מתל אביב. לעתים אפילו יגיעו למסעדה מבאר שבע הרחוקה. הסיבה לכך היא כי המסעדות של ראשון לציון ידועות באיכותן והן הופכות את חווית האכילה בהן לאחת האיכותיות ביותר שיש. ראשון לציון היא עיר מיוחדת בעלת אופי שונה והדבר בא לידי ביטוי גם במסעדות הרבות הפזורות בה. מסעדות בראשון לציון נהנות מאיכות ללא פשרות ואנו בטוחים כי אתם תמצאו את מבוקשכם במסעדות הרבות הפזורות ברחבי ראשון לציון.

לא הכול שאלה של מחיר כאשר מדובר על מסעדות

אך כאשר אנחנו הולכים למסעדות אנחנו חייבים להיות בטוחים כי האוכל בהן יהיה טוב.. זה כל כך חשוב שהאוכל יהיה טעים ואיכותי עד אשר לעתים שווה לנו לשלם קצת יותר על האוכל במקום ללכת למקום זול שמכין אוכל גרוע. זהו דבר חשוב ביותר עליו יש לתת את הדעת ולפעול בהתאם לו. אל תתפשרו על איכות האוכל גם אם הדבר אומר לשלם קצת יותר כסף.

מטבחים כפריים שמדגישים חמימות

הסגנון של מטבחים כפריים, ניחן בעץ טבעי עם פיתוחים, מראה מאסיבי יותר גוונים של עץ טבעי, ידיות מעוצבות מה שיעניק את הסגנון והמראה הרצוי. ניתן לשלב היום בין הסגנון של מטבח מודרני לכפרי, מה שמקנה עיצוב מעניין. הכפריות מצד אחד והשכלול של המטבח המודרני, מהווים שילוב מנצח ולכן, רבים בוחרים בסגנון זה. יש לתכנן נכון את המטבח, שכן מטבח לא מחליפים בתדירות גבוהה ויש לעצב אותו, על פי ההרגלים של בני הבית.  אנשים רבים שגרים בעיר, מאמצים את הסגנון הכפרי, מה שמעורר בהם תחושה של בית כפרי וחמימות שמשרה המטבח בסגנון הכפרי.

 

הגוונים המיוחדים של מטבחי פרובנס הכפריים

 

גם כאשר אנו מעוניינים לתכנן ולהתקין מטבחים כפריים, ישנם סגנונות שונים, כגון מטבחים כפריים מאסיביים בעלי גוונים טבעיים של עץ, אם כהים או בהירים , או מטבחים שלוקחים אותנו אל חבל פרובנס הרחוקה, ששם המטבחים יכולים להיות בגוונים של ירוק פיסטוק, טורקיז או שמנת.. מטבחים אלה, תמיד ימשיכו להיות אופנתיים והסגנון החמים והביתי, בשילוב הטכנולוגיה החדישה, ייגרמו לנו תמיד להמשיך להיצמד לסגנון זה. מטבח מעץ מלא עם פיתוחים או פאזות, יהיה יוקרתי ומרשים יותר והוא מחזיק מעמד לשנים, אם מדובר בעץ מלא ואיכותי. ניתן להוסיף ידיות עם פיתוחים, מה שיקנה עיצוב יוקרתי ומושקע יותר למטבח. בגלל שהמטבח נמצא היום בחלל פתוח, יש להתאים אותו לפינת האוכל והסלון.

 

המטבחים הכפריים הגיעו אלינו מאירופה

 

מי שאינו יודע, כל הטרנד של מטבחים כפריים, הגיע אלינו היישר מאירופה. הסגנון המוכר בבתים שמשדרים ביתיות ונוסטלגיה. הדבר הבולט ביותר בכל בית, הינו המטבח שמשדר את הסגנון ואם הוא מיוחד ומעוצב, הוא ישר יבלוט לעין. אחד מהמאפיינים של מטבח כפרי אוטנטי, הוא תלייה של כלים כמו מחבתות, סירים וכלים שונים על מתלים במטבח, יש כאלה שמאמצים את הסגנון ויש שמעדיפים שהכלים הללו יהיו מאוחסנים בארונות ובמגרות המטבח. למרות שמטבחים בסגנון הכפרי הם יקרים יותר, ההוצאה משתלמת כי הם מחזיקים מעמד לשנים רבות והסגנונות שלהם במיוחד בעץ מלא, הם מיוחדים.

 

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך

כריך טרי – להתפנק עם כריכים טריים ועסיסיים

שימו לב שאתם יכולים להסב הנאה גדולה ביותר לאורחים שלכם, וזאת אם אתם רק תבחרו להתרכז בדברים הנכונים ותנסו להבין בדיוק מה אתם צריכים לעשות ואיזה אוכל להזמין בכדי שהאורחים שלכם יהיו מרוצים. אם אתם שוקלים הזמנה של כריכים לאירוע שלכם, דעו לכם שאם אתם רק תפנו אל החברה הנכונה, הרעיון הזה עשוי להתברר כנפלא בסופו של דבר.

כריך טרי – מזמינים כריכים מהטובים ביותר

הזמנה של כריכים מוכנים לאירועים זה משהו שצריך לשים עליו דגש, וזאת תוך כדי שאתם מעניקים לכך את תשומת לבכם. שימו לב שאם אתם לא תבחרו בחברה הנכונה להזמנת הכריכים לאירוע שלכם, אתם עלולים לצאת מתוסכלים בסופו של דבר ולראות את האורחים שלכם אוכלים מזון לא טרי ולא עסיסי בכלל. אין דבר יותר מתסכל מזה, ואנו בטוחים שאתם לא רוצים בכך.

אם אתם בוחרים בכריך טרי, אתם בעצם יכולים לישון בראש שקט ולדעת שהאורחים שלכם פשוט ירגישו בנוח עם האוכל שהם אוכלים, וזאת כאשר הם יוכלו להתפנק עם אכילה של כריכים משלל סוגים, כשכולם טריים כמובן.

מגוון רחב של כריכים לכל סוג של אירוע

דבר קריטי שכדאי לכם להתייחס אליו זה אילו כריכים אתם הולכים להזמין לאירוע שלכם בסופו של דבר. אין לנו ספק שאתם שואפים להזמין לאירוע שלכם כריכים שהאורחים שלכם יאהבו לאכול, וזה משהו שאצל כריך טרי ידאגו לעשות ללא כל בעיה. כמובן שהם ישמחו לייעץ לכם ולעזור לכם לקבל את הבחירות הנכונות, כך שאתם תוכלו לראות איך האורחים שלכם יתלהבו מהאוכל שהם אוכלים בסופו של דבר.

תזכרו שאחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים להתייחס אליהם זה שאוכל טרי ועסיסי שמוגש לאורחים שלכם באירוע הנו כזה שיש לו השפעה אדירה על החוויה שלהם במהלך האירוע. אם חשוב לכם להבטיח את שביעות רצונם, פשוט שימו לב שאתם עושים את הדבר הנכון ופונים אל כריך טרי ללא היסוסים. זה ללא ספק משהו שעשוי לאפשר לכם להשיג את הטוב ביותר למען האורחים.

מזון בריאות

עם השנים, המודעות לאכילה בריאה ולמזון בריא, עולה ועולה. כיום, אין זה טרנד אלא אורח חיים ומוטב לאמצו מאוחר מאשר לעולם לא – למרות שעדיף מוקדם. בשורות הבאות נרצה לדבר אתכם מעט על הגרנולה ולהעניק לכם כמה נקודות למחשבה על שילובה בתפריט שלכם. נפרט כיצד ניתן להמתיק אותה ובמה היא משתלבת הכי טוב והכי טעים. אז אם אתם תמיד מחפשים אחר מאכלים בריאים וחטיפי אנרגיה בריאים (וגם אם לא), המשיכו איתנו לשורות הבאות.

הסוד הוא שילובים

טרם נגיע לשילוב הגרנולה בתפריט שלכם, בואו נדבר מעט על מה היא גרנולה וכיצד מכינים אותה. הגרנולה היא תערובת דגנים ושייכת לקטגוריה של מזון בריאות. את הגרנולה גילו בעולם עוד בשנות ה- 60 כאשר תנועת ילדי הפרחים תרה אחר מאכלים יבשים שיכולים להישמר זמן רב. כצפוי, ילדי הפרחים חיפשו אחר מזונות הקרובים לטבע וכאלו שיכלו להכין לבד ולהישמר לאורך זמן. את התערובת מכינים מפתיתי שיבולת שועל קלויים וניתן להכליל בתוכה אגוזים, שקדים וכדומה, וכך לתרום לערכה התזונתי. גוון התערובת הוא חום כהה (שימו לב שלא מדובר בתערובת למוזלי שבה לא מתבצע תהליך הקלייה  של שיבולת השועל ולכן צבעה בהיר יותר). רבים אוהבים להמתיק את הגרנולה ולהוסיף לטעמה על ידי שימוש בסוכר, דבש ופירות יבשים אשר להם מתיקות טבעית. תהליך הכנת הגרנולה הוא על ידי הכנת נוזל ההמתקה, לאחר מכן נוסיף את פתיתי שיבולת השועל ונכניס לתנור לקלייה. בתהליך זה המראה ישתנה למראה הרצוי וגם הפריכות תוענק לגרנולה. אנו ממליצים להכין את הגרנולה באזור בו יש מעט לחות וכך חומרי הגלם ישמרו ולא יאבדו מאיכותם. לאחר זמן הקלייה, נקרר את שיבולת השועל ונוסיף לה את התוספות הרצויות (אגוזים, זרעים, שקדים וכולי) ונקרר את הכל יחדיו באריזה אטומה ככל האפשר.breakfast-1209260_960_720[1]

שילובים: את הגרנולה ניתן לשלב עם יוגורט או חלב וליהנות מארוחת בוקר נפלאה ומזינה. רבים אוהבים לצרוך את הגרנולה שלהם כחטיף ורוכשים חטיפי בריאות גרנולה. עצם העובדה, שניתן ליהנות גם מארוחת בוקר מזינה וגם מאנרגיה באמצע היום והערב, הופך את הגרנולה למזון בריאות אטרקטיבי ונצרך על ידי רוב האוכלוסייה.

לסיכום, גרנולה היא מזון בריאות וניתן להכינה ולשלבה בדרכים רבות. הגרנולה יכולה לשמש כארוחת בוקר, כחטיף במהלך היום וסתם כתוספת ליוגורט כדי להוסיף טעם וצבע. מי שלא אוהב גרנולה בצורתה הטבעית, יכול להוסיף לעצמו שקדים, זרעים, אגוזים ופירות יבשים.

מטחנת בשר

 

אם אתם בעסקי המסעדנות והמזון, בין יש לכם שירותי קייטרינג, מנהלים את המטבח בבית מלון או במתחם אחר המספק כמויות אוכל גדולות, מתפעלים מסעדה או שיש לכם אטליז, אתם באופן טבעי מחפשים תמיד דרכים להתחדש מבחינת היכולות שלכם, וכמובן רוצים להתייעל, לחסוך זמן ולא להיתקע עם שאריות מזון מיותרות. אחת מאותן דרכים שיעזרו לכם להשיג את המטרה שלכם, היא שימוש במטחנת בשר. אבל כמו בכל כלי אחר שיש במטבח שלכם, גם מטחנת בשר צריך לדעת לבחור שכן לא חסרים בשוק דגמים לא איכותיים, שיכולים לגרום לכם לתסכול רב.

מה ההשלכות לשימוש במטחנת בשר לא איכותית?

נניח ואתם קצבייה. יום שישי, שעת הלחץ, למזלכם משתרך תור ארוך של אנשים שרוצים לקנות לשבת את הבשר המשובח שלכם. הלקוח הראשון קיבל את הכמות שהוא ביקש, גם השני וזה שבא אחריו, אך לפתע, מטחנת הבשר שאתם עובדים איתה מתחילה לעשות בעיות, אתם מנסים לסדר אותה תוך כדי תנועה, אך היא מסרבת לשתף פעולה.knife-2238539__340[1]

בשיא הלחץ, המטחנה קורסת. מעבר לתסכול הרב שיצטבר אצלכם מחוסר היכולת לתפקד ולספק לצרכנים את מה שהם רוצים, אתם עלולים להסתכן באובדן לקוחות שכמובן יוביל לאובדן הכנסות, וזה דווקא ביום הכי רווחי בשבוע. ואם זה לא מספיק, אז יום שיש הוא כמובן יום קצר, והסיכוי שתמצאו מישהו שיבוא לסדר לכם את המטחנה בזה הרגע שואף לאפס. תצטרכו לחכות לתחילת שבוע הבא.

על מה צריך צריך לשים דגש שקונים מטחנת בשר?

קודם כל וודאו כי אתם רוכשים את המטחנה שלכם ממקום אמין ומוכר. וודאו כי האנשים שמוכרים לכם את המטחנה באמת מבינים את הצורך שלכם, ולא מנסים לדחוף לכם את המוצר הראשון שיש להם במלאי. התייעצו, והבינו מהם מה באמת יתאים לכם על פי תנאי העבודה שלכם והחלל בו המטחנה צריכה לעמוד. בנוסף לכך וודאו כי לאחר הרכישה יש לכם אמא ואבא, ושהחברה תספק לכם את כל המענה שאתם צריכים במידה ויהיה תקלות.

מטחנת בשר שעובדת ביעילות תשפר באופן משמעותי את הפעילות השוטפת שלכם. אל תתפשרו על דגמים שיגרמו לכם לכאבי ראש מיותרים.

 

הטיפים הכי טובים לפיצה ביתית מוצלחת וטעימה

 

אפיית הבצק לחוד

לא נלמד אתכם את המתכון המושלם לבצק פיצה, יש המון מתכונים טובים שאפשר למצוא. כן נמליץ להשתמש בקמח ייעודי לאפיית פוקצ'ות ופיצות שכיום קיים בכל סדרת קמחים של החברות הגדולות. אבל מי שהתנסה באפיית פיצה ביתית מכיר את הרגע הזה שהפיצה משום מה נדבקה לתבנית ואתם מתחילים לגרד ולהרוס פיצה שנראית טוב, דבר שמוציא את החשק בכלל לאפות בבית. ממה זה נובע? לפעמים אנחנו משתמשים  ביותר מידי רוטב שמרטיב את הבצק וגורם לחלקים בו לא להיות אפויים לעומת השאר. לפעמים אנחנו מתלהבים מהעובדה שהתוספות לא עולות כסף כמו בפיצרייה ולא מתביישים להעמיס מכל טוב, גבינות שונות, ירקות או דגים ובשר, התוצאה – הבצק לא עומד בעומס התוספות ושוב, לא נאפה מספיק טוב לעומת החלקים האחרים ומתפרק. אז מה עושים? אופים תחילה רק את הבצק. רדדו את הבצק על משטח עבודה, הניחו אותו על תבנית האפייה או הרשת אם אתם משתמשים באבן שמוט (עוד נגיע אליה בהמשך) והכניסו לתנור הלוהט למשך 2,3 דקות. הוציאו את הבצק והמשיכו בעבודה. כעת יש לכם בצק שנאפה קלות, נאטם לגמרי, התקשח מעט ושום רוטב או תוספת לא יצליח להרוס לכם את הפיצה.

רכשו אבן שמוט

אתם אתם אוהבים לאפות בבית פיצות, פוקאצ'ות או לחמים, רכשו אבן שמוט בחנות שמתמחה במוצרים וכלים למטבח. זוהי אבן שמניחים אותה בתחתית התנור (היא יכולה להשאר שם כל הזמן, לא חייבים להוציא ולהכניס אותה כל פעם מחדש) והיא מעניקה מכת חום לתחתית הבצק ואם התנור שלכם לא כל כך מוצלח, היא גם אוגרת חום ומפזרת אותו טוב יותר. הכי חשוב להדליק את התנור על החום הכי גבוה כשעה לפני שבכלל מתחילים להשתמש בו, כך האבן אוגרת חום ותעניק לפיצה שלכם קראסט טעים, ממש כמו בפיצריות שמתהדרות בתנור לבנים.

%d7%a4%d7%99%d7%a6%d7%94

תעבדו עם גבינות טובות

טוב, אנחנו מודים, גם הגבינה הצהובה הכי פשוטה תעשה את העבודה, אין דבר יותר טעים מגבינה שנמסה בתנור, בשביל זה לא צריך לרוץ ולרכוש גבינות טובות. אבל! גבינות מעולות ירימו את הפיצות שלכם לגבהים שלא חלמתם עליהם בכלל. תמצאו לכם מעדניה אטרקטיבית, מבצעים בסופרים גדולים ואם יש לכם גישה לדוכני גבינות בשוק, מה טוב. כשניגשים להכנת פיצה, לא עושים רק פיצה אחת והכמויות שתקנו, בשבילם שווה להתאמץ קצת. מה בתפריט – מוצרלה, לא בכדורים כי הם באמת יקרים, אבל אפשר מוצרלה קשיחה שמגיעה בכיכר גבינה בדיוק כמו הצהובות הפשוטות. אפשר לערבב את המוצרלה עם גבינת צ'דר עזת טעם או אפילו גבינות כחולות כמו רוקפור או גורנגנזולה איטלקית. מה יש לספר, נסו והטעם יעשה את ההבדל.

אל תהססו להשתמש בשימורי עגבניות האיטלקיות

מה זה משנה החברה, או המותג, כל קופסה של שימורי עגבניות איטלקיים תהיה רוטב נפלא. מצאתם מתכון לפיצה ואתם מחפשים להכין את הרוטב? שתי קופסאות בתוך סיר קטן, עם שום שטוגן קלות בשמן זית, ואתם בדרך הנכונה לרוטב המושלם. ללא קשר למחירי העגבניות בשווקים או לטריות והאיכות שלהם. השימורים אף פעם לא מאכזבים.

מטבחים כפריים הם הכי אופנתיים

 

 

אנו עדים בארץ להתפתחות הרבה בעיצוב המטבחים ובפרט בסגנון של מטבחים כפריים, כשאר אנו אוהבים את ההרגשה של החמימות הביתית שמטבח זה מקנה לנו . מטבח בסגנון זה, הגיע אלינו מאירופה. אחד מהסגנונות הבולטים ומהמטבחים היקרים ביותר, הינו מטבח פרובנס שמגיע בגוונים של שמנת, ירקרק בהיר או טורקיז. מי שאוהב סגנון מיוחד זה והוא מתאים לסגנון הבית באופן כללי, מטבח זה הוא בדיוק עבורו. הפיתוחים בארונות המטבח מוסיפים לו יופי מיוחד. אם יש לכם ריהוט כפרי בסלון ופינת האוכל מטבח זה ישלים את האווירה המיוחדת של בית קטן בערבה.

 

התרשמו ממטבחים גם בתים של חברים וגם באולמות התצוגה

יש כאלה ששוקלי אם לעצב או לרכוש מטבחים כפריים מוכנים. זהו גם שיקול אך יש למדוד היטב את גודל החלל במטבח, לפני שתחליטו על רכישה של מטבח בסגנון כפרי מוכן. מי שמעוניין לחסוך, יוכל לחפש מבצעים של מעצבי מטבחים שמעוניינים להחליף את המטבחים הנמצאים בתצוגה, לטובת קולקציה חדשה יותר. יש לשקול אם כדאי לכם יותר להזמין מטבח כפרי מנגר שיהיה זול יותר ממעצב מטבחים ויוכל לתכנן לכם בדיוק רב את המטבח המושלם בסגנון הכפרי.

 

במידה ורכשתם דירה או בית מיד שנייה, הדבר הראשון שתבצעו בנכס הוא עיצוב המטבח מחדש, כך שיש לתכנן את התקציב מראש בכדי להבין מה תהיה ההוצאה שלכם על החלפת המטבח למטבח מעץ מלא, מה שמאפיין את המטבח הכפרי וכן חומרי הגלם הם אמנם היקרים ביותר, משום שמדובר על מטבח מעץ מלא, אך ההוצאה היא כדאית כי מטבחים אלה הם עמידים לשנים רבות.

 

סגנונות שונים גם במטבח הכפרי

ישנם דגמים רבים ומגוונים של מטבחים כפריים. בגלל הדגמים הרבים, לבטח תתבלבלו והבחירה תהיה קשה עבורכם. כדאי להגיע עם תמונות של המטבח הישן שלכם ועם המידות המדויקות, כך שתוכלו לראות באמצעות תכנת הדמיה במחשב, איזה מטבח בסגנון הכפרי, הוא זה שיתאים לכם מבין כולם.יש כאלה שאוהבים את האווירה הרומנטית והם יעדיפו גוונים של שמנת או לבן, מה שיגדיל ויאיר יותר את חלל המטבח והסלון.

נהג צעיר? סיכון גבוה יותר שתהיה מעורב בתאונת דרכים

מחקרים מוכיחים כי נהגים צעירים יותר מועדים לתאונות דרכים. הדבר יכול לנבוע מחוסר ניסיון, מנהיגה מהירה או מכול סיבה אחרת. תאונות דרכים הם מכת מדינה ואנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להימנע מהן בצורה הטובה ביותר. ככל שנימנע מתאונות הדרכים בצורה יותר טובה כך חיינו יהיו יותר טובים ובריאים. נהגים צעירים צריכים גם הם להיזהר מתאונות דרכים באופן מובהק ולהבטיח כי אנחנו נחיה בצורה יותר בטוחה ונהיה בטוחים יותר על הכביש. עקב העובדה כי תאונות דרכים הפכו למכת מדינה אנחנו צריכים להיות בטוחים כי אנחנו לא ניקלע להן ואנחנו צריכים לעשות הכול בכדי לנהוג בצורה בטוחה גם אם אנחנו מדברים על נהגים צעירים.

ומה אם תאונת הדרכים אינה באשמתי?

אך שימו לב אין צורך להיקלע להכללות, לא כל תאונת דרכים שבה מעורב נהג צעיר היא באשמתו. אנחנו צריכים לשים לב לכך ולפעול בהתאם. לא צריך לקטרג באופן אוטומטי ולטעון שכל תאונת דרכים היא באשמתו של נהג צעיר. יתכן ובהחלט תאונת הדרכים לא נגרמה בגלל הנהג הצעיר ואנחנו צריכים להיות מודעים לכך. עלינו למצוא דרך לשמור על זכויות הנהג הצעיר ולדאוג כי הוא לא יקלע לבעיות חמורות רק בגלל שהוא נהג צעיר. מדינה מתוקנת אינה יכולה להרשיע אנשים בעבירה רק על סמך התואר שלהם או על סמך וותק הניסיון שלהם על הכביש אלא עליה לעשות זאת באמצעות הוכחות ברורות שאינן משתמעות לשתי פנים.

עורך דין לתעבורה – הדרך לשמירה זכויות הנהג הצעיר

אם אנחנו רוצים לדאוג לשמור על זכויות הנהג הצעיר אנחנו צריכים לפנות אל עורך דין לתעבורה. עורך דין לענייני תעבורה הוא הסמכות המקצועית הטובה ביותר שיכולה להוכיח את חפותו של הנהג הצעיר והוא יעשה זאת בצורה הטובה ביותר. עקב העובדה שנהג צעיר מעורב יותר בתאונות נוהגים להאשים אותו באופן אוטומטי בכול תאונה שמתרחשת שבה הוא מעורב, אך אין זה כך ומדובר בטעות פטאלית היכולה לגרום לכך שאדם חף מפשע יואשם בדבר שלא עשה. ובכדי שהדבר הזה לא יתרחש עלינו לפנות אל עורך דין לענייני תעבורה.

איך מונעים נשירת שיער?

 

כאשר השיער שלנו נושר אנחנו מרגישים רע. המצב רוח שלנו יורד, המראה הכללי שלנו לא טוב, ובכלל הגוף שלנו מאותת לנו שמשהו בתזונה שלנו לקוי. לכן חשוב להבין מדוע יש לנו נשירה ובמה חשוב לטפל. אז כיצד מונעים נשירת שיער נשים? וגם גברים בוודאי רוצים לדעת.

מחזקים את הגוף בתזונה נכונה – על מנת לחזק את השיער שלנו וגם את הגוף שלנו, חשוב להתחיל לאכול נכון. בדקו את הרגלי התזונה שלכם ואף התייעצו בתזונאי או במטפל ברפואה משלימה, כדי להבין האם הופר האיזון בחייכם עקב אכילה לא נכונה. חשוב להימנע מאכילת מזונות בהם חומרים משמרים, מאכילת קמחים לבנים, ולהתחיל לאזן את הגוף באכילת מאכלים שמכילים סידן, אבץ, מגנזיום, ברזל ושלל ויטמינים. בנוסף, הרבו באכילת פירות וירקות ירוקים. הוסיפו לתזונה שלכם דגים ובשר, ואם אתם צמחוניים או טבעוניים: הוסיפו לתפריט שלכם שקדים וקטניות.

גזירת השיער – על מנת לחזק את השיער חשוב לגזור אותו ולהקנות לו תספורת נכונה ומחזקת. פנו למעצב השיער שלכם והסבירו לו שאתם סובלים מנשירת שיער. נשים שסובלות מנשירת נוהגות להסתפר לפחות פעם בשלושה חודשים על מנת לחזק את שיערן ולהקנות לו מראה חזק יותר.

טיפול בדיקור – כיום ניתן להזרים את הדם בשורשי השיער ניתן לחזק את השיער באמצעות דיקור. דיקור סיני מזרים את הדם בקרקפת ובשורשי השיער ומעודד הזנה וצמיחה של שורשי השיער. עוד תוכלו לנסות עיסויי קרקפת שגם הם מזרימים את הדם הקרקפת ועוזרים לחזק את השיער ולעבות אותו, ובכך למנוע נשירה.

נטילת ויטמינים – כדי לחזק את השיער רצוי ליטול ויטמינים. התייעצו עם רופא המשפחה שלכם ובדקו אילו ויטמינים יכולים לעזור לכם למנוע את נשירת השיער שלכם. כיום ישנם ויטמינים כמו למשל אבץ שמונע נשירת שיער בקרב נשים וגם בקרב גברים – בדקו אילו ויטמינים יכולים להועיל לכם.

לסיכום, כדי למנוע נשירת שיער חשוב לשנות את אורח החיים, לאכול נכון, לשתות מים, לאכול נכון, ובכך לשמור על מראה שיער מלא, רענן ועבה.

ילדים – הדבר החשוב ביותר לנו

 

ילדים הם הדבר החשוב ביותר לנו ובכך אין ספק. כל אחד רוצה להשקיע בילדים שלו מאוד ולעשות הכול בכדי שיהיה להם הכי טוב. אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להשקיע בילדים שלנו ולהשקיע בהם כמה שיותר. ככל שנשקיע יותר בילדים כך הם יהיו מוצלחים יותר כשיגדלו וזהו דבר בעל ערך רב. ההשקעה בילדים צריכה לבוא לידי ביטוי בחוגים לאחר הלימודים. כמובן שאנחנו צריכים להשקיע גם בלימודים של הילדים, אך שם בית הספר דואג לרוב העשייה ואנו יכולים להיות רגועים יותר. לעומת זאת לאחר שעות הלימודים אין מי שדואג לרווחת הילדים ואנו צריכים לעשות זאת בעצמנו. לכן כל כך חשוב להשקיע בחוגים שהילדים ילכו אליהם לאחר שעות הלימודים ולעשות הכול בכדי להשקיע בדבר זה.

חשיבות התחלת הכושר הגופני אצל ילדים

אם כן לאיזה חוגים נשלח את הילדים שלנו, מה הם החוגים הטובים ביותר שהילדים שלנו יכולים ללכת אליהם? התשובה היא שאחד הדברים שהכי מוזנחים במהלך שעות היום בבית הספר הוא נושא הכושר הגופני. אנחנו צריכים להשקיע בכושר הגופני של הילדים שלנו מכיוון שהדבר משפיע על איכות החיים שלהם ועל הבריאות שלהם. ככל שנקנה לילדים יסודות של כושר גופני בגיל צעיר יותר כך הם ימשיכו להתאמן בגיל מבוגר יותר ואנחנו נרוויח מכך המון. זהו דבר בעל חשיבות רבה ואנו צריכים להיות מודעים אליו. עלינו לעשות הכול בכדי שהילדים שלנו יחיו טוב בעזרת כושר גופני איכותי ועלינו לזכור זאת.

לימודי שחיית חתירה – הכושר הגופני הכי טוב לילדים

אם אנחנו רוצים להשקיע בכושר הגופני של הילדים שלנו אנחנו צריכים לחשוב על חוג שיעזור לנו בצורה הטובה ביותר. אחד החוגים הטובים ביותר שאנחנו יכולים לרשום את הילדים שלנו אליהם הוא לימודי שחיית חתירה. שחיית חתירה היא סגנון השחייה המהיר ביותר והילדים שלנו יכולים להיות שחיינים מצוינים. עם שחיית חתירה הילדים שלנו ילמדו כיצד לשחות בצורה הטובה ביותר. זהו דבר חשוב ביותר מכיוון ששחייה משפרת את הכושר הגופני בצורה ניכרת והיא משפיעה על הבריאות של הילדים שלנו במידה רבה.

 

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך

שולחנות קפה – יותר מרעיון של תוכנית טלוויזיה

 

בשנות התשעים, באחת מתוכניות הטלוויזיה האהובות של אותה תקופה, אחת הדמויות הציעה ליצור שולחן קפה מספר. הרעיון לא תפס, לא בתוכנית ולא במציאות, אך אנחנו כן יכולים למצוא כיום בתים רבים בהם יש שולחנות קפה. מדובר על שולחן שנהוג להציב, בדרך כלל, בסלון הבית ומטרתו להניח עליו את פסלי הקפה והכיבוד לאירוח.

שולחנות קפה, להבדיל משולחן רגיל שמוצב בסלון, הוא שולחן קטן יחסית, מעוצב בצורות שונות ומרשימות, אשר יכול לעמוד במשך זמן לצורך קישוט והשימוש בו יתבצע רק כאשר יגיעו אורחים ויהיה צורך להביא להם כיבוד. יש לומר, שלא רק בסלון נהוג להציב שולחן קפה אלא גם בחדרים נוספים, למשל בחדר עבודה, חדר ישיבות, משרדים ועוד.

לפני שנציג מספר מאפיינים ודוגמאות של שולחנות קפה, חשוב להבהיר, השולחן לא אמור לתפוס שטח נרחב, אם שולחן בסלון יכול להיות בגודל של מטר עד שני מטר, הרי שולחן אוכל לא אמור להיות יותר מעשרות סנטימטרים בודדים. בסיכומו של דבר, הוא אמור להיות מרבית הזמן בפינת החדר, לעיתים אפילו ללא שימוש, ולכן אם הוא יהיה גדול מדי, אז הוא יתפוס שטח לחינם.

מאפיינים של שולחנות קפה

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות ומאפיינים שונים של שולחנות קפה. כאמור, המאפיין הבולט של השולחן הוא שאיננו גדול, הוא לא תופס שטח נרחב. לעיתים מדובר בשולחן עם ארבע רגליים, עם שני רגליים וכן במקרים רבים, מאחר ולא מדובר בשולחן ארוך אז הוא יכול לכלול גם רק רגל אחת. במקרים מסוימים, הרגליים יכללו גלגלים שיאפשרו לנייד את השולחן ממקום למקום.

מבנה פלטת השולחן יכול להיות מרובע, מלבני ועגול, כמובן שגודל הפלטה והמבנה שלה, יקבע גם את המספר הרגליים של השולחן. בפלטות עגולות למשל, אנחנו נמצא רגל אחת, לעומת זאת בפלטות מרובעות או מלבניות אנחנו נמצא בין ארבע לשני רגליים.

מרבית שולחנות הקפה מגיעים בסוגי עץ שונים, החל מעץ מלא מה שהופך את השולחן ליוקרתי ומרשים, אך מנגד אנחנו יכולים למצוא גם שולחנות קפה מעץ סיבית, סנדוויץ' וכן MDF שנחשבים פחות טובים. מי שמעדיף שולחנות קפה מחומרים אחרים, יכול למצוא שולחנות מתכת, אלומיניום וכן שולחנות פלסטיק איכותיים ומעוצבים בשלל צבעים.

לגבי שאלת העיצוב, כמו שאמרנו, בחלק גדול מהזמן שולחן קפה איננו נמצא כלל בשימוש, לכן אם אנחנו בוחרים לרכוש שולחן כזה, עלינו להתייחס לשאלה, כיצד הוא יהיה מעוצב על מנת שיתאים לעיצוב הכללי של החלל בו הוא מוצב. אנחנו יכולים למצוא שולחנות בעיצובים שונים, הן בצורה הכללית והן במאפיינים של הרגליים שלו. כל שולחן שנבחר, ישפיע ברמה כזו או אחרת על העיצוב של החלל בו הוא נמצא, ולכן חשוב שנשים לב לפרטים אלו.

מה מיוחד בלימודי שחייה?

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות של חשיבות הכושר לבריאות שלנו. ככל שאנחנו מתאמנים יותר כך הבריאות שלנו טובה יותר וכך אנחנו נקבל איכות גבוהה יותר של חיים. על איכות חיים אסור להתפשר ולכן יותר ויותר אנשים מחליטים ללמוד מקצועות שונים ומגוונים ועל כך יש רק לברך. הצרה היא שאימונים רבים גורמים לפציעות עקב העומס המופעל על השרירים. מעטים הם האנשים המתאמנים בריצה שלא חוו איזה פציעה שונה ומשונה וכך גם ברכיבת אופניים ובמקצועות נוספים. לא כך כאשר אנחנו מדברים על שחייה. בשחייה אנחנו לא מפעילים כמעט לחץ על השרירים והסיכון להיפצע הוא הרבה יותר נמוך. לא רק זאת אלא ששחייה ידועה גם כטובה לבעיות גב ולמעשה לימודי השחייה הפכו למומלצים מאוד ולכאלה היכולים לשפר את הרגשתם של אנשים רבים. לכן אם אתם רוצים להרגיש בריאים יותר ולחיות בצורה בריאה יותר באיכות חיים גדולה יותר אתם יכולים להתחיל בלימודי שחייה ולהצטרף לטרנד החם ששוטף את הארץ.

איזה סגנון הכי כדאי לי ללמוד?

כאשר אנחנו שוחים אנחנו יכולים לשחות בסגנונות רבים והם כולם טובים ובריאים אך נראה כי הדרך הכי טובה לשחות באופן הכי בריא זה באמצעות שחיית חתירה. שחיית חתירה היא שהדרך הכי מהירה לשחות ועל כן רבים מתחברים אליה. שחיית חתירה בריאה מאוד לגוף ואם מבצעים אותה נכון ניתן לעשות אותה במשך זמן רב מאוד. שחיית חתירה היא אופציה מצוינת לכל מי שאוהב לשחות והיא יכולה לעזור לכם בצורה הטובה ביותר ולשפר את איכות החיים שלכם בצורה ניכרת. לרוב גם תלמידים חדשים המתחילים ללמוד שחיה הכי מתחברים לשחיית חתירה ולאפשרויות שהיא נותנת לנו לבצע עם הגוף שלנו. כמובן שניתן ללמוד גם סגנונות אחרים אך שחיית חתירה היא השחייה המומלצת ביותר להתחיל אתה.

מדוע חשוב ללמוד במקום איכותי?

כאשר אנחנו לומדים שחיית חתירה או לצורך העניין כל סגנון אנחנו צריכים להבין כי עלינו ללמוד במקום איכותי המקפיד על סטנדרטיים מסוימים של לימוד. ככל שהמקום יהיה יותר איכותי כך אנחנו נלמד יותר טוב וכך נלמד יותר מהר. חשוב להבין כי לימודי חתירה הנעשים באורח לא מקצועי יכולים לפגוע באופן שבו אנחנו מתאמנים ולהזיק לנו ואנחנו צריכים להיות מודעים לכך. בגלל זה זה כל כך חשוב ללמוד במקום מקצועי שילמד אותנו בצורה הטובה ביותר ויאפשר לנו להתמקצע בתחום שחיית החתירה.

איך לבחור קייטרינג בשרי לאירועים?

יש לכם אירוע גדול ואתם מעוניינים להזמין קייטרינג? החלטתם על קייטרינג בשרי? הנה כמה נקודות חשובות לזכור, לפני שאתם חותמים על העסקה הטעימה

התחילו בנקודה הראשונה והחשובה ביותר: הסתמכו על הניסיון האישי ובדקו המלצות, הן של חברים ובני משפחה, והן באינטרנט, בעיקר ברשתות החברתיות.

אתם לא חייבים לסגור עם הספק הראשון שאתם פוגשים, גם אם הוא מומלץ בחום, כיוון שבכל מה שנוגע לשירותי הסעדה וקייטרינג בארץ המגוון גדול גם בין הקייטרינגים הבשריים הטובים.

לא כל המלצה שווה לאחרת

 • כשאתם בודקים המלצות, בדקו ממה היו האנשים מרוצים ומה פחות אהבו.

בדקו מי האנשים שממליצים על הקייטרינג: האם בטעם שלהם והרקע שלהם זהה או דומה לזה שלכם?

יכול מאוד להיות שהמנות המומלצות באירוע אחד של מישהו יהיו שונות מאלה של האירוע שלכם – חפשו את מה שרלוונטי.

נקודות נוספות:

טעימות לקראת אירוע בשרי

טעימות הן עניין די בעייתי. למה?

כיון שבטעימות מבשלים למספר קטן של אנשים – זוג או ארבעה, נניח – ויש מערך שלם במטבח, שמוקדש רק לעניין הזה.

באירוע שלכם יהיו 300 או יותר אנשים, והשאלה תהיה כיצד יתמודדו אז המטבח והטבחים עם הדברים.

מה האופציות?

בעיקר לבקש לבקר באירוע דומה ולחזור לעניין ההמלצות.סדנת בישול

סגנון האירוע

 • התאימו את סגנון האירוע לאופי שלכם ושל האורחים שלכם ולאופי המקום בו יתקיים האירוע.

יכול להיות ששמעתם על קייטרינג בשרי שעושה 'על האש' מעולה, אבל האם מזנון פתוח ומעושנים מתאימים לגן האירועים הסגור שבו יתקיים האירוע?

לא בטוח.

מצד שני, לאירוע לצד הבריכה במושב אין מה להזמין מנות בשר עדינות ומורכבות.

אתם מבינים את הרעיון, אנחנו בטוחים.

ספקי הבשר

אתם לא באמת יכולים לדעת מי מספקים את הבשר לאירוע, ומאוד יכול להיות שיהיה מדובר במספר ספקים שונים.

מה שכן, בקשו לדעת עם מי – לרוב – עובד הקייטרינג באופן שוטף. הרימו טלפון לספק וראיינו אותו, פשוט כך.

 • שיחה קצרה עם אחד הספקים, בלתי אמצעית וברוח טובה אולי אפילו תבטיח לכם כמה נתחים מוקפדים יותר לאירוע.

כמויות

כמות הבשר לאורח היא בסביבות 150 – 200 גרם, תלוי בעונה ובשעת היממה ובהרכב המוזמנים.

אל תתפתו לכמויות גדולות של אוכל אבל הקפידו שיהיה מגוון אמיתי, ולא מנות דומות מדי.

 • אנשים נוטים לטעום מכל דבר, לכן חשוב המגוון, לא פחות מאשר הכמויות.

כשרות

כמו בכל אירוע וקייטרינג, אם הנקודה הזו חשובה לכם, ודאו מראש מי נותן את הכשרות לבשר ומה הכשרות של הקייטרינג עצמו.

ולסיכום: עם כל ההמלצות ועם הטעימות, בדקו רישיון עסק וודאו שיש ביטוח צד ג' ושאתם מכוסים.

עיצוב 2017

מה יהיו מגמות העיצוב בשנת 2017? כיצד יראו חדרי השינה שלנו, גופי התאורה, המטבחים והסלונים? שנת 2017 בעיצוב הולכת לחמם לנו את הגוף.

שנת 2017 כבר כאן ועמה מגיעות כל המגמות בעיצוב. החורף הארוך והמייגע, שלא ממש הביא עמו גשם אבל קירר לנו את הגוף, גרם לרבים מאתנו לחשוב על עיצוב כפרי ומחמם, שהתבטא בעיקר בצורך לחמם את הבית ואת הלב. לכן במאמר הבא נסביר בעיקר על עיצוב הבית בסגנון כפרי.

אז מה זה עיצוב כפרי?

עיצוב כפרי הוא עיצוב חמים, שמגיע מהטבע, מארצות אירופה, והוא עיצוב שמתבטא בהמון נגיעות של עץ, צבעים חמימים, אדומים, ירקרקים, שימוש בעץ, ריהוט כבד, המון שימוש בבד, בשטיחים, בשמיכות עבות, בכלים גדולים וחזרה לפשטות מלאה בחפצים שנראים משל לקחנו אותם מאוסף החפצים של סבתא.

עיצוב הסלון

את הסלון שלנו נעצב בשנת 2017 בצורה מזמינה. כבר לא נקפיד על כל פרט ולא ניישר את הקו של השטיח עם הספה. הדגש על עיצוב הסלון בשנת 2017 הוא על נוחות וחמימות. בשנה זאת הטלוויזיה יוצאת מהסלון, והמשפחה נכנסת איליו. אנחנו רוצים שיהיה לנו נוח, ולכן נכניס אל הסלון ספות גדולות ונוחות עשוית בדי קנבס, לצידן תנוח כורסת עור גדולה, ואפילו ספת שזלונג עשויה בד כותנה. הדגש בעיצוב הסלון יהיה על שילוב רהיטים בהרמוניה שמונחים אחד עם השני כאשר מערכות ישיבה תואמות כבר אינן נמצאות אתנו יותר.

מטבח כפרי

בחלל המטבח שנמצא ממש ליד הסלון אנו נהנים ממטבח כפרי אותנטי. המטבח הכפרי שלנו שוקק חיים, כולו עץ מלא, משטחיו רחבים – מה שמאפיין מטבחים כפריים רבים. הוא מכיל ארוניות עץ רחבות ידיים, והוא פונקציונאלי למרות המראה הגושני והלא מחייב שהוא משדר.

מטבח זה מתאפיין בגווני עץ טבעיים, או גווני שמנת רכים, והוא מכניס המון אור ואהבה בכלי הנירוסטה הגדולים שלו, ברחשי המטבח, באור המעומעם אך עם זאת המדויק שלו על משטחי העובדה, במכשירי החשמל רחבי הידיים, בכיריים הגדולות הרוחשות והלוחשות, ומהטעמים שיוצאים ממנו היישר את האי הגדול שם יושבים בני הבית ומארחים חברה למבשל המאושר.

עיצוב החדרים

בשנת 2017 כל אחד מעצב לעצמו את החלל כמו שהוא אוהב. לכל אחד מרחב המחייה שלו ודרך החיים שלו, כאשר הדגש הוא על אינדיבידואליות בחלל. הרכות שולטת במבנה, והיא משתלבת עם כפריות ואינסוף אפשרויות עיצוב מודולאריות מהן כל אחד יכול לבחור.

אוכל לחתונה: קייטרינג חיצוני או של המקום?

כשאתם שוכרים מקום לחתונה שלכם שאלת השאלות היא הקייטרינג שאתם בוחרים לאירוע וממי להזמין, מהאולם עצמו או משירות קייטרינג חיצוני. סביר מאוד להניח שבעלי האולם ירצו למכור את השירותים שלו אבל אז השיקול שלכם חייב להיות עד כמה הוא אטרקטיבי לכם ומשתלם לכם לא רק מבחינת מחיר. בעלי אולם שייקחו כמובן מאליו את העבודה שהאולם שלהם מגיע אוטומטית עם קייטרינג שלו עלול שלא להשקיע בו ולכן גם האוכל והתפריט לא יהיו מושכים ומעניינים מספיק. כמו כן, אם יש לכם חלום מסוים שאותו רציתם להגשים בחתונה והוא לא יכול להגשים אותו, אין צורך להתפשר. אחרי הכל זהו האירוע שלכם ואתם משלמים.

בחירה לפי כשרות

יש אנשים שחשובה להם מאוד כשרות מסוימת שבעל האולם אינו יכול לספק, בכל הרצון הטוב. במקרים כאלה הוא יבין למה אתם חייבים להזמין קייטרינג מבחוץ ולהניח לכם לעבוד בצורה שנוחה לכם במטבחים שלו. קייטרינג בישראל הוא בדרך כלל כשר אלא אם כן מצוין אחרת, וזה די נדיר, למען האמת. בגלל העדפת הכשרות ולו המינימלית ביותר גם של אנשים חילוניים שהם מעט מסורתיים, לא אמורה להיות בעיה ברוב המטבחים. הבעיה נוצרת רק כאשר ידוע שבמשפחה או בין החברים יש אנשים ששומרים על כשרות מחמירה יותר וחייבים לספק להם את מה שמתאים להם.

קייטרינג ייחודי יותר מהאולם

הבחירה בקייטרינג במקום שירותי המטבח של האולם נובעת גם מכך שאולי מצאתם קייטרינג של מישהו שמציע אוכל ייחודי יותר שמדבר אליכם ואתם מעוניינים שיהיה זה שיאכיל את האורחים. במקרים כאלה קייטרינג זה יהיה באמת הרבה יורת אטרקטיבי לכם וכאדי לנסות אותו במקום זה של בעל האולם, אם הוא מגוון יותר, מציע אוכל לטבעונים שהוא לא נדוש מדי, אם התפריט לו יצירתי ואם באופן כללי הכיוון שלו מדבר אליכם יותר.

דוכני מזון

אחת ההעדפות הקלאסיות של עורכי חתונות היא להזמין דוכני מזון, במיוחד לשלב קבלת הפנים שלפני החופה. זה יכול להיות גם במקום הארוחה עצמה שמוגשת לשולחנות אם יש מספיק דוכני מזון שמתאימים לכך, וזה יכול להיות רק כגימיק נחמד כמו על האש, טאבון, גלידות ושייקים וסלטים שונים. במקרים כאלה מדובר גם בהצגה שלמה של בישול והכנה מול האורחים, מה שמוסיף עניין וטעם.

food delivery jerusalem

שקועים בעבודה ולא יכולים לצאת לאכול צהריים? הגעתם הביתה מאוחר ואין לכם כוח להכין אוכל? יושבים עם חברים ורוצים לפרגן לעצמכם ארוחה טובה? אתם לא צריכים לעשות הרבה, מספיק שתרימו את הטלפון למסעדה ותעשו משלוח אוכל.

אם עד שנות השמוניםתשעים, משלוחי אוכל לא היו דבר אופייני בישראל, הרי שמאז, תרבות צריכת המזון בישראל השתנתה מקצה לקצה. שינויים חברתיים וכלכליים הביאו לכך, שיותר ויותר אנשים מחפשים את האפשרות של משלוחי אוכל הביתה, יותר ויותר מסעדות ובתי קפה מציעים אפשרות שכזו. עם השנים הצטרפו אליהם גם חברות קייטרינג ובתי עסק שכל מטרתם היא להכין ארוחות אשר מיועדות למשלוחים. במקרים מסוימים מדובר על עסקים אשר מציעים ללקוחות שלהם אפשרות להזמין ארוחות שלמות, בין אם זה ארוחות צהריים, ערב או אפילו ארוחות שבת.

לצד מסעדות ובתי קפה אשר מציעים תפריטים שמבוססים על המטבח הישראלי או מטבח שמותאם לטעם הישראלי, הרי שישנן מסעדות ובתי קפה שמתאימים את עצמם גם למגזרים אחרים, למשל, אמריקאים יהודיים שחיים בארץ ורגילים למטבח האמריקאי. דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים למצוא בירושלים, כשחברת ג'רוזלם דלייטס, מציעה שירות משלוחים (food delivery jerusalem) לאמריקאים יהודים שחיים בעיר, ומעוניינים באוכל יהודי או באוכל אמריקאי (כשר), כפי שהם נהגו לאכול בארצות הברית.

כיצד שירות משלוחים לאוכל עובד בירושלים?

ירושלים, כידוע, היא העיר הגדולה בישראל, מרכז עסקים וממשלתי הגדול במדינה. בעיר אפשר למצוא לא מעט מסעדות ובתי קפה אשר עורכים שירותי משלוחים, לצד רשתות מזון מהיר שמציעות אפשרויות למשלוחי מזון על פי התפריטים שלהן.

לצד מסעדות ובתי קפה אלו, אפשר למצוא גם מקומות אשר מכינים אוכל במסגרת שירותי קייטרינג ושירותי ארוחות לשבת אשר מציעים משלוחים לכל מקום בעיר. מרבית המקומות הם כשרים ועל כן המשלוחים פעילים עד לכניסת השבת ביום שישי. המשלוחים כוללים מזון כשר או גלאט כשר על פי הרבנות או על פי בד"צים שונים.

כל מי שמעוניין במשלוח אוכל כזה או אחר, כל מה שעליו לעשות זה להרים טלפון או ליצור קשר עם המקום דרך אתר אינטרנט, וכך הוא יכול לבצע הזמנה בצורה פשוטה. כפי שציינו, אחת החברות המובילות בעיר לביצוע משלוחים היא ג'רוזלם דלייטס שמציעה תפריט עשיר ומגוון.

עדיין אין לכם מעשנת בשר? על חוויה כזו לא כדאי לוותר

אם גם לכם יש בית עם גינה גדולה ואתם אוהבים לארח את החברים הכי טובים שלכם מידי פעם, או אולי את בני המשפחה, אתם צריכים תנאים מתאימים לכך. לכן כדאי לכם לבדוק את האפשרות של קניית מעשנת בשר כי אין חוויה טובה יותר מזה. מעשנת בשר מאפשרת לכם לקחת כל נתח בשר שתרצו, לעשן אותו ולהגיע לטעמים שאחרת המטבח שלכם לא יגיע אליו, אז למה לחשוב פעמיים? בשר מעושנים יכול להפוך כל ארוחה לחגיגה יוצאת דופן ואתם תראו שהאורחים שלכם תמיד יתלהבו מכך מאוד ותקבלו לא מעט מחמאות על העניין.

איך לבחור את המעשנת המתאימה לכם?

אם יש משהו שאתם יכולים להיות בטוחים לגביו זה שיש היום סוגים רבים של מעשנות, מה שאומר שהבחירה במוצר הטוב ביותר לא תהיה קלה. מה אתם באמת יודעים על המוצרים האלה ואיך בוחרים ביניהם? יש כמה אלמנטים שיוכלו לעזור לכם לבחור את מעשנת הבשר הכי טובה שיש והם:

 1. המחיר
 2. ההמלצות של המומחים בתחום
 3. חוות הדעת של מי שכבר קנה מוצר כזה
 4. הנתונים הפיזיים של המעשנות השונות

בנוסף לכך, כדאי גם לברר איזו חברה ייצרה את המעשנת שאתם עומדים לקנות והאם גם תוכלו לקבל אותה עם אחריות לכמה חודשים או שנים. מדובר אומנם על מוצר לא זול אך בהחלט שווה להשקיע בו כי זה ישנה את החוויה שלכם כאשר אתם מארחים אנשים לארוחות מפוארות בביתכם.

האם כדאי לקנות מעשנת בשר אונליין?

זה לא סוד שבעידן שבו אנחנו חיים כולם קונים כמעט הכול באינטרנט וזה בהחלט משהו ששווה לכם לבדוק. כאשר קונים מוצרים שונים באינטרנט אפשר לחסוך לא מעט כסף, אז למה שתתעקשו לשלם יותר? מעבר לשאלת המחיר, הקניה באינטרנט גם יכולה להיות הרבה יותר נוחה כי אתם יכולים לבצע את הרכישה בכל שעה ביממה. מה שכן, כמובן שאתם צריכים לבדוק שאתם בוחרים בדיוק את המוצר הרצוי וכי אתם קונים רק אתר מאובטח. הקניות אונליין הפכו ללהיט גדול גם כאשר מדברים על מעשנות בשר כך ששווה לכם לבדוק את האפשרות הזאת לעומק.