אסטמה של העור

אסטמה של העור

אחת המחלות המוכרות בתחום העור שנחשבות למחלות שהן כרוניות היא מחלה שגורמת מגיל צעיר לגירוי חזק בעור, גירוד, נגעים וזיהום, דבר שקשה להתנהל עמו בחיי היום יום , מחלה זו היא אסטמה של העור והיא שכיחה בגיל הילדות. מחלה זו פוגעת ב- 10-20% מהילדים והיא פורצת לפני שהילדים מגיעים לגיל 5. השכיחות באוכלוסייה של פגיעה ממחלה זו היא של 6% והרבה מהחלולים אפילו אינם מאובחנים. ההערכה בישראל היא שישנם כ-400,000 החולים במחלת עור כרונית זו שהיא די נפוצה ומוכרת.  בשנים האחרונות, ישנה אף עלייה בחולים במחלה זו ורופאים סבורים כי מדובר על השינויים באקלים, באורח החיים ואף באיכות הסביבה שגרמו לעלייה בקרב חולים באסטמה של עור.

 

סימפטומים לא נעימים ובקלה על מחלת האסטמה של העור

 

מחלה זו שנקראת אסטמה של העור, גורמת לגירוי חזק, גירוד וגרימה לנגעים עמוקים בעור. ניתן למצוא אזורים שבהם עשויים להופיע נגעים בגלל הגירוד כגון: הלחיים, העפעפיים, איזור קפלים כמו הידיים, בירכיים, מרפקים ואפילו בבית השחי. הגירוד עשוי היות בלתי נסבל ועל מנת למנוע את הגירוד יש למנוע את הגירוי באמצעות תרופות כגון סטרואידים ומשחות שמכילות סטרואידים או חומרים אנטי דלקתיים ומרגיעים. משחה שומנית ודאגה ללחות קבועה של העור, יקלו על התסמינים שמקשים בחיי היום יום. הגירוד נוטה להחמיר בשעות הלילה ולכן, יש להקפיד על שטיפת האזור בסבון היפו אלרגני שניתן לרכוש בבית טבע וכן, משחה עם חומרים מרגיעים המיועדת למחלה זו של העור.

טיפול אלטרנטיבי לאסטמה של העור

ניתן למצוא טיפולים יעילים מאוד למחלה כרונית כמו אסטמה של העור. המשחות, הסבונים שניתן לעשות בהם שימוש, הפכו להיות כה יעילים עד כי ההתקפים אינם תכופים והחולה יכול להירגע לתקופה ארוכה ולא לחוות גירוי, גירוד ונגעים בעור. ישנם חומרים מסוימים שהם שונים לכל חולה וחולה במחלה זו, אך עם הזמן החולים לומדים להכיר מה גרם להם לגירוי, אם למשל סבון, קרם, שמפו, בושם, בד מסוים וכדומה. גם מתח נפשי גבוה, עשוי לגרום להתפרצות של המחלה ולכן יש כאלה שמסתייעים בטיפול פסיכולוגי שאף הוא מסייע להורדה בהתקפים של המחלה.