מעשנת בשר

טיפים לבחירת מעשנות בשר

יישון בשר הפך לטרנד קולינארי בשנים האחרונות ולא בכדי: טעם של בשר מעושן, עוף או אפילו של דג מעושן – הוא טעם נפלא שמחזיר את הסועד למקומות ראשוניים, לימים שבהם הבשר והדגים היו נעשים ביערות על ידי מומחי בשר או האדם הקדמון, ובעצם אל ימים בהם בשר היה מוצר איכותי שטעמו משובח.

קצת אודות הדרך לישן בשר

יישון הבשר נעשה כמובן על ידי מעשנות בשר איכותיות מדגמים נבחרים, כאשר על המעשנת להיות מתאימה לצרכים שלכם, לשטח שיש לכם לעישון הבשר וכזאת שתשביח את הטעמים של הבשר ותעשה זאת בקלות.

קווים לדמותה של מעשת הבשר

אם תהיתם לגבי מעשנת בשר והרכבה חשוב שתדעו כי מעשנת בשר היא כלי קולינארי שמחולק לתאים, כאשר התא התחתון מיועד לבעירה והתא העליון נועד לעישון הבשר. פעולת המעשנת מתבצעת כאשר האוויר והעשן בוקעים מהתא התחתון מבשלים את נתחי הבשר, העוף והדג. בשל העישון מתקבל טעם משובח ועמוק של הנתח המעושן.

טיפים לבחירת מעשנת

כעת שאתם כבר עם ריר על השפתיים וסכין בין השיניים, חשוב שתדעו כיצד בוחרים מעשנת בשר טובה:

דגם איכותי – כדי למצוא מעשנת טובה חשוב לבצע סקירה של דגמי המעשנת ולבחור מעשנת בשר איכותית ופרקטית. מעשנת כזאת היא לאו דווקא היקירה ביותר, אלא המתאימה ביותר לצרכים שלכם וזאת שנחשבת מוצלחת. לכן כדאי לבדוק אודות מעשנות שונות ולחקור מעט לפני הקנייה.

הפעלת המעשנת – כשאתם בוחרים מעשנת בחרו כזאת שתצליחו לתפעל בקלות, שימו לב כי אתם יכולים לעשן בה בשר בצורה בטיחותית, ולשלוט על רמת הבעירה. עוד חשוב לבדוק כי ניתן לשלוף בקלות את הבשר מהמשענת.

מבנה המעשנת – חשוב לשים לב למפרט המעשנת ולמבנה שלה. בדקו כי המעשנת מכילה פתחים משני צדדיה שעוזרים לבשל בה, וכי המעשנת בעלת דלת חזיתית ששומרת על החום.

ניקוזים ופליטת עשן – וודאו כי במעשנת ישנה החלפת עשן בצורה מעגלית שמאפשרת עישון אחיד של כל הנתחים שתשימו בה. בנוסף חשוב להקפיד כי במעשנת יהיה פתח ניקוז יעיל שאינו פוגע בסביבה.

לסיכום, כדי לבחור מעשנת חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע המומחים בתחום, ולוודא כי אתם בוחרים את המעשנת הטובה ביותר עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *