מטחנת בשר

 

אם אתם בעסקי המסעדנות והמזון, בין יש לכם שירותי קייטרינג, מנהלים את המטבח בבית מלון או במתחם אחר המספק כמויות אוכל גדולות, מתפעלים מסעדה או שיש לכם אטליז, אתם באופן טבעי מחפשים תמיד דרכים להתחדש מבחינת היכולות שלכם, וכמובן רוצים להתייעל, לחסוך זמן ולא להיתקע עם שאריות מזון מיותרות. אחת מאותן דרכים שיעזרו לכם להשיג את המטרה שלכם, היא שימוש במטחנת בשר. אבל כמו בכל כלי אחר שיש במטבח שלכם, גם מטחנת בשר צריך לדעת לבחור שכן לא חסרים בשוק דגמים לא איכותיים, שיכולים לגרום לכם לתסכול רב.

מה ההשלכות לשימוש במטחנת בשר לא איכותית?

נניח ואתם קצבייה. יום שישי, שעת הלחץ, למזלכם משתרך תור ארוך של אנשים שרוצים לקנות לשבת את הבשר המשובח שלכם. הלקוח הראשון קיבל את הכמות שהוא ביקש, גם השני וזה שבא אחריו, אך לפתע, מטחנת הבשר שאתם עובדים איתה מתחילה לעשות בעיות, אתם מנסים לסדר אותה תוך כדי תנועה, אך היא מסרבת לשתף פעולה.knife-2238539__340[1]

בשיא הלחץ, המטחנה קורסת. מעבר לתסכול הרב שיצטבר אצלכם מחוסר היכולת לתפקד ולספק לצרכנים את מה שהם רוצים, אתם עלולים להסתכן באובדן לקוחות שכמובן יוביל לאובדן הכנסות, וזה דווקא ביום הכי רווחי בשבוע. ואם זה לא מספיק, אז יום שיש הוא כמובן יום קצר, והסיכוי שתמצאו מישהו שיבוא לסדר לכם את המטחנה בזה הרגע שואף לאפס. תצטרכו לחכות לתחילת שבוע הבא.

על מה צריך צריך לשים דגש שקונים מטחנת בשר?

קודם כל וודאו כי אתם רוכשים את המטחנה שלכם ממקום אמין ומוכר. וודאו כי האנשים שמוכרים לכם את המטחנה באמת מבינים את הצורך שלכם, ולא מנסים לדחוף לכם את המוצר הראשון שיש להם במלאי. התייעצו, והבינו מהם מה באמת יתאים לכם על פי תנאי העבודה שלכם והחלל בו המטחנה צריכה לעמוד. בנוסף לכך וודאו כי לאחר הרכישה יש לכם אמא ואבא, ושהחברה תספק לכם את כל המענה שאתם צריכים במידה ויהיה תקלות.

מטחנת בשר שעובדת ביעילות תשפר באופן משמעותי את הפעילות השוטפת שלכם. אל תתפשרו על דגמים שיגרמו לכם לכאבי ראש מיותרים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *