תוסף תזונה

קו אנזים Q10

בשנים האחרונות זוכים תוספי Q10 לפופולאריות רבה, וצריכה שלהם נחשבת לאופנה בקרב ה"מבינים" בבריאות. למה? על כך בכתבה הבאה!

Q10

מחקרים מוכיחים ש  Q10הוא אחת ההפתעות הגדולות של ימינו, בכל הנוגע לטיפול בבעיות לב שונות, כמו אי ספיקת לב, תעוקת לב, יתר לחץ דם, הפרעות קצב, ובעיות לב נוספות. למעשה, Q10קיים בגופו של כל אחד מאתנו, וניתן לצרוך אותו ממזונות כמו תרד, מקרל, סלמון, סרדינים, אגוזים, אנשובי וברוקולי. משום שהזמינות הביולוגית של התוסף אינה גבוהה, במקרה שתהיו מעוניינים ליצור השפעה רפואית בעלת משמעות של Q10, יהיה עליכם לצרוך מינון גבוה יותר שלו, בעזרת תוסף חיצוני.

למה Q10?

אז למה כולם מתלהבים לאחרונה מ Q10? קודם כל, Q10 הוא נוגד חמצון עוצמתי שמועיל לייצור מוגבר של אנרגיה ומרחיק את ההזדקנות. זו כבר סיבה טובה לכך שרבים שהגיעו לגיל הזהב בחרו ב Q10, כאמצעי שיסייע להם להישאר צעירים. מעבר לכך, Q10 משמש כאמצעי ריפוי יעיל למחלות רבות, כמו יתר לחץ דם, מחלות לב, סוכרת, מחלות חניכיים, הפרעות נוירולוגיות שונות, ועוד.

הסובלים ממחלות אלו נעזרים ב Q10 כאמצעי ריפוי והקלה רב עוצמה. ואופן כללי, רבים בוחרים לצרוך Q10 ללא בעיה בריאותית ספציפית, וזאת במטרה להגביר את רמת ה Q10 בגוף. חסר ב Q10 מתרחש, בדרך כלל, לאחר גיל 35, ובלי קשר לגיל, חסר ביסודות חשובים אחרים שקשורים ב Q10, תזונה לקויה, מחלות כרוניות שונות ולחץ, עלולים אף הם להפחית את רמות ה Q10 בגוף. מכירים מישהו שלא סובל מתזונה לקויה? אני, כמעט ולא… לכן, כדאי שתבדקו אם אתם זקוקים לתוספת Q10. אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון למחלות לב, ההמלצה לצריכת Q10 כחלק מתוכנית טיפול כוללת, הינה גורפת.

 

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *