שולחנות קפה – יותר מרעיון של תוכנית טלוויזיה

 

בשנות התשעים, באחת מתוכניות הטלוויזיה האהובות של אותה תקופה, אחת הדמויות הציעה ליצור שולחן קפה מספר. הרעיון לא תפס, לא בתוכנית ולא במציאות, אך אנחנו כן יכולים למצוא כיום בתים רבים בהם יש שולחנות קפה. מדובר על שולחן שנהוג להציב, בדרך כלל, בסלון הבית ומטרתו להניח עליו את פסלי הקפה והכיבוד לאירוח.

שולחנות קפה, להבדיל משולחן רגיל שמוצב בסלון, הוא שולחן קטן יחסית, מעוצב בצורות שונות ומרשימות, אשר יכול לעמוד במשך זמן לצורך קישוט והשימוש בו יתבצע רק כאשר יגיעו אורחים ויהיה צורך להביא להם כיבוד. יש לומר, שלא רק בסלון נהוג להציב שולחן קפה אלא גם בחדרים נוספים, למשל בחדר עבודה, חדר ישיבות, משרדים ועוד.

לפני שנציג מספר מאפיינים ודוגמאות של שולחנות קפה, חשוב להבהיר, השולחן לא אמור לתפוס שטח נרחב, אם שולחן בסלון יכול להיות בגודל של מטר עד שני מטר, הרי שולחן אוכל לא אמור להיות יותר מעשרות סנטימטרים בודדים. בסיכומו של דבר, הוא אמור להיות מרבית הזמן בפינת החדר, לעיתים אפילו ללא שימוש, ולכן אם הוא יהיה גדול מדי, אז הוא יתפוס שטח לחינם.

מאפיינים של שולחנות קפה

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות ומאפיינים שונים של שולחנות קפה. כאמור, המאפיין הבולט של השולחן הוא שאיננו גדול, הוא לא תופס שטח נרחב. לעיתים מדובר בשולחן עם ארבע רגליים, עם שני רגליים וכן במקרים רבים, מאחר ולא מדובר בשולחן ארוך אז הוא יכול לכלול גם רק רגל אחת. במקרים מסוימים, הרגליים יכללו גלגלים שיאפשרו לנייד את השולחן ממקום למקום.

מבנה פלטת השולחן יכול להיות מרובע, מלבני ועגול, כמובן שגודל הפלטה והמבנה שלה, יקבע גם את המספר הרגליים של השולחן. בפלטות עגולות למשל, אנחנו נמצא רגל אחת, לעומת זאת בפלטות מרובעות או מלבניות אנחנו נמצא בין ארבע לשני רגליים.

מרבית שולחנות הקפה מגיעים בסוגי עץ שונים, החל מעץ מלא מה שהופך את השולחן ליוקרתי ומרשים, אך מנגד אנחנו יכולים למצוא גם שולחנות קפה מעץ סיבית, סנדוויץ' וכן MDF שנחשבים פחות טובים. מי שמעדיף שולחנות קפה מחומרים אחרים, יכול למצוא שולחנות מתכת, אלומיניום וכן שולחנות פלסטיק איכותיים ומעוצבים בשלל צבעים.

לגבי שאלת העיצוב, כמו שאמרנו, בחלק גדול מהזמן שולחן קפה איננו נמצא כלל בשימוש, לכן אם אנחנו בוחרים לרכוש שולחן כזה, עלינו להתייחס לשאלה, כיצד הוא יהיה מעוצב על מנת שיתאים לעיצוב הכללי של החלל בו הוא מוצב. אנחנו יכולים למצוא שולחנות בעיצובים שונים, הן בצורה הכללית והן במאפיינים של הרגליים שלו. כל שולחן שנבחר, ישפיע ברמה כזו או אחרת על העיצוב של החלל בו הוא נמצא, ולכן חשוב שנשים לב לפרטים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *