אגרנות כפייתית

כיצד מתמודדים עם תופעת האגרנות הכפייתית?

ישנן מספר דרכים המיועדות למטרות התמודדות עם תופעת האגרנות הכפייתית. דרכים אלו משלבות בתוכן: דרכי טיפול מקצועיים לצד דרכי טיפול חברתיים וסביבתיים. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את דרכי הטיפול הנפוצות ביותר לבעיה.

אגרנות כפייתית הטיפול מקצועי

כיום, בניגוד לעבר, תופעת האגרנות הכפייתית, זוכה לחשיפה הציבורית לה היא ראויה, וזאת לנוכח מימדי התופעה ההולכים ומתרחבים לכל חתכי האוכלוסייה. הטיפול המקצועי בתופעה משלב בין קבוצות תמיכה המתקיימות בכל רחבי הארץ לבין טיפול פרטני אצל פסיכולוג המתמחה ב- OCD -obsessive compulsive disorder  (הפרעה טורדנית כפייתית).

אגרנות כפייתית- הטיפול החברתי סביבתי

רוב האנשים הסובלים מתופעת האגרנות הכפייתית נמנעים מיצירת קשרים אישיים ובינאישיים, ובחלק גדול מהמקרים הם בוחרים (במודע) לנתק מגע וקשר גם מסביבתם הקרובה ביותר (בני משפחה מדרגה ראשונה, חברים קרובים וכו). הניתוק מתבצע לרוב עקב תחושות אשמה ו/או פחד המלווים את האגרן הכפייתי, ולכן, אחת מדרכי הטיפול בבעיה וההתמודדות עימה, מתחילה בהבעת אמפתיה מצד סביבתו הקרובה של האגרן למצבו האישי והנפשי.

מחקרים שונים בתחום הוכיחו כי יצירת קשר עקבי ורציף עם האגרן יכולים לסייע בידיו להתמודד עם הבעיה ואף לפנות (באופן עצמאי) לטיפול האישי הניתן על ידי אנשי מקצוע.

אגרנות כפייתית- מתי מומלץ להתערב בחייו של האגרן?

אגרן כפייתי הפועל באופן אובססיבי למטרות איסוף ואגירה של פריטי תכולה שונים ומשונים ואחסונם בשטח ביתו, מוביל לכך שסביבת מגוריו הופכת להיות מסוכנת ורווית תחלואים ומפגעים. בשלב זה, מומלץ לפנות לנותני שירות מקצועיים העוסקים ומתמחים בהליכי פינוי דירות אגרנות. נותני שירות אלו יוכלו לייעץ לכם בכל הנוגע לאופן ההליך ואף לבצע עבורכם את הליכי הפינוי על הצד המהיר, המקצועי והיסודי ביותר.

יחד עם זאת, חשוב להבהיר ולציין שהליך הפינוי יכול להתבצע אך ורק לאחר מתן הסכמתו של האגרן לצורך כך, או לחילופין, באמצעות צו פינוי המונפק על ידי הרשויות והגורמים הרלוונטיים. הליך הפינוי המקצועי איננו מהווה תחליף לאחד מדרכי הטיפול המקצועיים המוצעים לכם על ידי אנשי מקצוע מעולם הפסיכולוגיה או על ידי גורמי הרווחה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *