טיפים להקמת גינה

טיפים להקמת גינה

גרים בדירת קרקע ורוצים להוסיף קצת ירוק ובעיקר ניחוחות נעימים לסביבה הקרובה אליכם? אם כן, הזמן להקים גינה, כזו הכוללת את כל מה שחלמתם עליו: עצים ופרחים ססגוניים, פסלים קטנים אולי שמשתלבים נהדרים לצד הצמחייה והפתעות נוספות. איך עושים את זה, אתם שואלים? הנה כמה טיפים להקמת גינה שיעזרו לכם במשימה:

  1. הגדירו תחילה את הצרכים שלכם– הליך הקמת הגינות הוא מורכב, חשוב שתגדירו תחילה את הצרכים שלכם. האם אתם מעוניינים בגינה כדי שאתם ובני משפחתכם וגם האורחים שמבקרים אתכם תוכלו ליהנות יחד בה, לשבת בחוץ ולבלות בנעימים? אולי אתם רוצים גינת יקר, כדי שתוכלו לגדל ירקות לסלט שאתם כל כך אוהבים? אולי אתם רוצים גינה שתקשט את הבית שלכם ואת הסביבה הקרובה ותוסיף לא מעט לאווירה? כך או כך, ככל שתגדירו את הצרכים שלכם בצורה מדויקת יותר, תהליך התכנון וגם ההקמה יהיה מוצלח יותר.
  2. תכננו את שלד הגינה– עכשיו, אחרי שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים, כלומר – מה הם הצרכים שלכם, מגיע שלב התכנון הראשון: תכנון שלד הגינה. בשלב הזה אתם צריכים לקבוע כיצד תהיה הגינה שלכם בנויה. מה היא תכלול ומה יופיע בכל אזור שלה. היכן תשתלו את העצים, שצפויים לצמוח לגובה, היכן תשתלו את הפרחים הססגוניים, היכן תניחו את האבנים ואת החיפויים השונים ואולי גם את הפסלים הקטנים, שמטרתם לקשט את הגינה.
  3. איזו צמחיה לבחור– מדובר באחד השלבים המאתגרים בהקמת גינה. בשלב הזה אתם צריכים להחליט איזו צמחיה לשתול. כשאתם בוחרים את הצמחייה, מומלץ לכם להיעזר בבעלי מקצוע, המתמחים בכך. להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע, המציע שירותי הקמת גינה או בפנייה ישירה למשתלה. ישנם סוגים שונים של צמחיה: צמחי נוי, צמחי כיסוי, מטפסים, שיחים וגם צמחי ראווה. לכל צמח מטרה אחרת. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון גם את העונות בשנה ולבחור בהתאם את סוג הצמחייה.
  4. שילוב מערכת השקיה– מומלץ לשלב בגינה מערכת השקיה איכותית. מערכת השקיה אוטומטית, שכוללת גם דישון. כזו שתספק לצמחיה שבגינה את כמות המים הנדרשת לה וגם את כמות הדישון ומבלי שתצטרכו לעשות דבר. שימוש במערכת השקיה כזו תחסוך לכם כסף, המים לא יתבזבזו והצמחים יקבלו את כמות המים והדישון המדויקת ביותר. ללא דישון הצמחים שלכם לא יגדלו וכמות גדולה מדי של מים יכולה להזיק לכם. הדבר נמנע בעזרת מערכת השקיה איכותית, שאותה מתקינים בגינה.
  5. פתרונות הצללה– אם הגינה שלכם חשופה לשמש ואתם רוצים לנצל אותה לטובת פינת ישיבה, אל תשכחו לשלב פתרונות הצללה שיגנו עליכם מפני השמש החזקה. זכרו שבמידה ויש תחת ההצללה גם צמחיה, היא תהיה זקוקה לכמות נמוכה יחסית של מים במהלך השנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *