מסעדת שף בתל אביב

לאכול במסעדת שף בתל אביב

חוויה מכוננת היא חוויה שנשארת איתנו שנים קדימה, חוויה שהופכת לעוגן בחיים שלנו, עוגן לרגע, לסיטואציה, למצב מסוים – לטוב או לרע. כשארוחה מגיעה לרמה בה היא מייצרת עוגן שכזה בתודעה שלנו, אנו יכולים לדעת כי אנחנו נמצאים במסעדת שף.

בתל אביב לא מעט מסעדות, אך מעטות יכולות להתהדר בכובע "מסעדת שף". התל-אביבים מכירים את כולן, ומצביעים עם הבטן והמזלגות, או במקרה של מסעדות שף יפניות, עם מקלות האכילה המסורתיות. רוב המסעדות הנפתחות בתל אביב נסגרות בתוך שנה מים הפתיחה. מסעדות שף אינן שונות, אך אלו שמביאות ערך מוסף ומטבח משובח וייחודי כמו מסעדה יפנית המציעה מפגש פנים מול פנים עם מאסטר סושי, מומחה בינלאומי בתחומו – והיחיד בישראל, בהחלט הגיעה כדי להישאר.

מה אוכלים במסעדת שף בתל אביב?

בתפריט יפני עשיר תמצאו לא רק את המובן מאליו – סושי איכותי, אלא מגוון מנות שף יוקרתיות באיכות גבוהה ובמחיר נגיש, שילוב שהתל-אביבים אוהבים במיוחד, מה שאומר שכדאי להזמין שולחן מראש גם באמצע השבוע, בייחוד בשעות העומס.

בעוד שסושיות רבות מעסיקות תאלנדים בלבוש יפני מסורתי, הרי שרק מסעדת שף אמיתית תעסיק מאסטר בינלאומי בזירת הסושי העולמית שיעמוד בראש המטבח שלה, וייצר את המנות המסורתיות בטוויסט מקומי ישראלי ים-תיכוני שיהפוך את המסעדה למקום ייחודי, עם שיק תל אביבי אמיתי.

מסעדת שף טובה נשענת על מטבח עשיר ולא רק בידע וניסיון, אלא במגוון אדיר של מרכיבים ומוצרים טריים שהופכים כל מנה לחגיגה של טעמים, וסימן ההיכר הינם קולות הצקצוק העולים מן השולחנות מזכירים את מסעדות הסושי שתמצאו בטוקיו עצמה.

נגיעה בתפריט

לא ניתן להביא תפריט עשיר של מסעדת שף במלואו, מה גם שמסעדות אלו, מעבר למנות הדגל, משנות את התפריט בהתאם לסחורה שבעונה. תל אביב עשירה במסעדות ותפריטים, אך מעטות מתקרבות לעושר שתמצאו במטבחי השפים הקפדנים שמציעים שפע רב והתאמה של מנות לכל סועד וסועדת.

מנה עסקית לצהרי היום תאפשר לכם להכיר את העושר של המטבח היפני במחיר שווה לכל נפש, עם מנות פתיחה מסורתיות ואהובות כמו חמוצים יפניים, מרק מיסו או אגדשי טופו, מנות ראשונות יפניות כמוסלט אצות\סשימי טונה, מרק שרימפס, טטאקי פילה בקר, סביצ'ה סלמון ואחרות, ומנה עיקרית עשירה ממגוון המנות האינסופי של המטבח היפני המסורתי, וחוויה בלתי נשכחת במסעדת שף בתל אביב פינת טוקיו.