אימוני שחייה

אימוני שחייה ותזונה

אימוני שחייה הם פעילות כיפית התורמת רבות לכושר הגופני שלכם. ניתן לבצע אימוני שחייה לפי סגנונות שחייה שונים ורמות קושי משנות. גם שחיינים מתחילים וגם שחיינים מתקדמים ומנוסים יכולים להפיק תועלת מאימוני שחייה, פשוט צריך להתאים את הרמה ליכולות של כל אחד. מי שלמד שחייה יכול להתאמן בברכה או בים בעצמו. אך מי שרוצה לשפר את כישורי השחייה שלו מומלץ עבורו לעשות אימוני שחייה יחדיו עם מדריך. בבית ספר לשחייה ניתן להירשם לקבוצות אימון ולשחות תחת השגחה של מדריך. אימויני שחייה הם אינם שיעורי שחייה המלמדים אתכם הכל מהבסיס, אלא הזדמנות לשפר את כישורי השחייה הקיימים על מנת להשיג תוצאות טובות יותר.

אימוני שחייה מפעילים הרבה קבוצות שרירים וגם שורפים לא מעט קלוריות. בהחלט עיסוק קבוע באימוני שחייה יכול לסייע לכם לרדת במשקל, אך כמובן שצריך לשים דגש גם על נושא התזונה. שחייה שונה מפעילות ספורטיביות אחרות מכיוון שהיא מתקיימת בתוך המים; המים הם אינם סביבתו הטבעית של האדם, תנאי כוח המשיכה בה מורגשים אחרת ולכן גוף האדם מתנהג אחרת במים מבחינת חילופי החומרים ושריפת הקלוריות. לכן ברור שחשוב לשים דגשים שונים בכל הנוגע לתזונה לפני ואחרי אימוני שחייה. קחו למשל את נושא השתייה, במהלך הפעילות הגופנית גופנו מאבד נוזלים אך בגלל השהייה במים איננו מרגישים זאת ולפעמים פשוט שוכחים לשתות.

מבחינת התזונה, ראשית כל הדבר הבסיסי ביותר שרובנו מודעים אליו הוא שאין להכביד על הקיבה בטרם האימון. קיבה מלאה מורגשת היטב בתוך המים, תוסיפו לזה את המאמץ הגופני ותקבלו חוסר נוחות גדול. צריכת חלבונים שמקורם בבשר מומלצת כארבע שעות לפני האימון, אך בשעות שלפני האימון יש להימנע מבשר המתעכל לאט ולצרוך פחמימות.

לאחר אימוני שחייה כאשר מרגישים תחושת רעב באופן מיידי מומלץ לצרוך פרות או חטיפי אנרגיה, אין צורך להגזים פרי אחד מספיק. חכו כחצי שעה לפני צריכת החלבונים אך אל תוותרו עליהם. חצי שעה לאחר תום האימון תוכלו לאכול שילוב של חלבונים עם פחמימות.

לסיום, עוד דבר שמומלץ להימנע ממנו לפני אימוני שחייה הוא שתייה של משקאות מוגזים אשר יוצרים תחושה לא טובה בקיבה ואף עלולים להקשות על הנשימה.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

מקררים למטבח המוסדי
כללי
shay

מקררים למטבח המוסדי

כאשר מדובר על המטבח המוסדי, אחד הדברים החשובים ביותר שהוא צריך בו הם המקררים הנדרשים לצורך קירור איכותי של מוצרי מזון. מקררים למטבח מוסדי הם

קרא עוד »

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​