הדברת מסעדות

הדברת מסעדות

בזמן האחרון מתקיימות יותר ויותר ביקורות של משרד הבריאות במסעדות ברחבי הארץ. חלק מהביקורות מתועדות על ידי ערוצי החדשות השונים, וחלק מהביקורות שלא עולות יפה, מסתיימות בהשמדה של סחורה יקרה, אי מתן אישורים ולעיתים גם סגירה של מסעדות.

מלבד החשש מהביקורת, בעלי מסעדה שרוצים להחזיק עסק משגשג ואיכותי, חייבים בהדברת מסעדות באופן שוטף כדי למנוע אי נעימויות עם לקוחות ולהגיש רק אוכל נקי.

אז אילו סוגי הדברה מתאימים למסעדות? כל כמה זמן יש לבצע הדברה, וכיצד ננהל מסעדה נקייה ממזיקים. התשובות בהמשך.

כל כמה זמן צריך להדביר מסעדות

מסעדה שלא כמו כל חלל רגיל או בית, זקוקה להדברה על בסיס חודשי ואפילו שבועי. הסיבה להדברה תכופה היא הצורך בשמירה על המזון הרב שנמצא במקום, והסיכויים למזיקים דווקא בסביבה בה ישנו הרבה אוכל. הריחות של המוצרים היוצאים מהמזווה ומהמקררים הגדולים שנמצאים במסעדות, גורמים ליותר מזיקים להגיע למקום.

אילו סוגי מזיקים ובעלי חיים נמצאים במסעדות

חולדות, עכברים, תולעים, חרקים ותיקנים – כולם עלולים להגיע אל המטבח והם נמצאים בסביבת המסעדות. גם חתולים רבים ישנם במקום, אך כאשר הם בחוץ חשוב לא לסלק אותם כי מהווים שמירה על המסעדה מפני ג'וקים וזוחלים.

כדי לבצע הדברת מסעדות בצורה יעילה מסעדות, חשב לשים דגש על בדיקה מקיפה אחר עכברים וחולדות, ובמידה והם נמצאים – חשוב מיד ללכוד אותם על ידי לוכד חולדות ועכברים. בנוסף יש לבצע הדברה כללית נגד ג'וקים וחרקים ולמנוע עש או פרפרים שונים במקום. ההדברה התכופה נעשית כטיפול מונע ששומר את המסעדה והאוכל ממזיקים.

כיצד ניתן למנוע מזיקים במסעדה

על מנת לשמור על המסעדה ועל האוכל נקי ממזיקים, חשוב לשמור על מטבח נקי ללא רבב שמנוקה כל יום עם הוראות ניקיון ברורות. חשוב לא להשאיר אוכל פתוח ומקררים פתוחים כמו גם ארונות אחסון, ויש לשמור על ניקיון גם באזור השולחנות, ברצפה, בחזית, מאחורי המסעדה ובבר.

כאשר אתם פונים לניקיון המטבח יש לדאוג כי הכיורים נקיים והניקוזים בעלי רשתות ניקוז, כי אין ביובים פתוחים, הכלים מבריקים כמו גם התנורים.

העבודה עליה לעשות עם חומרים ניקוי מתאימים ועם חומרי ניקוי לרצפות ולמשטחים שבהם חומר דוחה חרקים. את הזבל הנערם מאחורי המסעדה חשוב לדאוג לפנות כל יום, ואם מדובר במכולות יש להיעזר בחברה מקצועית המפנה מכולות.

שימו לב!

בניקיון עם חומרים רעילים יש להשתמש במים לאחר הניקוי לסילוק רעלים מאזורים בהם עובדים עם מזון. חשוב להקפיד שהאוכל לא יגע בחומרי הניקוי.

 

 

 

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *