גריל גז

איך לבחור גריל גז?

למעלה מעשור לאחר שהחל לכבוש את ארצנו, הפך גריל הגז ממוצר ששמור למעטים בלבד, לכזה שניתן למצוא כמעט בכל גינה או חצר. ועדיין, למרות הניסיון שצבר הממנגל הישראלי הממוצע, רבים וטובים ממשיכים לעשות טעויות רבות בתהליך הרכישה. וזו בדיוק הסיבה לשמה התכנסנו – מדריך רכישה מקיף לרכישת גריל גז.

אפיון צרכי השימוש שלכם בגריל הגז

לפני הכל, ובדומה לרכישות "כבדות" אחרות, חשוב לבדוק עם עצמכם מהם הצרכים שלכם בהקשר  של הגריל. כמה אנשים הולכים ליהנות מהטעמים המשובחים שהוא יפיק? באיזו תדירות תשתמשו במכשיר הפלא? היכן צפוי להיות ממוקם הגריל? וכמובן, מהו תקציבכם לקנייה? אחרי שעניתם על שאלות אלו, ניתן לרדת לשורש המוצר.

המנוע והשלדה

נתחיל מלב המכשיר, הרכיב המשמעותי ביותר שבו – המבער. ראשית כל, רצוי לא להסתפק בשני מבערים בלבד, אלא אם המאכלים המרכזיים הצפויים להיצלות על הגריל הם נקניקיות ובצל. ארבעה מבערים יסייעו לפיזור חום מושלם ולהתמודדות נפלאה עם סוגי הבשרים הקשים יותר להכנה. שנית, סוג המבערים. הטוב ביותר – נירוסטה. אש נהדרת, בלאי נמוך. גם במבערים יצוקים תתקבל תוצאה נפלאה בזמן הצלייה, אך סכנת החלודה גבוהה יותר. מבערי פח ואינפרה אדום נחשבים לפשוטים יותר. כאלו שמוזילים עלויות, אך מקשים על שלמות התוצאות.

אחרי שעברנו על ה"מנוע" של גריל הגז, זה הזמן לעבור ל"שלדה", כלומר, לחומרים ממנו הוא עשוי. גריל איכותי הוא כזה בו ה"אמבטיה" והמשטח עשויים מיציקת אלומיניום ולא מפח. כך גם יופחת הבלאי וגם יורגש ההבדל בטעם. בסיס הגריל עשוי לרוב מנירוסטה, כאשר ככל שמספר הדגם קטן יותר, כך איכות הנירוסטה גבוהה יותר.

פיזור ועוצמת החום

אחת הבעיות במכשירי הגריל גז של לפני 7-10 שנים הייתה פיזור חום לא אחיד. ההמבורגר בצד ימין שרוף בעוד העוף משמאל עדיין מקרקר. כיום, כששיטת האבנים כמעט חלפה מן העולם, הבעיה חלפה. השיטות הקיימות היום – ברזל יצוק או משולשים (עדיפות לשיטה השנייה) – עדיפות בהרבה.

נעבור לטעות העיקרית של מרבית הרוכשים – הסתמכות על נתון ה-BTU. נתון זה, המבטא את צריכת הגז של המכשיר לסמ"ר, משפיע בעיקר על תדירות החלפת הגז. מה שהמשווקים לא מספרים לכם הוא שנתון גבוה מדי עלול להיות לרועץ ולהקשות על צלייה עדינה ומבוקרת. בכל אופן, רצוי לא לרדת מתחת ל-40 אלף BTU, ויותר חשוב – 18-20 BTU לסמ"ר.

רכישת גריל גז- אלמנטים חשובים נוספים לבדיקה

נסיים את הרשימה במספר פרמטרים העושים את ההבדל בין גריל גז טוב למצוין. ראשית, מכסה הגריל. חפשו אחד כבד ויציב (לא מתנועע בעמדה שלו); ממשיכים עם מערכת ניקוז השמנים. העניין חשוב למניעת שריפה ולתחזוקה קלה; עוברים למרחק של רשת הצלייה, שחייב להיות רחוק מספיק למניעת חריכת בשר; ונסיים בפרטים הטכניים והחשובים כמו יצרן (התרחקו מפירמה עלומת שם), יבואן (האבא והאימא שלכם במקרה של תקלות), מחיר (1,500-3,000 למרבית דגמי הביניים) והאחריות (לפחות שנתיים. ודאו כי חלקי החילוף נמצאים בישראל). קנייה נעימה!

למידע נוסף על גריל גז הכנסו

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *