מסעדות בצפון

הקשר בין כורכומין ודילול דם

אחוז גבוה מהאוכלוסיה סובלת ממחלות לב ומחלות כלי דם. כולסטרול גבוה, הצטברות של טסיות דם, שינויים פיזיולוגיים כל אלו ועוד עלולים לגרום למחלות שונות ולהוביל לאי ספיקת לב, אי סדירות בקצב הלב, טרשת עורקים ועוד.

אז מה זה בעצם דילול דם? דילול דם הוא תהליך המעכב את תהליכי קרישת הדם. יתר של קרישת הדם הינה מסוכנת ופוגעת במחזוריות החיונית של הדם ואספקתו של החמצן לתאים ולרקמות. סתימות עורקים הם דבר שכיח הנגרמות עקב אורח חיים לקוי, גנטיקה, צריכה של תרופות ועוד.

תרופות לדילול דם

קיימות בשוק התרופות תרופות נגד קרישת דם הבולמות את טסיות הדם מלהיצמד זו לזו ולגרום לקרישה של הדם. הבעיה עם אותן תרופות שהן כמובן מביאות גם להתפתחות של תופעות לוואי מסוגים שונים.

כיצד כורכומין מסייע לדלל את הדם?

רובכם וודאי שמעתם על הכורכום בתור שורש ייחודי, עוצמתי הנחשב לבעל תכונות אנטי אלרגניות, אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות. החומר אותו מכיל צמח הכורכום נקרא כורכומין. הכורכומין פועל נגד אנזים הנמצא בתוך התאים, אותו אנזים נקרא COX2.

האנזים בין השאר עלול להוביל להצמדות של טסיות הדם ולפתח תהליכים דלקתיים בגופנו. אחד מהחומרים אותו מכיל שורש הכורכום, מכונה חומצה סליצילית, זה גם אותו חומר ממנו מכילים אספירין שהיא אחת מהתרופות לדילול דם. החומצה מסייעת לבלום את פעילותו של האנזים וכך גורמת לדילולו של הדם בגופנו. היתרון שבשימוש בכורכום על פני אותן תרופות הוא שאנו מקבלים את החומר בצורתו הטבעית ואף נהנים מכל היתרונות הנוספים אותם הכורכום מציע לנו.

בנוסף לעובדה שצריכת הכורכום מסייעת בדילול הדם היא גם מאזנת את רמות הכולסטרול והטריגליצרידים בדם העלולים להוביל לקרישותו של דם. אינספור של מחקרים נעשו על שורש הכורכום ועל האיכויות שבחומר הכורכומין. נמצא כי הוא בעל הרכב עוצמתי אנטי דלקתי, מסייע לאזן את רמות לחץ הדם בגוף ובעל כמות אדירה של נוגדי חמצון היעילים במזעור תנועת של הרדיקלים החופשיים. בנוסף, לאנשים הסובלים מקרישה מוגברת של הדם, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה ורמות שומנים גבוהות מומלץ לשלב פעילות גופנית רציפה ועקבית. מחקרים מראים כי פעילות גופנית המותאמת ליכולות ולמשקל הגוף של האדם מפחיתה את הסיכויים לחלות במחלות לב בעשרות אחוזים. יחד עם זאת, תזונה נכונה, הימנעות ממשקאות אלכוהוליים וריבוי של צריכה קפאין גם הם חשובים לאיזונו של הגוף ולמזעור הסיכויים לחלות באותן מחלות לב וכלי דם המסכנות חיים.

 

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *