סכין

3 עובדות שלא ידעתם על השחזת סכינים

סכיני מטבח הינם כלי עבודה חיוני לכל בשלן ומבשלת – חובבים ומקצוענים גם יחד. על מנת לשפר את איכות העבודה במטבח חשוב לוודא שהסכינים שאיתם עובדים יהיו חדים כראוי ובמילים אחרות – מושחזים היטב.

בשורות הבאות נספר לקורא 3 עובדות חשובות ומעניינות על השחזות סכינים – מדוע זה כל כך חשוב, אילו אמצעים להשחזה ניתן למצוא ואילו מהם מבטיחים השחזה נוחה גם לחסרי ניסיון.

עובדה ראשונה – חד זה בטוח

ישנם כאלה הסבורים שסכין חד הוא מסוכן יותר מסכין שאיננו כזה. למעשה, מעבר לעובדה שרמת הסיכון קשורה לסגנון העבודה ולזהירות שנוקטים בזמן עבודת החיתוך, למעשה המציאות דווקא הפוכה. סכין חד יותר הוא דווקא בטוח יותר משום שהעבודה חלקה יותר, לא קיימת התנגדות רבה של חומרי הגלם וקיים סיכון נמוך יותר של אובדן שליטה על זווית החיתוך ותנועה לא רצויה של הסכין. עבודה מדויקת יותר, נוחה וקלה יותר משפרת, ללא ספק, את הבטיחות לאורך זמן.

עובדה שניה – פתרונות רבים להשחזה

כמעט כל אחד שמע פה ושם על שימוש שנעשה באבנים מיוחדות לצורך השחזה – אבני משחזת. כיום, הגם שניתן לעשות שימוש באבנים ייעודיות לצורך השחזת סכינים יש גם אמצעים רבים נוספים. השחזה מקצועית, במסעדות, אצל קצבים או אפילו בבית יכולה להיעשות תוך שימוש במכשירים כגון:

  • אבנים להשחזה – ישנם אבנים מסוגים שונים שיכולים להבטיח תוצאות מצוינות לבעלי ניסיון ומיומנות.
  • מוטות להשחזה מפלדה – משמשים להשחזה בעיקר בקרב אנשי מקצוע כגון בשלנים מקצועיים, קצבים, דוכני שווארמה וכן אצל משחיזים מקצועיים.
  • אמצעי השחזה מודרניים – יכולים לאפשר השחזה קלה ונוחה גם בבית.

עובדה שלישית – השחזה מושלמת לחברי ניסיון

כדאי לדעת שסוגים מסוימים של פתרונות השחזה ביתיים נותנים תוצאות לא פחות טובות גם ביחס לאבני השחזה או למוטות ההשחזה המקצועיים. פעולת ההשחזה בחלק ממכשירי ההשחזה הביתיים פשוטה כל כך עד שנרשמת הצלחה מלאה כבר מהשימוש הראשון. למרות זאת, ישנם כאלה שמעדיפים עדיין לקחת את הסכינים האהובות למשחיזים מקצועיים כדי שיבצעו עבורם את הפעולות הנדרשות וישיבו לסכינים את החדות המושלמת לכל עבודות החיתוך במטבח.

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *