בריא ורזה

חבל שלא ספרו לכם קודם: איך מרזים מהר בלי ספורט

שמתם לב שיש אנשים רזים בכל פינה בעולם הזה, בעבודה שלכם, בלימודים שלכם, ברחוב, בכבישים, בחנויות ובקניונים, הרבה אנשים רזים מסתובבים להם בעולם. כמה מהם באמת עושים ספורט ומתרגלים פעילות גופנית בצורה שמשפיעה על הגוף שלהם?

התשובה לכך היא שמספרם נמוך במיוחד, והסוד הגדול של איך מרזים מהר בלי ספורט לא נמצא בדיאטות קסם מערוץ הקניות, או ממכשירים מיוחדים שרוכשים דרך האינטרנט. הפיתרון האמיתי, היעיל, הבריא והפשוט ביותר, לפחות ברמה הטכנית, הוא על ידי תזונה נכונה ומדויקת.

איך מרזים מהר בלי ספורט? משתמשים בטבע של הגוף!

גוף האדם ידוע ביכולות המופלאות שלו לעכל ולסנתז חומרים, ולהחזיק את עצמו על-ידי שימוש באנרגיה ממקורות שונים. הגוף שלנו יודע להמיר סוכרים, חלבונים ושומנים, ולהפוך את כולם ל ATP, מטבע האנרגיה שבו אנו משתמשים כדי לבצע כל פעולה של הגוף שלנו, מנשימה, דרך עיכול, ועד לריצה והרמת משקולות.

טבעו של הגוף הוא לבחור בתהליך הפשוט ביותר אנרגטית, וכדי להפוך סוכרים לאנרגיה הוא לא צריך כמעט לפעול. מסיבה זו סוכרים גורמים להשמנה, שכן הם נותנים לנו הרבה אנרגיה בלא הוצאה של אנרגיה.

כשאנו מאפשרים לגוף שלנו לעבוד על מזונות נכונים, השאלה של איך מרזים מהר בלי ספורט הופכת למובנת מאליה – שכן הגוף שלנו מתחיל להפעיל יותר ויותר מנגנונים על פחות ופחות סוכרים, מה שגורם לשריפה מאסיבית של שומנים פשוט לצורך פעולות יומיומיות.

נכון – תזונה בלבד זה לא הכול

לסקפטיים מביניכם נותר רק לנסות, אך בכל זאת, כדי להאיץ את התהליך יש להוסיף תוספי מזון שונים, וחומרים טבעיים המעודדים שריפת שומנים, שהיא בעצם בחירתו של הגוף להפיק אנרגיה משומן.

התשובה המלאה ביותר לשאלה – "איך מרזים מהר בלי ספורט?" היא פשוט שלא עושים זאת, שכן רוב האנשים לא יצליחו לעמוד בכך. אין סיבה להרזות בצורה מהירה מדי, שכן מדובר בהרזיה לא בריאה שתוביל לרוב לעלייה מחודשת במשקל. מוטב אם כך לרדת במהירות מתונה, תוך שילוב של פעילות גופנית לא קשה במיוחד, ועם תזונה חכמה – ללא בשר, חלב, סוכרים וקמחים.

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *