מודאג

מהי אורטיקריה וכיצד מטפלים בזה?

לכל אחד מאיתנו, אפילו האנשים הבריאים ביותר, עלולה להיות תקופה שבה הבריאות לא נמצאת בשיאה. חלק מהתופעות שמהן אנחנו עלולים לסבול הן תופעות אלרגיה וגרד שונות, ואחת מהן היא תופעה שעונה לשם אורטיקריה. מדובר על מחלה של פריחה עורית שיכולה להופיע באזורים שונים בגוף, וחשוב לשים לב אליה כשהיא מגיעה. היא יכולה להגיע בפתאומיות וכך גם להיעלם, אך היא גם עלולה להגיע ולא לעזוב אם לא נטפל בה. לכן כדאי לבדוק את המצב ולהבין מאיפה הוא נובע, ובעיקר, איך אפשר להתמודד איתו.

מה הגורם לתופעה?

כשמנסים לענות על השאלה מהי אורטיקריה וכיצד מטפלים בזה, ניתן לראות שיש לא מעט סיבות שעלולות לגרום לכך. ראשית, זו יכולה להיות תגובה אימונולוגית אך זו גם יכולה להיות תופעה שמעידה על חסרים שקשורים למערך המשלים. זו יכולה להיות תרופה לחומרים כמו אנטיביוטיקה והגורמים גם עלולים להיות אידיופתים. הדבר החשוב ביותר הוא לעשות כמה שיותר אבחונים כי בצורה כזאת, כאשר מבינים יותר לעומק ממה נובעת התופעה אפשר להחליט בצורה מסודרת ונכונה יותר על הטיפול.

כיצד כדאי לטפל?

במסגרת השאלה מהי אורטיקריה וכיצד מטפלים בזה, צריך לדעת שכמו שקורה עם תופעות אחרות, גם כאן ניתן לבחור בין טיפול מערבי ובין טיפול אחר. כשמדברים על טיפולים מערביים בדרך כלל מדברים על שימוש באנטיהיסטמינים, ואילו כשמדברים על הרפואה הסינית בדרך כלל הטיפול יהיה דיקור. לכל אחד מהאנשים שסובלים מהתופעה הזאת יכול להתאים טיפול אחר ובהחלט כדאי לשקול את האופציה של הטיפול הסיני, כי לא כדאי להעמיס על עצמנו עוד ועוד חומרים כימיים. אומנם הם פועלים מהר אך הם גם גורמים לנזק למערכות הגוף השונות ואסור לשכוח זאת.

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *