תזונה בריאה בהריון

תזונה בריאה בהריון – מה צריך לדעת בנושא

נשים שנכנסות להריון צריכות לעשות התאמות מסוימות על מנת שהתפתחות העובר תהיה סדירה וכן על מנת שהן בעצמן יהיו בריאות ולא יאלצו להתמודד עם בעיות שונות. בין היתר, עליהן לעשות התאמות בכל הקשור לנושא של תזונה.

כיצד תזונה משפיעה על ההיריון ומה האחריות של הרופאים בנושא?

כאמור, אחת ההתאמות שעל כל אישה בהריון לעשות מתייחסת לתזונה היומיומית שלה, מהיום הראשון בו מגלה שהיא בהריון ועד הלידה (וכן לאחר מכן). ההתאמה נדרשת על מנת לאפשר לה לקבל את כל המרכיבים ההכרחיים מבחינה בריאותית, וכן על מנת שהעובר יקבל את כל מה שהוא צריך בשביל להתפתח כמו שצריך. את המידע בנושא אמורה לקבל האישה מהרופאים שמטפלים בה, המידע צריך לכלול פרטים מלאים על האוכל שמותר ואסור לאכול, לענות על שאלות ולספק מענה לכל בעיה בנושא. היעדר מידע כזה הוא עילה לתביעת רשלנות רפואית בהריון, שכן מצב כזה עלול להוביל לפגיעה בבריאות האם ובבריאות העובר.

מה חשוב לדעת על תזונה בזמן הריון?

משקל

ישנן הגדרות ברורות באיזה משקל אמורה להיות האישה בשלבים שונים בהריון, מתי היא תהיה במשקל תקין ומתי היא תימצא בתת משקל או עודף משקל.

ארוחות

ההנחיה היא לאכול ארוחות מסודרות, זאת כדי שהגוף יתרגל לשינויים טוב יותר. כמו כן, יש הנחיות איך לבנות כל ארוחה, במיוחד בתקופה בה הגוף מתמודד עם בחילות וצריבות.

מה אסור ומותר לאכול?

ההמלצה לנשים בהריון היא להימנע מצריכת משקאות תוססים, אכילת מזון שמן וכן אוכל מטוגן. כמו כן, יש להפריד בין אוכל לשתייה. כמובן שיש להימנע מצריכת אלכוהול. כן חשוב לשתות הרבה מים ולאכול מזון עתיר סיבים תזונתיים וסידן.

התאמה של כמויות

עצם העובדה שהאישה בהריון לא אומר שהיא צריכה לאכול בלי הפסקה. יש לבצע התאמות למשקל, גובה, פעילות גופנית בהתאם למצב הבריאותי של האישה.

תוויות

רצוי לקרוא את התווית שנמצאת על גבי כל מוצר, לפני שרוכשים אותו, על מנת לדעת מה הוא מכיל ואילו סימונים יש עליו.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

בישול סו וויד
כללי
shay

מהי שיטת בישול סו וויד

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים, אשר משתמשים בשיטת בישול סו וויד. מדובר על שיטה מיוחדת, העושה שימוש בשני מכשירים עיקריים- מכשיר הראנר ומכשיר

קרא עוד »

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​