משלוחים למסעדות

משלוחים למסעדות: מה חשוב לדעת לפני שפותחים מערך משלוחי אוכל

בימי הקורונה למדו בעלי מסעדות ובתי אוכל שונים, עד כמה חשוב שיהיה לבית העסק שלהם מערך משלוחים שיאפשר להם להגיע לכל מקום ולספק אוכל ללקוחות שמזמינים דרך הטלפון או באינטרנט, אם הם לא יכולים להגיע אליהם, מסיבה כזו או אחרת. כעת זה הזמן ללמוד איך בונים מערך משלוחים בצורה אופטימאלית.

טיפים לבניית מערך משלוחי אוכל

מהירות

הדבר החשוב ביותר שבעלי מסעדות, בתי קפה ובתי אוכל צריכים לחשוב עליו הוא, כיצד מקימים שירות משלוחים מהיר, כזה שמאפשר להם לקבל הזמנה ותוך זמן קצר להוציא אותה אל הלקוח. מעבר לעניין של המהירות, הרי חשוב שהשירות יתבצע בצורה אמינה, כלומר לספק טווח זמן הגיוני ולעמוד בו.

לעבוד מול קהל רחב

בדומה למצב בו לקוחות מגיעים אל בית העסק בשביל להזמין אוכל ולשבת במקום, הרי שכך גם במקרה של משלוחים, הצוות במקום צריך לדעת איך לעבוד מול קהל רחב ולהיות מסוגל לספק מנות לכל הפונים בצורה איכותית, מהירה וטובה.

זמינות

הכוונה לייצר מערך שאפשר להציע משלוחים באופן זמין לאורך כל שעות הפעילות, ללא שום מגבלה, וכן רצוי לייצר תיחום של אזור, על מנת שלא יווצר מצב ששליחים יצטרכו לבלות זמן ניכר על הכביש לצורך ביצוע משלוחים למקומות מרוחקים, מה שיכול להיות מאוד לא משתלם מבחינה כלכלית.

מערך שליחים ומוקדנים

כל בעל עסק שרוצה להוציא משלוחים צריך להחליט, האם לעשות זאת על ידי העסקת מוקדנים מטעמו ושליחים שיעבדו כשכירים, או להשתמש במיקור חוץ. מצד אחד, ייתכן מאוד והעלויות יהיו גבוהות יותר באופציה הראשונה, אך הם יהיו זמינים יותר מאשר באופציה השנייה.

הזמנות ממקורות שונים

הכוונה היא, שיהיה ניתן לבצע משלוחים לא רק דרך הטלפון אלא גם דרך האינטרנט, באמצעות אתר, עמוד פייסבוק או באמצעות אפליקציה.

המשלוחים הם חלק בלתי נפרד מהעסק

הדבר החשוב ביותר שצריך לזכור, המשלוחים הם חלק בלתי נפרד של העסק, אי אפשר להתייחס אליהם בצורה נפרדת. לכן בכל תהליך עבודה, צריך לקחת אותם חשבון.

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

shay

shay

אהבה שלי היא בראש ובראשונה לאוכל ולאורח חיים בריא! בזמני הפנוי אני מבקר מסעדות, מטייל בעולם, מחפש מתכונים ומבשל

אולי יעניין אתכם...

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​