מקרר יין

מקרר יין למסעדה

מקרר יין למסעדה הוא מוצר חשמלי שכבר מזמן לא נחשב למוצר מותרות. תרבות היין בישראל השתנתה מן הקצה אל הקצה בשנים האחרונות ולפיכך כיום ניתן לראות יותר ויותר מקררי יין לא רק במסעדות יוקרה אלא גם במסעדות מיד ריינג' ואפילו בלא מעט בתי קפה שכונתיים המציעים יין ללקוחותיהם. במידה והחלטתם להתחדש במקרר יין למסעדה שלכם, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נדון בנקודות החשובות שיש לתת עליהן את הדעת לפני שרוכשים מקרר יין למסעדה.

הנראות של מקרר יין למסעדה

רוב הסיכויים שאת המקרר החדש תרצו להציב במקום בולט במסעדה שלכם ולכן חשוב להתעכב מעט על נושא העיצוב של המקרר ואולי אף חשוב מכך, לנושא הגימור של המקרר. אמנם המחירים של מקררי יין מעוצבים המגיעים בדרגת גימור גבוהה, גבוהים יותר בהשוואה למחירים של מקררים סולידיים בעלי עיצוב משמים, אך חשוב לזכור כי המקררים שמיועדים עבור מסעדות מהווים הרבה יותר ממוצרים פרקטיים. למעשה מדובר על תוספת עיצובית לכול דבר ועניין ולכן חשוב להשקיע במקרר בעל חזות מרשימה במיוחד.

מידת הרעש שמייצר המקרר

המקררים השונים מייצרים כמות שונה של רעש במהלך הפעולה שלהם. במידה והמסעדה שלכם שקטה מאוד ובמידה ואתם מעוניינים למקם את המקרר שלכם בסמיכות רבה לחלל ההסעדה או אפילו במרכזו, חשוב לתת את הדעת על מידת הרעש. לעומת זאת במידה והמוזיקה במסעדה מתנגנת בווליום גבוה או במידה ואתם מתכוונים למקם את המקרר הרחק מאזור ההסעדה, הרי שנקודה זו אינה רלוונטית עבורכם.

נפח המקרר

כיום ניתן להשיג מקררי יינות למסעדות במגוון רחב ביותר של נפחים, החל ממקררים זעירים המסוגלים להכיל עד ארבעה בקבוקי יין במקביל וכלה במקררי ענק המתאימים לאחסון של מאה וחמישים בקבוקי יין ואף למעלה מכך. חשוב מאוד לדאוג לרכישת מקרר גדול יותר מזה שאתם זקוקים לו כעת וזאת כיוון שלאוספי יין ישנה נטייה לגדול בהיקפם במהלך הזמן ותמיד עדיף להיות בטוחים מאשר להצטער בשלב מאוחר יותר.

טכנולוגיית הקירור

מקררי היין המודרניים פועלים באמצעות אחת משתי טכניקות הקירור הבאות שחשוב להכיר:

  • קירור באמצעות מדחס – המקררים שפועלים באמצעות מדחס בשיטה המסורתית זולים יותר ומסוגלים לקרר באופן איכותי ויעיל גם במידה והטמפרטורה החיצונית שלהם עולה על עשרים וחמש מעלות.
  • קירור בטכנולוגיה תרמו אלקטרית – המקררים הפועלים באמצעות טכנולוגיה תרמו אלקטרית אמנם יקרים יותר ויעילות הקירור שלהם נפגעת כאשר הטמפרטורה של הסביבה החיצונית גבוהה מעשרים וחמש מעלות צלזיוס, אבל יש להם כמה יתרונות שהופכים אותם לפופולאריים במיוחד. בין היתר מדובר על כך שהמקררים הפועלים בטכנולוגיה זו שקטים במיוחד וכן על כך שהמקררים הללו לא רועדים במהלך הפעולה שלהם וצריכת החשמל שלהם נמוכה ביותר בהשוואה למקררים הפועלים באמצעות מדחס.

שירות ואחריות

הנקודה החשובה האחרונה שיש להזכיר במאמר זה לא נוגעת לסוג המקרר אלא לחברה ממנה תרכשו את המקרר. מומלץ ביותר לרכוש את מקרר יין למסעדה מחברה מתמחה ומקצועית שמבטיחה לכם שירות מלא מסביב לשעון, שבעה ימים בשבוע. כמו כן מומלץ לעבוד מול חברה שמתמחה במכירה של מקררי יינות באופן בלעדי ולהימנע מרכישה של מקרר יינות בחנות למוצרי חשמל.

מאת

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *