מתיחת בטן

מתי מומלץ לעשות מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן משמש למתיחה של העור בבטן, וכן ניתוח זה נחשב לניתוח בטיחותי וללא סיכונים מיותרים לאדם, ולכן נשים וגם גברים רבים העוברים את הניתוח בהצלחה, ורבים מהם אף מרוצים מהתוצאות, ראו באתר. ניתוח מתיחת בטן באמצעות הינו ניתוח לכל דבר, והוא נעשה בבית חולים עם צוות מקצועי ומיומן בהרדמה מלאה, לאחר הניתוח האישה או הגבר יכולים לחזור לביתם לאחר מספר שעות בלבד. 

מתי מומלץ לעשות מתיחת בטן? 

את ניתוח מתיחת הבטן מבצעים נשים וגברים, וכן ניתוח זה מבוצע בהצלחה במשך שנים רבות. ניתוח זה מתאים למגוון סוגים של מצבים.

  • נשים לאחר הריונות ולידות– נשים שעברו הריונות מרובים שרירי הבטן והעור באזור מתמחים מאוד, ולכן נעשים רפויים ונוצר קושי להחזיר את המראה השטוח כמקודם.
  • נשים לאחר ניתוח קיסרי– לנשים לאחר ניתוח קיסרי או מספר ניתוחים כאלה, השרירים נעשים מתוחים מאד הן בגלל ההיריון שעברו בדומה לנשים שילדו בלידה רגילה, והן מפני שניתוח קיסרי זהו ניתוח בטן לכל דבר וניכרת השפעה של הניתוח על שרירי הבטן. 
  • נשים או גברים שירדו קילוגרמים רבים ממשקלם– נשים או גברים שהיו שמנים מאוד, וביצעו דיאטה חריפה, שהורידה מהם קילוגרמים רבים מגלים כי לאחר הירידה העור בבטן שלהם נהיה רפוי ולא גמיש. לאנשים אלו אין אפשרות להחזיר את הבטן להיות שטוחה כמקודם, ולכן הם צריכים לבצע ניתוח למתיחת בטן או שאיבת שומן מהבטן כמו כאן.

כיצד מתבצע הניתוח למתיחת בטן? 

לאחר שהמטופל הורדם בהרדמה כללית יבצע הרופא שאיבת שומן מאזור הבטן והמותניים, לאחר מכן הרופא יבצע חתך רוחבי בשיפולי הבטן, וכן יפריד את העור והשומן משרירי הבטן, וכך הוא יהדק את השרירים האורכיים ויסיר את עודפי העור הנותרים, לאחר מכן תתבצע תפירה של החתך. 

האם ניתן לחזור כרגיל לתפקוד?

ניתוח מתיחת הבטן, אמנם נעשה בהרדמה כללית, אך זמן ההחלמה תלוי בכל מטופל. הדבר העיקרי, המשפיע על אופן התפקוד, הוא רמת ההידוק של שרירי הבטן.

כאבים מסוימים נגרמים במעבר בין ישיבה לשכיבה. כאבים אלו יהיו בעיקר בהתחלת ההחלמה במהלך השבוע הראשון. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *