מסעדות שלא הצליחו בישראל

המסעדות המוצלחות ביותר בעולם שלא הצליחו בישראל

ארץ ישראל היא כבר לא מעט זמן מקום שאליו מייעדים בעלי עסקים בינלאומיים את הפתיחה של היעד הבא שלהם. אולם, לא כל עסק שמצליח בצורה נפלאה בארץ אחת או אפילו בכמה ארצות מסביב לעולם, יצליח בהכרח גם בזו המדינה. הסוד להצלחה של עסק גם בארץ אחרת, הוא להכיר את קהל היעד, ובהתאם לאותו קהל ותרבות גם להתאים את העסק הזה עם אדפטציות שהן הכרחיות כדי לתאום את הטעם שלפעמים שונה במיוחד. אף לפעמים השוני הזה הוא בדיוק מה שתורם להצלחה. מסובך? אכן זה המצב.

סטארבקס העולמית –  ניסיון שני

רשת סטארבקס העולמית מנסה את מזלה פעם נוספת עם פתיחה של סניף בית קפה בארץ ישראל מחדש. הניסיון הראשון שלא צלח אי שם בתחילת שנות האלפיים זכור היטב לישראלים שטעמו מן הקפה ולא הרגישו את הארומה הייחודית לרשת כל כך אהובה. מדוע זה קרה? אולי בשל העובדה שיש ישראלים שאוהבים את הקפה הזה של סטארבקס כאשר הוא נרכש בארץ אחרת בגולה, ולא כאן. אולי זו העובדה כי הישראלים חובבי הקפה כבר קיבעו לעצמם טעם מסוים, שלא משאיר מקום לטעם של סטארבקס., ואולי זו העובדה כי הרשת לא עשתה אדפטציה בכלל אלא הביאה את הסניף החדש בצורה שהועתקה מכל מקום אחר בעולם. האם סטארבקס בדרך לקאמבק בארץ? את זאת נגלה בסניף החדש בפתיחה המחודשת של הרשת בארץ.

מותגים בינלאומיים שעושים עלייה

אלו מותגים בינלאומיים עשו את המאמץ והביאו ארצה את המותג שלהם לטעימה אצלנו בארץ? המסעדה האיטלקית הבולטת בעולם בשם סרפינה נפתחה בהרבה מאוד רעש תקשורתי בארץ, הרבה בשל העובדה כי הרבה מאוד כוכבים ואנשים מוכרים באופן בינלאומי כבר קיבעו לעצמם לכל הפחות מנה אחת אהובה שם. מלבדה רשת קנטאקי פרייד צ'יקן הידועה בשם KFC מנסה אף היא את מזלה בפעם נוספת עם הודעה לגבי פתיחת סניפים מחדש בזו ארץ הקדושה. כזכור, מסעדה מהירה זו כבר ניסתה את מזלה כמה פעמים ללא הצלחה סוחפת כפי שקורה ביתר חלקי העולם, עם תורים ארוכים שמשתרכים להם וקופות שפועלות ללא הפסקה במסעדה אהובה על אמריקאים ובכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *