מה הן הסיבות להרטבת לילה?

ד"ר קובי שגיא מסביר מה הן הסיבות להרטבת לילה

ילדכם מרטיב בלילה? נגמל זה מכבר ביום, והלילות… בעניין זה הוא לא מצליח לשלוט? זו תופעה מוכרת וקיימת. יש אחוזים משמעותיים של ילדים שמתמודדים עם התופעה של הרטבת לילה. לרוב הם מאוד רוצים לקום יבשים, הם חשים כי ההורים מאוכזבים, אבל הם לא מצליחים! אז באמת ממה זה נובע?

ד"ר קובי שגיא – זו לא בעיה רפואית

ראשית חשוב להרגיע מסביר ד"ר קובי שגיא ולציין כי לא מדובר בבעיה בריאותית. אין כאן קושי אמתי לשלוט על סוגרים. אם כך, מהו הגורם לתופעה? התשובה היא שינה עמוקה. ילדים ששנתם עמוקה מאוד לא יחושו כי עליהם לקום ולרוץ לשירותים באמצע הלילה. כמו כן הם לא מצליחים לכווץ סוגרים מתוך שינה. ושוב, זה רק בגלל שנתם העמוקה.

ד"ר טל שגיא – אימון התנהגותי קוגניטיבי

ועוד יש לציין משתף ד"ר טל שגיא כי בגלל שזו לא בעיה רפואית כל ילד יכול ללמוד להתמודד עם ההרטבות ולקחת את האחריות באופן מושלם על הכתפיים שלו. מתברר כי ילד שמרטיב צריך ללמוד לקחת אחריות על עצמו. כלומר, ללמוד כי למרות השינה העמוקה שלו הוא חייב לשמור על ניקיון גופו ולקום בכל בוקר יבש. זו הסיבה לכך שאימון התנהגותי מועיל מאוד ומלמד את הילד איך להשיג שליטה מלאה.

ליווי מקצועי להשגת תוצאות

כדי להשיג תוצאות בשלימות חשוב מאוד ללוות את הילד באופן מקצועי עם מומחה כמו ד"ר קובי שגיא. ולכן אם יש לכם ילד אשר חצה את גיל חמש והוא עדיין מרטיב בלילות באופן קבוע הגיע הזמן לטפל בעניין. טיפול מוצלח ילמד אותו כיצד לשמור על ניקיונו העצמי. באמצעות טיפול כזה הוא ילמד לקחת אחריות. הוא יחזק את האמון בעצמו כי יש לו את היכולת לשמור על ניקון גופו. והתוצאה תהיה הצלחה.

לא לנזוף, לא להשפיל

אם כי חשוב מאוד לציין שיש הורים אשר טועים ומאמינים כי אם הם ינזפו בילד, יגערו בו או ישפילו אותו הם יקדמו אותו. זו טעות חמורה. כל השפלה פוגעת בילד ולא מועילה בכהוא זה לעניין הגמילה. חשוב לקבל הכוונה מקצועית כדי ללוות את הילד לגמילה מלאה בלילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *