לאכול אחרי השתלת שיניים

מה מותר לאכול אחרי השתלת שיניים?

אחד הטיפולים המורכבים ביותר שקיימים ברפואת שיניים, הוא טיפול השתלות. מדובר על תהליך במהלכו מרכיבים שתלים בפיו של המטופל, במקומות בהם אין לו שיניים מסיבות שונות. בין אם זה בגלל מחלה, פציעה, חבלה, תאונה, או מכל סיבה אחרת.

בדרך כלל הטיפול נמשך מספר מפגשים, במהלכם לוקחים מידות, יוצרים את השתלים, עד שמגיעים לשלב בו משתילים אותם על העצם ואפשר לחזור אל השגרה. תהליך ההשתלה בפועל, יכול לקחת מספר שעות במהלכן המטופל נמצא תחת הרדמה ומן הסתם אסור לו לאכול בזמן זה.

ההמלצות של רופאי שיניים לאנשים שעומדים לעבור טיפול השתלה הן, לאכול לפני הטיפול, מאחר ואחריו יידרשו כמה שעות טובות עד שהם יוכלו לחזור ולאכול בצורה סדירה. צריך לומר, שמוטב לחכות עם האכול עד הרגע האחרון אלא לאכול מספיק זמן לפני הטיפול, בשביל שהאוכל לא ישפיע על חומרי ההרדמה והם עצמם לא ישפיעו על הגוף בכלל ועל הבטן בפרט, כתוצאה מהאוכל. ההמלצה היא להימנע מאוכל שיכול לעורר תגובות לא מוכרות או תגובות לא נעימות בבטן.

אחרי ההשתלה, כאמור, יש לחכות מספר שעות עד שאוכלים, וגם כאשר אפשר לאכול, מוטב לא לאכול כל דבר. למשל, מוטב לא לאכול אוכל חם ולא אוכל מוצק. הסיבה היא שבשני המקרים, ייתכן ואנחנו גם נאמץ את השיניים בצורה לא נכונה וגם אנחנו עלולים לנשוך את השפתיים או את הלשון.

ברמת העיקרון, אחרי כל תהליך של הרדמה בפה, מוטב לחכות עד שהחומרים מתפוגגים, מאחר ואנחנו לא מרגישים את האזור, ואז אנחנו עלולים לנשוך את הלחי, שפתיים ולשון ולגרום לנזק משמעותי עד כדי דימום. לכן רצוי במשך שעתיים שלוש אחרי ההשתלה, לא לאכול, וגם אחרי זמן זה, לעשות הכל לאט ובזהירות על מנת שנוכל לשמור על בריאות הפה באופן כללי ועל הטיפול ותוצאותיו.

במשך 24 שעות ראשונות אחרי הטיפול, מוטב לאכול רק מזון רך וקר, על מנת לא לאמץ את הפה ואת השיניים יותר מדי. לאחר מכן אפשר לחזור אל השגרה לאט לאט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *