רופא

בדיקות משכוללות שיכולות לשפר את בריאות האדם

בעיות במעי הגס עלולות לגרום לאי נוחות רבה מאוד אצל כל אחד מאיתנו, ואחד מהדברים הראשונים שצריך לעשות בנידון זה לבדוק את המצב. בעבר היה קשה מאוד לבצע בדיקות כאלה, אך היום, עם בדיקה כמו קולונוסקופיה הכול הפך להיות הרבה פשוט. מדובר על בדיקה שבמסגרתה למעשה אפשר לבדוק את המעי הגס דרך פי הטבעת, וחשוב לעשות זאת כאשר יש חשד למחלות או גידולים שונים.

בדיקה שמאפשרת גם ריפוי

בדיקה כמו קולונוסקופיה זו לא רק בדיקה שבעזרתה אפשר לדעת מה מצבו של החולה, אלא זו גם בדיקה שבמסגרתה ניתן לבצע טיפולים שונים. אם מדובר על גידול הרי שהרופא יכול לקחת במסגרת הבדיקה דגימה מדופן המעי, וכך למעשה אפשר יהיה להחליט מה לעשות בהמשך. בשנים האחרונות ניתן גם לבצע כריתה של חלקי רירית אם יש צורך, והכול תוך כדי הבדיקה, דבר שמונע לא מעט ניתוחים מיותרים.

כל אחד חייב להיבדק

יש בדיקות שכולנו צריכים לעשות על בסיס קבוע, כמו בדיקות של לחץ דם או בדיקות דם, אך יש בדיקות שרק מגיל מסוים כדאי להתחיל לעשות. הקולונוסקופיה היא בדיקה שמומלצת לכל אדם שמלאו לו חמישים, אפילו אם הוא לא מתלונן על כאבים או סימפטומים מיוחדים. לכן כדאי לדעת שאפילו אם אתם בעצמכם מרגישים טוב, יכול להיות שהגיע הזמן לדון עם הרופא שלכם על האופציה של הבדיקה הזאת, כי תמיד עדיף לבדוק את המצב ולוודא שהכול תקין. הרבה פעמים, כמו שאתם בוודאי יודעים, גילוי מוקדם יכול לשפר את הבריאות ולהציל אותנו ממצבים קשים, ואם יש כבר את כל הטכנולוגיה והפיתוחים הרפואיים לכך אז למה לא להשתמש בהם?

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

מארק כהן

מארק כהן

מארק כהן הוא נטורופת, מתמחה בתזונה טבעית. בעד טבעונות אבל אוכל בשר פעם בשבועיים (משתדל להפחית...), חובב אינטרנט, אורח חיים בריא וספורט.

אולי יעניין אתכם...

עוגות מספרים
קינוחים
shay

עוגות מספרים

מחפשים עוגה מרשימה וטעימה להעניק ליקירכם? אתם מוכרחים להזמין עוגת מספרים מקסימה ויפיפה שיהיה קשה להתעלם ממנה. עוגות מספרים הפכו להיות בשנה האחרונה בין הטרנדים

קרא עוד »

© 2018 All rights reserved​

Made with ❤ with Elementor​