מה ההבדל בין אבקת חלבון לחטיפי חלבון

כולנו יודעים שהחלבונים חשובים מאוד לגוף האדם. הם בונים את הרקמות והתאים שבגוף, מסייעים לחזק את המערכת החיסונית, בונים את תאי השריר, האנזימים מורכבים מהם ויש להם יכולת לווסת את חילוף החומרים בגוף האדם. הספורטאים, למשל, מודעים היטב לצריכת החלבון, שכן אחרי הרמת משקולות אינטנסיבית הם צריכים לגייס כמויות רבות של חלבון. מכיוון שמזונות כמו ביצים או דגים אינם מספקים להם את הכמויות האלה, פונים הספורטאים למקורות אחרים כמו אבקת חלבון או חטיף חלבון.

אבקה או חטיף – מה עדיף?

אנשים הזקוקים לכמויות של חלבונים מתלבטים לא פעם בין אבקת חלבון לחטיף חלבון. אלה כמה מבין הפרמטרים שיכולים לסייע להחליט:

 • מזונות אחרים – החלבון כתוסף תזונה מביא עמו גם רכיבים אחרים כמו שומנים וסוכרים. חטיפי חלבון כוללים את הרכיבים האלה, ולכן הם אינם מתאימים לשומרי משקל או לאנשים המעוניינים להימנע ממזונות משמינים. אבקת חלבון, לעומת זאת, מורכבת בעיקרה מן החלבון.
 • תחושה של שובע – לעתים תרצו לנשנש משהו בריא ומועיל בין הארוחות כדי "לדכא" את הרעב. במקרה זה החטיפים עדיפים אל אבקת החלבון, שכן הם יכולים להעניק את תחושת השובע הרצויה.
 • עניין של מחיר – אבות חלבון נחשבות לזולות יותר מחטיפי חלבון.
 • עניין של טעם – כאן לא ניתן להתווכח, מכיוון שיש אבקות חלבון טעימות כמו גם חטיפי חלבון. כך שמי שאינו מוכן לוותר על שוקולד או וניל יוכל בהחלט לשבוע נחת מצריכת אבקה או חטיפים העשירים בחלבון.

לא רק לספורטאים

אף על פי שאבקת חלבון וחטיפי חלבון מתקשרים אצלנו באופן אוטומטי לספורטאים, הרי שהם לא היחידים הזקוקים לבניית חלבון. לעתים נותנים את תוספי התזונה לתינוקות שרק נולדו, לקשישים לאחר ניתוח אשר צריכים לשקם את מערכת השרירים, לאנשים המתקשים לעלות במשקל עקב מחלה או מצב נפשי או לאדם אשר מעוניין לבנות מסת שריר טובה אך אינו יכול לעשות זאת מסיבות כמו לחץ בעבודה או בחיי הנישואים . על כל פנים, יש לצרוך את תוספי החלבון, כמו את כל תוספי התזונה, בחכמה ולא להפריז בכמויות. כמו כן, במקרה הצורך להיוועץ עם רופא.

יועץ כושר ותזונה נכונה באתר קילוגרם

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות שיותר ויותר אנשים בוחרים לחיות בצורה נכונה ובריאה, מה שאומר, שהם מעוניינים גם לאכול נכון וגם לשמור על כושר. יש מי שיכול לעשות את זה בכוחות עצמו, ללא עזרה של גורמים חיצוניים, ויש מי שזקוק לשם לגורמים מקצועיים אשר יוכלו לעזור לו בתהליך. לכן הוא פונה ליועץ כושר ותזונה נכונה.

יועץ כושר ותזונה נכונה עובד על כמה וכמה רבדים שקשורים לנושאים אלו. ראשית, הוא עובד על כל מה שקשור להתאמה של תוכנית בהתאם למבנה הגוף, גיל, מצב בריאותי, יכולות מבחינת זמן וכן יכולות אחרות שקשורות לנושא. שנית, הוא מלווה את המטופל בכל עת, מעודד אותו, עוזר לו לבצע את התוכנית, נותן לו כלים שונים אשר אמורים לעזור לו לבצע אותה באופן מלא ואיכותי. שלישית, הוא מסביר לו מה עומד מאחורי התוכנית, מדוע עליו לעשות כך ולא אחרת, מדוע התוכנית שהוא כתב לו יכולה לעזור לו וכל פרט אשר שהמטופל רוצה לדעת.

יועץ כושר ותזונה נכונה חייב ללמוד את התחום ולקבל הכשרה בשביל לעסוק בו, הוא צריך להיות מקצועי מאוד, סבלני, להיות מסוגל לדחוף כשצריך ולשחרר כשיש צורך. חשוב להדגיש יועץ כושר ותזונה נכונה חייב להכיר את המטופלים שלו לפני שהוא מתחיל לעבוד איתם והוא חייב ללוות אותם מקרוב בשביל להיות מסוגל לספק להם את כל מה שהם צריכים בשביל לבצע את התוכנית בצורה אופטימאלית.

זה חשוב לדעת את זה, מאחר ובשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות לא מעט גורמים שהם אינם מקצועיים אשר מציעים שירות של ייעוץ בתחום של כושר ותזונה, זה מאוד בעייתי מאחר ואין להם את הידע והניסיון הנדרשים בשביל לספק למטופלים את מה שהם צריכים וזה עלול לגרום לנזקים מסוגים שונים. לכן נכון יותר, לעבוד עם גורם מוסמך, שיש לו הכשרה בתחום, גורם בעל ניסיון, מקצועי, אשר יודע לספק את כל המידע הנדרש וכמובן יכול לספק את כל מה שצריך בשביל לבצע את התוכנית הטובה ביותר, במלואה.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר קילוגרם.

תכנית אימונים למתחילים – האם זה שונה בין גברים לנשים?

בכדי להתאמן באפקטיביות אופטימלית, עליכם להגדיר את מטרת האימון שלכם ולבדוק היטב האם אתם בוחרים תכנית אימונים אשר מתאימה לרמה שלכם. במאמר הזה אנו מתכוונים להסביר כיצד אתם יכולים לתכנן לעצמכם תוכנית אימונים למתחילים, וזאת תוך כדי שנסביר לכם את ההבדל שיכול להיות קיים בין נשים וגברים.

אימון עם דגש על העלאה במסה

לרוב מדובר פה בסוג אימון שמתאים לגברים שרוצים להעלות במסת השריר. אימון מהסוג הזה יהיה בדרך כלל כזה שבו תרגילים אנאירוביים עומדים במרכז, וזאת תוך כדי שמירה על מספר חזרות מצומצם. בחירה בתרגילים מרוכבים כמו מתח ומקבליים עשויה להתאים במיוחד בעבור אלו שאין להם גישה לחדר כושר.

בעבור אלו מכם שמחזיקים במנוי לחדר כושר, תהינה לכם האפשרות לשים דגש יותר ספציפי על כל קבוצת שרירים בגוף, שכן אתם תוכלו לעשות תרגילים חופשיים תוך כדי שימת דגש על השרירים שאתם רוצים לחזק.

אימון אירובי לירידה בשומן

הדרך היעילה ביותר להוריד את השומן בגוף היא לקיים אימונים אירוביים ממושכים. ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים ואפילו קפיצה על חבל. אל תוותרו לעצמכם כאשר אתם נאלצים להתמודד עם הקשיים, שכן כך אתם תצאו מחוזקים ותוכלו לראות איך אתם מצליחים להביא לשינוי בדרכי ההתנהגות שהתרגלתם לעשות עד עתה.

לעתים קרובות אנשים נוטים להתייאש ולוותר על האימונים האירוביים לאחר תקופה קצרה שהתחילו. מדובר פה בהרגל, ועליכם להבין זאת בהנחה ואתם רוצים להקנות לעצמכם הרגלים בריאים. אם אתם תתחילו לעשות את השינוי הזה בחיים שלכם, צעד אחר צעד ותעקבו אחר תוכנית אימונים למתחילים, שמתאימה בדיוק לכם, אתם פשוט תהיו הרבה יותר מאושרים. אם אתם מרגישים שאתם מהססים בהתחלה לגבי היכולת שלכם לעמוד בשגרת אימונים, יועץ כושר יכול לסייע לכם להיכנס למסגרת.

מתחילים מהשינויים הקטנים

ההמלצה שלנו היא להתחיל בשינויים קטנים בהרגלים שלכם, ולא לנסות לעשות שינויים יותר מידי דרסטיים בתקופה קצרה, שכן הם עתידים שלא להחזיק מעמד לטווח הארוך. אם תתחילו בשינויים קטנים, יהיה לכם הרבה יותר קל, וזה ללא ספק משהו שעשוי להעניק לכם את השלווה והרוגע שאתם מחפשים כאשר אתם עורכים את השינויים הללו בחייכם.

כיצד מתחזקים את הגוף בגיל המעבר ?

גיל המעבר הינו גיל שחשוב להתחיל לדאוג לגוף, וזאת משום שבגיל זה חלה ירידה איטית אך עקבית בהפרשת הורמונים והאנדרוגנים בקרב גברים. הורמונים אלה הינם הורמוני מין, שהעיקרי בהם הוא הטסטוסטרון. בתוך ירידה זאת מתחילות שלל תופעות כגון: הגדלת הערמונית (מה שגורם להפרעות בדרכי השתן) ירידה בחשק המיני, ירידה במסת השריר, ירידה בצפיפות העצם, גלי חום, הזעות ועוד ולכן בקרב גברים חשוב לבצע תחזוקה נכונה של הגוף בגיל המעבר.

אז מה חשוב לעשות בגיל זה?

הרבו בפעילות גופנית – בגיל המעבר חשוב מאד להקפיד על פעילות גופנית. בגיל זה יש לבחור בפעילות שאתם מתחברים אליה כמו למשל הליכות נמרצות בבוקר או בערב, פעילות שחיה למבוגרים כאשר שחייה למבוגרים עובדת על כל שרירי הגוף מעלה את מסת השירי, מפעילה את הגוף ועובדת על סיבולת לב ריאה, עוד ניתן לבחור בפעילות אירובית שמסייעת לכושר גופני וחיטוב הגוף כאשר פעילות גופנית תסייע לכם מאד לשמור על גוף בריא ועל נפש בריאה.

תרגלו מדיטציה ויוגה – תרגול מדיטציה ויוגה גם הוא שומר על בריאות הגוף והנפש. כאשר אתם מתרגלים יוגה אתם שומרים על גמישות הגוף, על גמישות השרירים שלכם ועל גוף בריא ונשימות טובות וקצובות. גם תרגול מדיטציה עוזר לכם להרגיע את קצב נשימות הגוף, תוך החזרת האיזון לגוף.

אכילה נכונה – התייעצו עם רופא המשפחה וקבלו הפניה לתזונאית לגבי תזונה נכונה בגיל המעבר. בגיל המעבר חשוב לאכול בצורה טובה יותר. יש להפחית מאכילת סוכרים, שומנים ופחמימות. הרבו באכילת מאכלים שיש בהם ירקות ירוקים, הרבו בשתיית מים, ובמאכלים שיש בהם ויטמינים כמו אבץ, סידן ומגנזיום שעוזרים לבניית העצם וחיזוק המערכת החיסונית. חשוב לשבת ולאכול ארוחות מסודרות ונעימות.

פתחו את הנפש ואת התודעה – חשוב להירשם לחוגים והרצאות שמעניינות אתכם. בגיל זה חשוב לצאת יותר מהשגרה ולפקוד חוגים, הרצאות וסדנאות שמעניינות אתכם. בכך תוכלו להרחיב אופקים, לשמור על הזיכרון, להכיר אנשים חדשים ולפתח את הנפש והתודעה שלכם.

גיינרים כשרים מומלצים היכן מוצאים?

מהו גיינר וכיצד הוא מסייע לגוף? לפני שאתם מחפשים גיינרים כשרים, מומלץ להבין מהו גיינר ומה השפעתו על פיתוח הגוף.

אודות הגיינר

גיינר הוא בעצם אבקה שמשלבת בתוכה חלבון, פחמימות טובות וויטמינים. גיינר נועד בעיקר למפתחי שרירים והוא עוזר בבניית שרירים, פיתוח מסת השריר, עלייה במשקל והוא מעולה כתוספת לארוחה למי שאינו מצליח לצרוך את כלל החלבונים שהוא זקוק להם לפיתוח השריר.

אבקת גיינר מסייעת לגוף לחדש את מאגר האנרגיה שבו, אך היא מתאימה לאנשים שמתאמנים בכל יום בחדר הכושר ולכאלה במפתחים את גופם.

צריכת גיינר

כאשר אתם צורכים את האבקה חשוב לשים לב לכמה דגשים עיקריים:

 • שימו לב שהאבקה מתאימה לגופכם – חשוב לפני צריכת האבקה להתייעץ עם רופא המשפחה או עם תזונאית על מנת להתאים את כמות הצריכה של הגיינר למסת גופכם.
 • שימו לב כי הגיינר כשר – אם אתם שומרי כשרות, תוכלו להשיג את האבקה הכשרה בפארמים וחנויות מקוונות שמספקות גיינרים כשרים.
 • התאמת הגיינר לאורח החיים ולארוחות שלכם – חשוב לדעת שגיינר אינו יוצר במטרה להחליף את הארוחות המרכזיות ביום. הגיינר מטרתו להיות תוסף תזונה במידה ולא הצלחתם להשלים את התפריט היומי.
 • תרכובת הגיינר – שימו לב כי באבקה ישנם חלבונים באחוז גבוה כמו גם פחמימות שבונות שיריר וויטמינים. חשו בלבדוק כי הערך הקלורי באבקה אינו גבוהה.

האם גיינר הוא אבקת חלבון?

למרות שיש נטייה להתבלבל בין גיינר לאבקת חלבון חשוב לדעת כי אבקת חלבון היא אבקה בעלת ריכוז גבוה מאד של חלבון והיא מכילה עד 95 אחוזי חלבון, בעוד גיינר מכיל מידות שונות של חלבונים, פחמימות וויטמינים. לכן חשוב שתדעו מי מהשניים מתאים לכם. בנוסף גיינר מומלץ גם למטופלים באנורקסיה וזאת בשל הקלוריות שבו שעוזרות לעלות במשקל.

אז היכן מוצאים גיינרים כשרים?

כיום ישנן מגוון גיינרים מומלצים על ידי משתמשים. בפארמים שונים ניתן למצוא חוות דעת בתחום, ולגלות יותר על עולם הגיינרים ועל כשרותם.

בחרו את הגיינר המתאים לכם ביותר ורכשו אותו מחנויות מקוונות או פארמים שבהם ניתן להשיג גיינר כשר.

 

איך להוריד אחוזי שומן בלי לרדת במשקל

בעבר, המדד הרלוונטי להשמנה או הרזיה היה המשקל בקילוגרמים של האדם. בהתאם לכך, נוצר מדד הbmi, אשר קבע מה מצבו של האדם בכל הנוגע לגופו- האם האדם סובל מעודך משקל קל, קשה, השמנת יתר או השמנת יתר חולנית. אולם כיום, רבים מבינים שלמשקל לא תמיד יש חשיבות בתהליך של הרזיה וחיטוב. אדם אשר מבצע שגרת אימונים יומית, יופתע לגלות שההיקפים שלו יורדים באופן משמעותי וגופו הולך ומתחטב, אך במשקל גופו הוא לא יורד ואפילו לפעמים עולה. אם אתם שואלים את עצמכם מהי הסיבה לכך כדאי שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים

המדד הנכון לקביעת מצבו הבריאותי של האדם

כאשר מדובר על השמנה, כיום נוטים להתייחס יותר לאחוזי השומן שיש לכל אדם בגופו ולא למשקל הגוף, בכדי לקבוע האם האדם לוקה בהשמנה ועד כמה היא חמורה. במידה ויש לאדם אחוזי שומן גבוהים, הוא יוכר כאדם אשר סובל מהשמנה משמעותית גם אם איננו נראה כך. ישנם לא מעט אנשים בעלי גוף רזה, אשר בהעדר שמירה על תזנה נכונה ובהעדר שמירה על כשר גופנו מעלים את אחוזי השומן בגופם מבלי שמבנה גופם יראה שמן באופן חיצוני, לכן, כיום, ניתן להוריד את אחוזי השומן בגוף ולקבל גוף רזה וחטוב יותר, מבלי לרדת גרם אחד במשקל. עולה השאלה איך להוריד אחוזי שומן בלי לרדת במשקל?

כך מורידים אחוזי שומן בגוף ללא ירידה במשקל

בעזרת שמירה על תזונה נכונה ושגרת אימוני כושר שיותאמו לכם על ידי מאמן כושר אישי, תוכלו להפוך שמן לשריר. שומן אשר הופך לשריר מחזק ומחטב את הגוף ולכן במהלך הזמן ככל שתתמידו בשגרת אימונים זו ובשמירה על תזונה נכונה, תכלו לראות שינוי מהותי בהיקפים שלכם וביצירת שרירים שונים בגוף וכמובן במראה הגוף שלכם. כמו כן, גם במדידת אחוזי השומן תכלו לראות שיפור ניכר. אולם, חשוב שתדעו ששריר שוקל יותר משומן ולכן וודאי תופתעו לגלות לא פעם שלא רק שלא ירדתם במשקל גופכם אלא לעיתים אפילו עליתם. אין להיבהל מסיטואציה מעין זו. כיום כבר ידוע שהמדד האמתי המסייע להבחין כי האדם רזה וחיטב את גופו באופן בריא הוא מדידת ההיקפים שלו ואחוזי השומן שבגופו ולא המשקל בקילוגרמים אשר מוצג על המכשיר.

איך בוחרים שורפי שומן

כיום ניתן לראות כי יש לא מעט שורפי שומן אשר נחשבים למצוינים וזאת בעבור כל אחד אשר יהיה מעוניין ליהנות משריפה משמעותית של השומן. בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים ולפיהם יש שורפי שומן אשר נחשבים להרבה יותר מועילים ביחס לאחרים, אם בכלל.
לפיכך יהיה חכם מצד כל אחד מכם לרכוש תוסף מזון אשר הוכח כיעיל וזאת אם יש לכם עניין להיות במצב בו תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים. אז שימו לב כי אתם בוחרים נכונה וזאת על מנת להבטיח שתהיו במצב בו תוכלו ליהנות מהתוצאות המשמעותיות ביותר.


לרכוש מוצר מוכח מחקרית

על מנת להבטיח כי הרכישה שלכם את שורף השומן תהיה מוצלחת וחכמה כל שתצטרכו לעשות יהיה לוודא כי אתם בוחרים לרכוש מוצר אשר נחשב למוכח מחקרית. כל אחד מכם אשר יעשה זאת יוכל להיות בטוח כי הדבר יביא עמו את האופציה להיות בטוח כי המוצר לשריפת השומן אכן יצליח לספק את הציפיות.
בסופו של דבר ניתן לומר בפה מלא כי שורפי שומן או כל מוצר אחר אשר מוכח מחקרית הנו כזה אשר ניתן יהיה לעשות בו שימוש ובצורה הרבה יותר נוחה. בראש שקט לחלוטין וללא שום חששות בדרך. אז בחרו בחכמה וחפשו אחר מוצרים מוכחים בלבד.


קפאין
מוכח מחקרית

על פי לא מעט מחקרים ניתן לראות כי קפאין מסייע רבות בהורדה במשקל. לפיכך כל אחד מכם אשר יהיה מעוניין בכך יוכל להיות בטוח כי יתאפשר לו למצוא מבוקשו וזאת אם באמת ירצה בכך. עליכם יהיה לקנות בראש ובראשונה שורף שומן כדוגמת קפאין וזאת אם יש לכם רצון לראות תוצאות ממשיות.


תה ירוק
בחירה בטוחה

פוליפנולים יחד עם קפאין אשר נמצאים בתה הירוק יוכלו לאפשר לכם להשיג את המטרות של ההורדה במשקל ובצורה הרבה יותר מוצלחת. בסופו של יום ניתן למצוא היום לא מעט אופציות שונות וזאת בעבור אלו מכם אשר מחפשים אחר אופציית רכישה של תה ירוק לשם ירידה במשקל. בכל אופן, תמיד יהיה מומלץ מצדכם לוודא כי אתם בוחרים לרכוש את המוצר האיכותי ביותר וזאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם לרדת במשקל ובצורה בריאה.

איך בוחרים חדר כושר?

אחרי חודשים ארוכים של התלבטות החלטתם שהגיע הזמן לעשות משהו לגבי איך שאתם נראים? אם כך, כנראה שאתם צודקים וכי עכשיו זה הרגע המתאים ביותר להתמודד עם עודף המשקל שממנו אתם סובלים. זה לא סוד שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים אנשים רבים מתמודדים עם עודף משקל ויש לכך סיבות רבות. מעבר לכך שכדאי לכם להבין מדוע זה קורה לכם, כדאי גם לחשוב מה אתם עושים בנידון ואין ספק שפעילות גופנית היא הפתרון הנכון. עם זאת, להחליט שאתם עושים פעילות גופנית ככה סתם בבית זה לא משהו שבאמת אפשר להתמיד בו ולכן חדר כושר זו הבחירה הנכונה עבור הרבה אנשים.

מחפשים חדר כושר ברעננה? >>

מה חשוב לבדוק לפני שנרשמים?

ראשית, היום אתם יכולים להיות בטוחים שבכל עיר בארץ תמצאו לא מעט חדרי כושר שיוכלו להתאים לכם ולכן חשוב לסנן ביניהם ולבחור את המקום הטוב ביותר. שנית, יש כמה פרמטרים שכדאי לכם לבדוק לעומק, כמו לדוגמה:

 • האם חדר הכושר יחסית חדש?
 • האם המנוי שאתם עושים כולל גם חוגים?
 • האם תוכלו לקבל אימון אישי שבמסגרתו גם יבנו לכם תוכנית אימונים?

כיוון שיש היום אפשרויות רבות לא כדאי לבחור ככה סתם את המקום הראשון שאת שמו אתם שומעים. בנוסף לכך, מאוד מומלץ גם להתייחס לנתונים פרקטיים כמו: האם חדר הכושר נמצא במקום שיהיה לכם נוח להגיע אליו? האם שעות הפעילות של חדר הכושר מספיק ארוכות? אין כל טעם לעשות מנוי במקום שבסופו של דבר יגביל אתכם ולא באמת תוכלו לנצל אותו עד תום.

כמה עולה המנוי החודשי?

מי מאיתנו ירצה לעשות מנוי לחדר כושר בלי לבדוק לפני כן כמה זה עולה? זה לא משנה אם עכשיו אתם בשלב בחיים שבו מבחינתכם הפעילות הגופנית היא הדבר החשוב ביותר, כי בכל קרה זה עדיין לא מצדיק תשלום גבוה מידי. את השוואת המחירים בין המנויים של חדרי הכושר השונים תוכלו לעשות אפילו בלי לצאת מהבית, אז למה אתם מחכים? אתם תראו שהשילוב בין פעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע ובין אכילה נכונה זה מה שיוביל בסופו של דבר לשינוי שעליו אתם חולמים, אז למה שלא תנסו זאת?

אבקות חלבון – איך תדעו שבחרתם טוב

אבקת החלבון משמשת לא מעט ספורטאים וחובבנים אשר זקוקים להשלמת צריכת החלבון היומית שלהם. אנשים הנוטים להתאמן בצורה קבועה, זקוקים לא פעם לכמות חלבון גבוהה יחסית, שלא פשוט להשיג אותה בתזונה היום – יומית. לכן חשוב לבחור להשתמש באבקת חלבון איכותית ומקצועית, שתוכל להשלים את החסרים בצורה הטובה ביותר. חשוב להדגיש כי השימוש באבקת חלבון חייב לבוא בשילוב עם תזונה מאוזנת ועשירה בחלבונים, על מנת לאפשר את מיטב הפוטנציאל של הגוף. השוק היום מוצף בלא מעט אבקות חלבון שונות, אשר נבדלות אלו מאלו באיכות הספיגה שלהן ובמקור החלבון. ניתן למצוא אבקות חלבון ממקור צמחי, כגון סויה או אפונה, לצד אבקות חלבון העשויות על בסיס חלב או ביצים.

אילו אבקות חלבון קיימות היום בשוק ומה היתרונות שלהן?

ניתן למצוא היום לא מעט אבקות חלבון העשויות על בסיס תרכיז מי גבינה. חלבון זה מופק מחלב, במהלך התהליך של הכנת הגבינה. חלבון זה מאופיין בקצב ספיגה איטי יותר ולכן מומלץ לצרוך אותו בין הארוחות. לעומת זאת, אבקות חלבון המבוססות על חלבון מי גבינה מבודד, נחשבות לנספגות במהירות הרבה יותר גבוהה ולכן מומלץ לצרוך אותן מיד בסיום האימון. המטרה כאן היא לספק לשרירים את כמות החלבון הדרושה להם לצורכי בנייה והתעבות. חשוב לציין כי אבקות חלבון אלו נחשבות ליקרות יותר, מאשר הסוג המוזכר לפני כן. אופציה נוספת היא לרכוש אבקת חלבון המבוססת על חלבון הקאזין המצוי בחלב, חלבון זה נספג בגוף ממש לאט, ולכן מתאים במיוחד לצריכה לפני השינה. המטרה פה היא לספק לגוף חלבון זמין גם בלילה, במטרה לבנות את השרירים בזמן המנוחה.

לסיכום, אבקות החלבון מהוות חלק ניכר מהתזונה של רוב המתאמנים הרציניים, היות והן מספקות לגוף את השלמת צריכת החלבון שהוא זקוק לה. בצורה כזו, הגוף יוכל להתאושש מהר יותר ובכך נמנעות מהמתאמנים פציעות מיותרות. הדבר נכון לא רק למתאמנים בחדר הכושר, אלא גם לרצים. זמן ההתאוששות לאחר ריצה יהיה מהיר יותר והסיכוי לפציעות נמוך יותר, ככל שכמות החלבון בתזונה היום – יומית יהיה גבוה יותר.  כמו כן, מחקרים הוכיחו כי צריכת חלבון באמצעות אבקות חלבון מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, ובכך מספקים למתאמנים יתרון נוסף.

מתלבטים בין אבקת חלבון לגיינר? אולי תמצאו את התשובות שלכם כאן.

 

כמה עולים אימוני כושר אישיים?

 

מעוניינים לקחת חלק באימוני כושר אישיים וזאת בכדי להביא למצב בו תהנו מאורח חיים הרבה יותר בריא? דעו לכם כי ניתן למצוא היום מאמנים אשר יסכימו לספק לכם אימוני כושר וזאת כאשר יהיה מדובר בכאלה אשר מחירם יהיה נוח לחלוטין. אז שימו לב כי אתם בוחרים בשירותיו של מאמן כושר אשר יוכל לספק לכם את האימון המקצועי ביותר וזאת בתמורה למחיר הוגן לחלוטין.

אפשר למצוא מאמנים אישיים במגוון מחירים

מעוניינים לקחת חלק באימוני כושר אישיים אך סוגיית המחיר מפחידה אתכם? דעו לכם כי תוכלו למצוא בדיוק את שאתם מחפשים וזאת כאשר תוכלו לעשות זאת וללא יותר מידי קשיים בדרך. בכדי שיתאפשר לכם לעשות את שתרצו באמת כל שתצטרכו לעשות יהיה לגשת אל המשימה וזאת כאשר אתם בוחרים לפעול ובצורה האחראית ביותר שישנה.

כלומר תהיו חייבים לוודא כי אתם עושים את המאמצים וזאת בכדי לסנן בין המועמדים השונים לאמן אתכם. בכל אופן, ניתן לומר כי אימון אישיים עלותם יכולה להתחיל החל מעשרות שקלים לשעה ועד כדי מאות שקלים. הדבר יהיה תלוי במגוון גורמים שונים וזאת כאשר הרמה המקצועית של האדם שעומד מולכם והניסיון שלו בתחום אלו מהדברים החשובים ביותר בכל הנוגע לקביעת המחיר.

חשוב לבדוק את מוניטין המאמן

דעו לכם כי מאמנים אשר נחשבים למוכרים בשוק, כאלה אשר המוניטין שלהם חיובי למדי, אלה יהיו המאמנים אשר צפויים לגבות מכם את המחיר הגבוה ביותר. לאור זאת יהיה כדאי שתהיו ערניים לדבר ותעשו כל שצריך וזאת על מנת להיות במצב בו תוכלו להשיג בדיוק את שאתם רוצים.

אל תהססו לבחור בשירותיו של מאמן אשר נחשב למוביל בתחומו בשוק, זאת מכיוון שגם אנשים מסוגו יוכלו לתרום לכם ובמידה לא מעטה. הרי בסופו של יום כל אחד מכם אשר ירצה בכך יוכל למצוא את מבוקשו וזאת בקלות רבה מאי פעם.

כיצד לעשות זאת?

כל שעליכם לעשות בעצם זה ליצור קשר עם מספר מאמנים שונים וזאת בכדי להבין את שיש להם להציע לכם. לאחר זמן קצר תוכלו לראות כי הדרך שלכם אל השגת מבוקשכם תהיה פשוטה מתמיד וזאת כאשר לא יהיה צורך מבחינתכם לשבור את הראש יותר מידי בנוגע לנושא. רק שימו לב כי אתם באמת בוחרים באדם הנכון וזאת כאשר אתם משקיעים מספיק זמן בכדי למצוא את מבוקשכם. רק כך תרצו לפעול בסופו של יום. אז למה אתם מחכים?

באיזה שלב נתחיל להשתמש בתוספי תזונה לספורטאים?

הרבה ספורטאים יכולים להגיע למצב בקריירה שלהם שבו הם ממצים את היכולות שלהם והם פשוט מחפשים אחר דרכים חדשות לשיפור היכולות והביצועים שלהם בענף בו הם עוסקים. לעתים קרובות ספורטאים עלולים לסבול מירידה בביצועים שלהם בענף הספורט בו הם עוסקים, ואין ספק שזה משהו שיכול להיות מתסכל במיוחד.

אם אתם עוסקים בענף ספורט כזה או אחר, ישנו סיכוי גבוה ששימוש בתוספי תזונה מתאימה זה דבר שעשוי להטיב עימכם ואף לשפר את הביצועים שלכם בענף שבו אתם עוסקים. כמובן שלכל אחד דרישות שונות מהגוף, ובהתאם לזאת נדרשת צריכה של תוספי תזונה שונים.

מתייעצים עם מומחה לגבי תוספי תזונה מומלצים

צריכה של תוספי תזונה זה דבר שאתם חייבים לקחת ברצינות, ותדעו לכם שאם רק תעשו זאת, יתאפשר לכם להפוך את החיים שלכם להרבה יותר פרודוקטיביים. תזכרו שמרבית האנשים בעידן של היום נוטים לסבול ממחסור כזה או אחר של ויטמינים ומינרלים, וזה משהו שללא ספק יכול לפגום בתפקוד שלנו באופן משמעותי.

אם אתם לא בטוחים לגבי תוספה התזונה שכדאי לכם לעשות בהם שימוש, התייעצות עם גורם מקצועי המבין בתחום זה דבר הכרחי למדי שיהיה כדאי לכם לעשות. תדעו לכם שזה לא אמור להיות יותר מידי מסובך מבחינתם לעשות זאת. אתם פשוט צריכים להשקיע את המאמצים שלכם בחיפוש אחר גורם שמבין עניין בתחום ויוכל להיות יחסית אובייקטיבי, כך שהוא לא ינסה לשווק לכם מוצרים שהוא מקבל עליהם כסף בתמורה לשיווקם.

לפעמים אנשים נוטים לשכוח את הדבר, אך הבריאות זה הדבר החשוב ביותר שאנו צריכים להתייחס אליו בחיים שלנו. זה לא משנה אם אתם ספורטאים או לא, אתם פשוט צריכים לוודא שאתם לא סובלים מחוסרים תזונתיים שעלולים להשפיע לרעה על הבריאות שלכם.

תוספי תזונה לכל הצרכים

כיום מבחר תוספי התזונה שמוצעים למכירה בחנויות השונות הנו גדול במיוחד, מה שאומר שאם אתם יש לכם צורך בתוסף כזה או אחר, אתם תוכלו למצוא בקלות רבה משהו שיענה על הצורך שלכם לשפר את התפקוד שלכם. התוספים הפופולריים ביותר שמוצעים למכירה כיום הנם אומגה 3, בי קומפלקס, סידן ועוד. דרך נהדרת לוודא אם יש לכם מחסור ויטמינים ומינרלים חיוניים תהיה פשוט לערוך בדיקת דם. זה משהו שאתם פשוט חייבים לעשות מידי תקופה מסוימת, וזאת בכדי להבטיח את הבריאות שלכם בסופו של דבר.

למה כדאי להתאמן עם מאמן כושר אישי

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים אשר מתאמנים בחסות מאמני כושר אישיים. אלה מארגנים להם תוכנית אימונים אישית ועובדים איתם באופן צמוד בבית או בפארקים וגינות ציבוריות, אלה דואגים לעבוד איתם על פי בקשתם, במשך כמה פעמים בשבוע, מתוך כוונה לעזור להם להיכנס לכושר, להפחית במשקל, לחטב את הגוף או לפתח את השרירים.

אימון עם מאמן כושר אישי הוא דבר חדש יחסית, אשר אנחנו יכולים למצוא לו שני מקורות עיקריים.  מקור אחד הוא אימון עם מאמן כושר שעובד איתנו צמוד בכל מקום שנבחר, מקור שני הוא, מאמן כושר אישי שעובד איתנו צמוד במסגרת מכון כושר. במקרה כזה, מדובר על מאמן מטעם המכון אשר אנחנו יכולים להשתמש בשירותיו מתי ואיך שנרצה.

עולה שאלה, מדוע מומלץ לנו להשתמש בשירותיו של מאמן כושר אישי, אם אנחנו יכולים לעבוד עם עצמנו או לעבוד עם תוכנית אימונים אשר משתנה אחת לתקופה על ידי אחד מהמדריכים במכון.

יש לכך מספר תשובות, כשהעיקרית שבהן היא רמת המיקוד שלנו. כשאנחנו עובדים עם מאמן כושר אישי. כשאנחנו מתאמנים בצורה כזו, הרי שהמאמן יכול לעקוב אחרינו באופן הדוק לבדוק כל פעולה וכל תרגיל שאנחנו עושים, לראות אם אנחנו מתקדמים על פי היעדים ואם אנחנו עומדים ברף שלנו. זה כמובן דורש ממנו רמה גבוהה מאוד של סבלנות, זה דורש ממנו רמת גבוהה של ידע, יכולת להתאים את עצמו אלינו ויכולת לקרוא נכון את המפה, כך שאם אנחנו זקוקים לשינוי מסוים, הוא יכול להתבצע בו במקום בלי שזה יפגע ביכולת ההתקדמות שלנו.

סיבה אחרת היא, זמן ומחויבות. הרבה פעמים העבודה עם מאמן כושר אישי נועדה לחסוך לנו זמן וליצור אצלנו מחויבות. במקום שאנחנו נצטרך לפנות זמן בשביל להגיע למכון כושר, מה שבהכרח אומר שאנחנו נידרש למחויבות גבוהה מאוד, דבר שהוא לא תמיד אפשרי מצידנו, הרי שאם שוכרים את שירותיו של מאמן כושר אישי, אנחנו מרגישים הרבה יותר מחויבים וחשוב לא פחות, הוא יתאים את האימונים לזמן שלנו, מה שיקל לנו על כך.

הסבר שלישי ואחרון הוא, יתרון בעבודה עם מאמן כושר אישי הוא, שאנחנו יכולים לעשות את זה במקומות שונים, אחנונ לא מחויבים לעשות את זה במכון כושר, אנחנו יכולים לעבוד איתו בפארק, בחוף הים, בגינה הציבורית, בבית, אנחנו בוחרים את המקום שנוח לנו ושם זה מתקיים.

הצרת היקפים – המדריך המלא:

כאשר מדובר בהצרת היקפים, אין צורך להתבלבל עם אינספור פיסות מידע מכיוונים שונים, שכן הידע המבוסס ניתן לסיכום פשוט במיוחד, ועל-בסיס ידע זה ישנה שיטה שעובדת מאז-ומעולם, ללא הוצאות מיותרות, ללא מאמץ מוגזם ובצורה שתצר את ההיקפים שלכם באופן בריא ויעיל.

הדרך הזו להצרת היקפים היא הדרך הטבעית – עבודה עם היכולות של הגוף שלנו והשאיפה הטבעית שלו לבריאות. הבסיס שלה ניצב על החוק הבסיסי ביותר של הטבע שלנו, והטבע בכלל, והוא שימור האנרגיה, והשאיפה ליעילות מרבית.

מינוף הגוף להצרת היקפים

הגוף לא רוצה את השומן העודף, אלא את השומן ההכרחי להתמודדות עם מצבי עקה של קור בחורף, מצבים נדירים בחיים המודרניים שכן אנו מחוממים בבגדים טובים, מזגנים וכיו"ב. לכן אנו יכולים למנף את השאיפה הטבעית של הגוף להצרת היקפים, ופשוט ליצר את התנאים המאפשרים לו לעשות את העבודה שהוא מנסה לעשות כך או כך, בין אם נשאף לכך ובאין אם לא.

הצרת היקפים במקרה זה דורשת הרחבת אופקים, וקבלה של חוקים בסיסיים – כאשר הבסיסי מכולם הוא חוק המינוס הקלורי: כשאנו צורכים פחות קלוריות מהקלוריות שאנו מוציאים, אנו מרזים.

הרזייה היא הבסיס להצרה של היקפי הגוף, וחלק עיקרי בתהליך. החלק השני נשען על הפעילות הגופנית מוכוונת המטרה, פעילות, ואותו השילוב בין דיאטה לפעילות גופנית הוא חלקה הארי של השיטה הטבעית להצרה של היקף הגוף שלנו.

שילוב ספורטיבי מנצח לגוף "צר"

ספורט: הפעילות הגופנית שאנו מבצעים דורשת מיקוד ושילוב בין שני אפיקים –

א. פעילות אירובית – עלייה ביכולות האירוביות, לאורך זמן, וללא מאמץ מוגזם, תוך הבאת הגוף למצב אירובי למשך מספר דקות לפחות. כשהגוף פועל בצורה אירובית הוא משתמש בשומן לצורך אנרגיה, ושומן זה מתפרק מההיקפים שלנו.

ב. פעילות אנ-אירובית – הגוף "מחזיק את עצמו" בעזרת טונוס שרירי, ואנו יכולים לעורר את הטונוס הזה, המתח הטבעי הזה, בעזרת פעילות גופנית ממוקדת. חיזוק שרירי ההיקף ומערך שריר השלד במלואם מוביל להחזקה מעוצבת יותר של הגוף לצורך הצרת היקפים טבעית ויציבה.

סיבות לשימוש בגיינר 3

אם אתם ספורטאים או אנשים רזים מאוד שלא עולים במשקל, וודאי יצא לכם להיתקל במושג גיינר 3 ואף להשתמש בו. גיינר 3 הוא למעשה אבקה אשר מורכבת מחומרים אשר מאיצים את עליית המשקל וגורמים להגדת מסת השריר. היא מורכבת מפחמימות פשוטות ופחמימות מורכבות וחלבונים. הפחמימות הפשוטות מתפרקות מהר ואילו המורכבות לאט. כך שעל ידי פחמימות אלו ניתן להעלות במשקל. במאמר זה נתמקד מדוע משתמשים בגיינר 3, ומה גיינר 3 תורם לגופנו. כתבנו בעבר על שתיית גיינר – עם חלב או מים.

מהם הסיבות לשימוש בגיינר 3?

לשימוש באבקת הגיינר לא מעט סיבות. אך הסיבות העיקריות לשימוש באבקת גיינר הם:

 • הגיינר עוזר להגיע לאיזון קלורי מה שקשה להרבה אנשים רזים להגיע. ישנם הרבה אנשים רזים אשר חילוף החומרים שלו מהיר מה שמקשה עליהם לעלות במשקל ולפתח מסת שריר. עם אבקת גריינר 3 יכולים אנשים רזים לעלות במשקל תוך זמן קצר ללא דיאטות השמנה כלשהן. כך שאם אבקה זאת ניתן לשמור על ארוחות חלבון מסודרות.
 • הגיינר עוזר לספורטאים להגדיל את מסת השריר ללא תופסים וכדורים כלשהם. לכן הרבה ספורטאים שצריכים להגיע לתוצאות תוך זמן קצר לוקחים אבקה זאת ונהנים מיתרונותיה. ותוך זמן קצר הם מפתחים שרירים הודות לאבקה זאת.
 • הגריינר עוזר לאשים אשר מתקשים להקפיד על ארוחות מסודרות כולל חלבון במהלך היום. זהו פתרון מצויין לקבל את כל מה שהגוף זקוק לו.
 • גריינר הוא מאין תוסף תזונה אשר מספק לגוף חלבונים,פחמימות, חומצות אמינו ויטמינים ומינרלים, והוא משמש מאין תוסף תזונה מזין לארוחה.

עוד על פארם סטור:

מה תורם הגריינר לגופנו?

אבקת הגריינר גורמת לגופנו לקבל את מנת החלבון שלו תוך כדי שמירה על ארוחות מסודרות במהלך היום. הגריינר מכיל פחמימות פשוטות אשר מספקות אנרגיה לגוף בטווח הקצר, ואילו הפחמימות המורכבות מספקות אנרגיה לטווח הארוך אחרי התאוששות מאימון, ועוזרות לבנות רקמת שריר. צריכה יום יומית של גריינר עוזרת לעלות במשקל תוך זמן קצר ולהגדיל את מסת השריר שלנו. הגריינר מספק לגופנו את מנת החלבון לה גופנו זקוק. את אבקת הגריינר יש להתאים לפי מצב בריאותו של האדם. האבקה מכילה שילוב של חלבונים ופחמימות בסופת חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים וחומרים שונים. הגריינר הוא מאין תחליף מזין ובריא לארוחה. אז לפני שאתם מחליטים לקחת את גריינר 3 חשוב שתתאימו אותו ע"י איש מקצוע למצב בריאותכם ומצבכם האישי, על מנת שתוכלו ליהנות מהיתרונות שלו.

להוריד במשקל בעזרת קורס למדריכי חדר כושר

כבר שנים רבות המחקרים הרפואיים מדברים על כך שעדיף להישאר במשקל הרצוי ושמומלץ לא לחרוג ולא להגיע לעודף משקל.

עם זאת, ולמרות שכולנו מודעים לנושא הזה, לא תמיד קל לשלוט על הדברים ורבים מאיתנו אכן מוצאים את עצמם עם קילוגרמים רבים שהם רוצים להשיל. נשאלת השאלה איך אפשר לעשות זאת והאם יש פטנט שיוכל לעזור גם לך להתמודד עם משימת ההרזייה, והאמת היא, שיש משהו שכדאי לך לנסות. קורס מדריכי חדר כושר אומנם מיועד לאנשים שאוהבים ספורט ושרוצים לעסוק בתחום הזה, אך הקורס הזה יוכל גם לקרב אותך אל התחום אם הוא עדיין לא זורם בדמך.

מה עושים אחרי קורס כזה?

בוגרי קורס מדריכי חדר כושר יכולים לבחור מה לעשות עם סיום הלימודים :או שהם יבחרו לנסות להתקבל לעבודה בחדר הכושר או שהם פשוט יוכלו לייסם בעצמם את החומר הנלמד בקורס. פעמים רבות הדרך להורדת המשקל העודף עוברת דרך הכרת העקרונות החשובים בנושא, ומעבר לכך, היא תמיד עוברת דרך פעילות גופנית רבה. לכן חשוב שגם אתה תעשה קורס כזה, שכן שם תוכל ללמוד על ענפי הספורט השונים ועל הפעילויות האירוביות שבאמת יכולות לעזור לך לשרוף קלוריות ושומנים.

ללמוד במקום מצוין

בד בבד עם עליית המודעות לנושא הכושר, צצים גם לא מעט בתי ספר שבהם ניתן ללמוד על הנושא. עם זאת, חשוב שתשים לב לאיפה בדיוק אתה נרשם, שכן לא בכל מוסד לימודים תקבל את הטוב ביותר. יש קורסים של מדריכי חדר כושר שהם יותר מעמיקים ורציניים לעומת אחרים ולכן חשוב גם לבדוק למה בדיוק אתה מצפה. מה שבטוח זה שכדאי לך לנסות להכניס את הפעילות הגופנית לחייך כי היא תעשה לך רק טוב.

להישקל זה טוב, אבל לא צריך לפתח אובססיה

אנשים רבים מפתחים אובססיה בכל הקשור אל משקל גופם ואורח חיים בריא. נתחיל את המאמר בקביעה ברורה. אנשים שמפתחים אובססיה, גם אם מדובר על כזו לאורח חיים בריא ומשקל אינם מנהלים אורח חיים בריא, שכן הם מאפשרים לקיצוניות ולדחפים אחרים לשלוט בהם. לכן, חשוב להישקל, אך במידה המתאימה. להמשיך לקרוא להישקל זה טוב, אבל לא צריך לפתח אובססיה

הדרך הנכונה להתחיל לעשות ספורט

אחד מהדברים שיכולים לשפר באופן מהותי ביותר את החיים שלנו זה אם נתחיל לעשות יותר ספורט, ולכל אחד מאיתנו יש את הדרך שלו לעשות את זה. להמשיך לקרוא הדרך הנכונה להתחיל לעשות ספורט

ללמד אחרים לעשות כושר כמו שצריך

בעידן שבו אנחנו חיים הטכנולוגיה ועולם הרפואה הגיעו לשיאים חדשים, ולכן היום ניתן לראות אנשים שחיים עד גיל הרבה יותר מבוגר לעומת הממוצע שהיה קיים לפני שנים. להמשיך לקרוא ללמד אחרים לעשות כושר כמו שצריך